24 червня 2015 року Справа № 876/4616/15
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого судді Шавеля Р.М.,
суддів Затолочного В.С. та Бруновської Н.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження у м.Львові апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Горохівському районі Волинської обл. на постанову Горохівського районного суду Волинської обл. від 03.04.2015р. в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Горохівському районі Волинської обл. про визнання дій протиправними, зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії,-
17.02.2015р. позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, у якому просив визнати неправомірними дії відповідача Управління Пенсійного фонду України в Горохівському районі Волинської обл. щодо відмови в проведенні перерахунку пенсії з урахуванням заробітної плати за період участі у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з 01.08.1987р. по 30.09.1987р. згідно розрахунку; зобов'язати відповідача провести перерахунок пенсії з урахуванням заробітної плати за роботу в зоні відчуження Чорнобильської АЕС з 01.08.1987р. по 30.09.1987р. в розмірі 3467 крб.17 коп., в тому числі: оплата праці за дні роботи в зоні відчуження - 1178 крб. 10 коп., оплата праці за роботу в надурочний час - 294 крб. 53 коп., оплата праці за роботу у вихідні дні - 485 крб. 10 коп., премія - 1174 крб. 64 коп., збережений заробіток - 334 крб. 80 коп. з 01.01.2012р. та виплатити недоотримані кошти у зв'язку з проведеним перерахунком, з урахуванням виплачених сум пенсії (а.с.1-6).
Постановою Горохівського районного суду Волинської обл. від 03.04.2015р. заявлений позов задоволено частково; визнано неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Горохівському районі Волинської обл. щодо відмови у проведенні ОСОБА_1 перерахунку пенсії з урахуванням заробітної плати за роботу в населених пунктах в зоні відчуження Чорнобильської АЕС з 28.07.1987р. по 30.09.1987р. в сумі 3467 крб. 17 коп.; зобов'язано пенсійний орган провести перерахунок ОСОБА_1 пенсії з урахуванням заробітної плати за роботу в населених пунктах в зоні відчуження Чорнобильської АЕС з 28.07.1987р. по 30.09.1987р., з врахуванням норм нормативно-правових актів колишнього СРСР, Ради Міністрів УРСР, Держкомпраці України та Укрпрофради, які стосуються оплати праці в зоні відчуження ЧАЕС, в сумі 3467 крб. 17 коп. згідно наданого розрахунку, починаючи з 30.01.2012р., та здійснити виплату недоотриманих коштів у зв'язку з проведеним перерахунком з урахуванням виплачених сум пенсії; в задоволенні решти позовних вимог відмовлено (а.с.44-50).
Не погодившись із винесеним судовим рішенням, його оскаржив відповідач Управління Пенсійного фонду України в Горохівському районі Волинської обл., який покликаючись на порушення норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить рішення суду скасувати та постановити нову постанову, якою відмовити в задоволенні позову, визнавши законними дії пенсійного органу (а.с.59-60).
Вимоги апеляційної скарги обґрунтовує тим, що для обчислення спірної пенсії враховувався заробіток позивача за період з 01.08.1987р. по 30.09.1987р. згідно наявної у матеріалах пенсійної справи довідки № 542 від 28.01.1997р., виданої Селянською спілкою «Батьківщина», а з 01.01.2012р. заробіток був перерахований із осучасненої до рівня 2006 року зарплати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986-1990рр., згідно постанови КМ України № 1210 від 23.11.2011р.
Враховуючи відсутність інших документів, які б підтверджували заробітну плату за роботу в зоні відчуження, дії пенсійного органу щодо відмови в перерахунку пенсії позивачу є законними.
Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання на виклик суду не з'явилися, а відтак на підставі п.2 ч.1 ст.197 КАС України суд прийшов до висновку про можливість розгляду справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Заслухавши суддю-доповідача по справі, перевіривши матеріали справи та апеляційну скаргу в межах наведених у ній доводів, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає до часткового задоволення, з наступних підстав.
Як слідує з матеріалів справи, позивач ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС І категорії (а.с.17); починаючи з 15.09.1993р. йому призначена пенсія по інвалідності, яка настала внаслідок захворювання, пов'язаного з роботами по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, згідно Закону України «Про соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»; при цьому стаж роботи складав 13 років 10 місяців 09 днів (а.с.15).
Для обчислення пенсії позивача враховувався заробіток в розмірі 0,03759 грн. за період з 01.08.1987р. по 30.09.1987р. згідно довідки № 542 від 28.01.1997р., виданої селянською спілкою «Батьківщина», а з 01.01.2012р. - 3469 грн. 24 коп., перерахований із осучасненої до рівня 2006 року зарплати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986-1990рр., згідно постанови КМ України № 1210 від 23.11.2011р.
Відповідно до довідки Горохівського районного військового комісаріату № 252 від 28.09.1993р. ОСОБА_1 в період з 28.07.1987р. по 30.09.1987р. виконував урядове завдання по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. (а.с.16)
Довідкою Горохівського районного військового комісаріату № 134 від 13.06.1997р. підтверджується, що позивач дійсно служив у Військовій частині № НОМЕР_1 , був призваний на військові збори з 28.07.1987р. по 30.09.1987р., та приймав участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Частково задовольняючи заявлений позов, суд першої інстанції виходив з того, що на підставі ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та згідно постанови КМ України № 1210 від 23.11.2011р. «Про підвищення рівня соціального рівня громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно з законодавством.
Таким чином, із врахуванням наявних у матеріалах справи довідок, які підтверджують перебування позивача в 3-й зоні відчуження, останній має право на перерахунок пенсії з врахуванням заробітної плати за роботу в зоні відчуження.
Такі висновки суду першої інстанції, на думку колегії суддів, лише частково відповідають вимогам чинного законодавства, з наступних підстав.
Згідно ч.1 ст.54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, що постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи» пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно з законодавством.
Відповідно до ч.4 ст.15 вказаного Закону видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами).
Порядок обчислення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначається Кабінетом Міністрів України.
Зокрема, постановою КМ України № 1210 від 23.11.2011р. «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (набрала законної сили 01.01.2012р.), визначено механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до ст.ст.54, 57 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, що постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи». Пенсії за бажанням осіб можуть призначатися, виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986 - 1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків.
Підставою для обчислення пенсії у розмірі відшкодування фактичних збитків є довідка про заробітну плату, одержану за період роботи в зоні відчуження. Довідка про заробітну плату видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за призначенням (перерахунком) пенсії. Якщо такі підприємства ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки видаються правонаступником або державними архівними установами.
Нарахування заробітку за виконання роботи в зоні відчуження проводиться на підставі первинних документів, які стверджують період роботи особи в зоні відчуження (із зазначенням населених пунктів) та кількості щоденно відпрацьованих годин в зоні відчуження. При цьому, якщо в таких довідках не зазначено тривалість робочого дня (кількість відпрацьованого часу), для розрахунку оплати праці за дні роботи в зоні приймається установлена норма годин в день, тобто 6 годин.
Відповідно до ст.3 Закону України «Про правонаступництво України», закони та інші нормативні акти відповідних установ СРСР діють на території України як такі, що не суперечать законам України, прийнятим після проголошення незалежності України. Порядок та умови оплати праці осіб, що приймали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1988 році, іншими нормативними актами не передбачені, відповідно вказаний Порядок є чинним.
Згідно постанови Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС № 1531/10-43 від 07.05.1986р. премія за роботу в зоні ЧАЕС виплачувалась у відповідності з діючими на підприємствах, установах, організаціях системами преміювання. Таким чином, якщо після повернення працівника з зони відчуження проводилось нарахування премії за період виконання робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС, розмір премії повинен був визначатися на підставі положення, що діяло на підприємстві на момент відрядження. Тому премія в розмірі 60 відсотків може бути врахована, якщо в період виконання робіт в зоні відчуження, на підприємстві діяло положення про преміювання, до якого були внесені зміни щодо підвищення розміру премії до 60 відсотків.
Відповідно до роз'яснень Міністерства соціальної політики України, у тому випадку, коли підприємством, установою, організацією було неправильно проведено оплату праці осіб, які в період 1986-1990 року брали участь у роботах по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, в даний час підприємство, установа, організація на підставі первинних документів повинні провести перерахунок заробітної плати згідно з чинним законодавством.
Нарахована чи донарахована в даний час заробітна плата не індексується і не виплачується та враховується тільки для розрахунку пенсії.
У листі Міністерства праці та соціальної політики України № 03-3/1652-018-2 від 13.04.2001р. «Про оплату праці у зоні відчуження ЧАЕС у 1986-1990 років осіб, які виконували роботи, пов'язані з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС і запобіганням забрудненню навколишнього середовища» вказано, що листом Держкомпраці УРСР від 13.06.1989р. № 10-769 зазначено, що Рада Міністрів СРСР зняла гриф «секретно» з постанов ЦК КПРС, Президії Верховної Ради СРСР, Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС від 07.05.1986р. № 524-156, Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС від 05.06.1986р. № 665-195, Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС від 29.12.1987р. № 1497-378, розпоряджень від 03.09.1986р. № 1767-рс і від 11.12.1986р. № 2488-рс.
Також зазначалося, що розсекречуються прийняті до виконання постанови Ради Міністрів УРСР від 08.05.1986р. №168-5, від 10.06.1986р. №207-7, розпорядження Ради Міністрів УРСР від 10.09.1986р. №530-рс, від 16.12.1986р. №694-рс, від 06.01.1988р. №12-рс та листи Держкомпраці УРСР, якими доводились зазначені рішення Ради Міністрів УРСР: №4с від 09.05.1986р., №58с від 11.06.1986р., №132с від 16.09.1986р., №179с від 25.12.1986р., №8с від 22.01.1988р.
Знято гриф секретності з низки інших нормативних актів, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС.
Листом Мінчорнобиля і Мінфіну України № 09-3751 від 29.10.1992р. роз'яснено, якщо роботу в зоні відчуження оплатили неправильно (зарплату нарахували без урахування деяких урядових рішень), підприємство, установа, організація на підставі первинних документів має провести перерахунок заробітної плати згідно із законодавством.
Видача довідок про період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами, що передбачено ст.15 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, що постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи».
Якщо особа відпрацювала в зоні відчуження менше календарного місяця і пенсію призначають із заробітку, отриманого за фактично відпрацьований час у зоні відчуження, то слід видавати довідку, яку затверджено Департаментом соціального захисту населення України (лист від 27 лютого 1996 року №01-3/244-013-21).
Місячні норми робочого часу з квітня 1986 року по грудень 1990 року, наведені в листі Міністерства праці та соціальної політики України № 01-3/93-02-6 від 16.01.1998р.
Роботу в надурочний час оплачували відповідно до ст.106 КЗпП УРСР. Тобто за перші 2 години понаднормової роботи - у полуторному розмірі, а за наступні години - у подвійному розмірі з урахуванням кратності, на підставі підтверджуючих документів того періоду.
Постановою Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС № 665-195 від 05.06.1986р. (постанова Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради № 207-7 від 10.06.1986р.) було дозволено підприємствам залучати працівників на роботи, пов'язані з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС у зоні відчуження і запобіганням забрудненню навколишнього середовища, у вихідні і святкові дні з оплатою у подвійному розмірі. Оплата праці здійснювалася за правилами ст.107 КЗпП УРСР за фактично відпрацьовані у святковий чи вихідний день години із застосуванням коефіцієнта кратності в залежності від зони небезпеки. Оплату в зазначеному розмірі отримували всі працівники (як з нормованим, так і ненормованим робочим днем) за години, фактично відпрацьовані у святковий і вихідний дні (роз'яснення Держкомпраці СРСР і ВЦРПС «Про компенсацію за роботу у святкові дні» № 13/П-21 від 08.08.1966р.). Роботу, виконану в святковий чи вихідний день понад норму робочого часу, не враховують при підрахунку надурочних годин, оскільки її й так оплачують у подвійному розмірі, тобто такі дні оплачують за фактично відпрацьований час у подвійному розмірі (п.4 роз'яснення № 13/П-21; лист Міністерства праці України № 06-958 від 12.03.1997р.).
Зважаючи на те, що у зоні відчуження був встановлений 6-денний робочий тиждень, загальним вихідним днем вважали неділю (ст.ст.67, 68 КЗпП УРСР).
Відповідно до постанови Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС № 153/10-43 від 07.05.1986р. премія за роботу в зоні ЧАЕС виплачувалась у відповідності з діючими на підприємстві системами преміювання. Встановлені граничні розміри премій було дозволено підвищувати до 60 % тарифної ставки (окладу) на місяць (підпункт 4 пункту 1 постанови Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради № 207-7 від 10.06.1986р.). На доплату за роботу в надурочний час, святкові і вихідні дні премія не нараховувалась (роз'яснення Держкомпраці СРСР і ВЦРПС № 16 від 21.05.1952р.).
Згідно п.1 постанови ЦК КПРС, Президії Верховної Ради СРСР, Ради Міністрів СРСР, ВЦРПС № 524-156 від 07.05.1986р., п.п.1, 4 постанови Ради Міністрів СРСР та ВЦРПС № 665-195 від 05.06.1986р., п.1 постанови Ради Міністрів УРСР і Української республіканської Ради професійних Спілок № 207-7 від 10.06.1986р., оплата за роботу у зонах небезпеки провадитися з урахуванням кратності зони небезпеки по тарифній ставці (посадовий оклад + оклад за спеціальне звання), підвищеної у два рази (накази МВС СРСР № 0130 від 11.05.1986р. та № 0189 від 30.06.1986р., вказівка МВС СРСР № 35з від 30.05.1986р.).
Постановою Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС №153/10-43 від 07.10.1986р. встановлено, що працівникам, безпосередньо зайнятим на роботах по усуненню наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, премії, заохочення й винагороди нараховувати відповідно до діючих положень на збільшені, згідно п.1 постанови ЦК КПРС, Президії Верховної Ради СРСР, Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС № 524-156 від 07.05.1986р., - тарифні ставки (відрядні розцінки) і посадові оклади.
Згідно п.7 Постановою Кабінету Міністрів України № 1210 від 23.11.2011р. «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пенсії призваних на військові збори військовозобов'язаних, які брали участь в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та працювали у зоні відчуження в 1986-1990 роках, призначаються виходячи із заробітної плати, яку вони одержували за основним місцем роботи, з урахуванням фактично відпрацьованого часу у зоні відчуження, характеру виконуваної роботи, місця і тривалості робочого дня (незалежно від періоду проведення розрахунку оплати праці за умови, якщо такий розрахунок проведено на підставі первинних документів про місце роботи і тривалість робочого дня згідно із сумарною кратністю оплати праці, встановленою у відповідні періоди за зонами небезпеки: у III зоні - 5, II - 4, I - 3). При цьому в усіх випадках заробітна плата для розрахунку пенсії не повинна бути нижчою від фактично одержаної суми у зазначений період.
Із матеріалів справи слідує, що ОСОБА_1 звернувся до Управління Пенсійного фонду України в Горохівському районі Волинської обл. із заявою щодо проведення перерахунку пенсії (а.с.13).
Листом № 367/Ц-01 від 04.12.2014р. Управління Пенсійного фонду України в Горохівському районі Волинської обл. позивачу відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії, оскільки пенсію останньому призначено згідно норм чинного законодавства (а.с.15).
З врахуванням вищевикладеного, праця позивача за період ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та роботи в зоні відчуження з 28.07.1987р. по 30.09.1987р. повинні бути оплачені з врахуванням всіх вище вказаних постанов та розпоряджень.
Окрім того, в розрахунку заробітної плати ОСОБА_1 за роботу у 30-ти кілометровій зоні відчуження наведені розміри його заробітної плати за роботу протягом вищевказаного періоду часу. Всього заробітна плата за роботу в зоні відчуження складала 3467 крб. 17 коп.
З моменту аварії умови оплати праці осіб, які працювали в зоні відчуження Чорнобильської АЕС, визначало розпорядження Ради Міністрів СРСР № 1031-рс і вони були такими ж, як і умови оплати праці відряджених робітників і службовців, що виконували ті ж роботи.
Переводу карбованців в гривню законодавчо не врегульовано і методика не затверджена.
За таких обставин колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про визначення розміру недонарахованої заробітної плати з врахуванням Рекомендацій відносно порядку застосування індексів інфляції при розгляді судових справ, які наведені у листі Верховного Суду України № 62-97р. від 03.04.1997р.
З врахуванням того, що на час вирішення спору селянська спілка «Батьківщина», де працював позивач, припинила своє існування, її правонаступники відсутні, а державні архівні установи не мають можливості видати довідку з врахуванням нормативно-правових актів колишнього СРСР, Ради Міністрів УРСР, Держкомпраці України та Укрпрофради, позивач позбавлений можливості отримати довідку належного зразка, з врахуванням норм зазначених нормативно-правових актів, які стосуються оплати праці в зоні відчуження ЧАЕС.
При цьому, у наявній в матеріалах справи довідці № 542 від 28.01.1997р. вказується, що ОСОБА_1 був в 3-й зоні відчуження, а отже кратність оплати праці у нього - 5 відповідно до п.7 постанови КМ України № 1210 від 23.11.2011р. (а.с.12), а тому дії пенсійного органу щодо відмови в проведенні позивачу перерахунку пенсії належить вважати протиправними.
Разом з тим, під час розгляду справи судом першої інстанції не з'ясовано причин несвоєчасного звернення позивача до суду, оскільки пенсія по інвалідності, внаслідок захворювання, пов'язаного з наслідками аварії на ЧАЕС, призначена йому з 15.09.1993р.
Відповідно до ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Враховуючи вищевикладене, приймаючи до уваги дату звернення позивача до суду із розглядуваним позовом (17.02.2015р.), пропуск позивачем строку звернення до суду та відсутність обґрунтованих доводів про поважність його пропуску, колегія суддів приходить до висновку про відсутність достатніх підстав для поновлення строку звернення до суду із розглядуваним позовом, у зв'язку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню лише за період, починаючи з 17.08.2014р.
При цьому, позовні вимоги про зобов'язання провести перерахунок пенсії та виплату недоотриманих коштів у зв'язку з проведеним перерахунком за період з 01.01.2012р. до 16.08.2014р. включно належить залишити без розгляду у зв'язку з пропуском строку звернення до суду.
Також спірні щомісячні пенсійні виплати здійснюються на постійній основі, один раз на місяць протягом невизначеного періоду часу, а тому у разі виникнення підстав для перерахунку розмірів пенсії визначається лише дата, з якої особа має право на її перерахунок чи отримання пенсії у певному розмірі. Обмеження періоду, протягом якого суб'єкт владних повноважень має здійснювати обчислення пенсії відповідно до вимог закону, є безпідставним та суперечить вимогам ст.19 Конституції України.
Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до переконливого висновку про часткову обґрунтованість та підставність заявленого позову, через що останній підлягає до часткового задоволення, із залишенням частини позовних вимог без розгляду.
При цьому, понесені судові витрати, пов'язані із розглядом справи, належить віднести за рахунок держави.
З огляду на вищевикладене, доводи апеляційної скарги є суттєвими і складають підстави для висновку про порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, через що постанова суду підлягає скасуванню з прийняттям нового рішення про часткове задоволення заявленого позову із залишенням частини позовних вимог без розгляду, з вищевикладених мотивів.
Керуючись ст.ст.94, 99, 100, 160, 195-197, п.п.3, 4 ч.1 ст.198, п.4 ч.1 ст.202, ч.1 ст.203, ч.2 ст.205, ст.ст.207, 254 КАС України, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Горохівському районі Волинської обл. задоволити частково.
Постанову Горохівського районного суду Волинської обл. від 03.04.2015р. скасувати та прийняти нову постанову, якою позов ОСОБА_1 задоволити частково.
Визнати дії Управління Пенсійного фонду України в Горохівському районі Волинської обл. щодо відмови у проведенні ОСОБА_1 перерахунку пенсії з урахуванням заробітної плати за роботу в населених пунктах в зоні відчуження Чорнобильської АЕС з 28.07.1987р. по 30.09.1987р. в сумі 3467 крб. 17 коп., - неправомірними.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Горохівському районі Волинської обл. провести перерахунок ОСОБА_1 пенсії з урахуванням заробітної плати за роботу в населених пунктах в зоні відчуження Чорнобильської АЕС з 28.07.1987р. по 30.09.1987р. із врахуванням норм нормативно-правових актів колишнього СРСР, Ради Міністрів УРСР, Держкомпраці України та Укрпрофради, які стосуються оплати праці в зоні відчуження ЧАЕС, в сумі 3467 крб. 17 коп. згідно наданого розрахунку, починаючи з 17.08.2014р., та здійснити виплату недоотриманих коштів у зв'язку з проведеним перерахунком з урахуванням виплачених сум пенсії.
Позовні вимоги про зобов'язання провести перерахунок пенсії та виплату недоотриманих коштів у зв'язку з проведеним перерахунком за період з 01.01.2012р. до 16.08.2014р. включно - залишити без розгляду у зв'язку з пропуском строку звернення до суду.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Понесені судові витрати, пов'язані із розглядом справи, віднести за рахунок держави.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання постановою законної сили.
Головуючий суддя: Р.М.Шавель
Судді: В.С.Затолочний
Н.В.Бруновська