Постанова від 25.05.2009 по справі 2-а-1680/09/0270

а

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця, вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 травня 2009 р. Справа № 2-а-1680/09/0270

Вінницький окружний адміністративний суд

в складі:

головуючого судді - Сапальової Т.В.

при секретарі Балан М.А.

за участю:

прокурора Березюка О.Г.,

представника позивача - Левченко О.А.,

відповідач представника не направив, повідомлений згідно зі ст. 35 КАС України,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань адміністративну справу за позовом Жмеринського міжрайонного прокурора у Вінницькій області в інтересах держави в особі Жмеринської об'єднаної державної податкової інспекції у Вінницькій області до товариства з обмеженою відповідальністю “Альба-Трікс”про стягнення податкового боргу на суму 12764,95 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Жмеринським міжрайонним прокурором у Вінницькій області в інтересах держави в особі Жмеринської об'єднаної податкової інспекції (далі -Позивач) до товариства з обмеженою відповідальністю “Альба-Трікс”(далі -Відповідач) подано позовну заяву про стягнення податкового боргу із земельного податку на суму 12764,95 грн. мотивуючи позовні вимоги наступним.

Позивач вважає, що Відповідачем не своєчасно та в повній мірі не сплачено узгоджену суму податкового зобов'язання із земельного податку чим порушено положення Законів України “Про плату за землю”та “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.

В судовому засіданні прокурор та представник Позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві, та надані у справу докази.

Відповідач в судове засідання не з'явився, повноважного представника не направив, про час, дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином. Судом вживалися заходи щодо встановлення адреси відповідача та передачі матеріалів про відкриття провадження у справі і повідомлення про дату, час та місце проведення судових засідань (а.с.27-28, 35, 40-44, 70-71, 74).

Судом було зобов'язано Позивача виправити недоліки щодо адреси Відповідача. На виконання вимоги суду Позивач надав заяву про усунення недоліків від 06.05.2009 року, запит №379710/10-013/1 від 17.04.2009 року, лист з додатками №10-22/5681 від 14.04.2009 року (а.с. 40-44).

Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Оскільки повістки направлені відповідачу рекомендованим листом за адресою, вказаною в довідці Єдиного державного реєстру підприємств організацій України, суд вважає, що вжив всі передбачені КАС України заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю або участю повноважного представника відповідача для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.

З'ясувавши думку прокурора та представника позивача про можливість розгляду справи без представника відповідача, дослідивши матеріали, справи суд дійшов висновку про можливість розгляду справи без його участі.

Заслухавши пояснення прокурора та представника Позивача, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю “Альба-Трікс”зареєстроване виконавчим комітетом Вінницької міської ради 26.04.2005 року за №11741020000001360, перебуває на обліку як платник податків у Державні податковій інспекції у м. Вінниці (а.с. 6-7).

31 січня 2008 року Відповідачем до Жмеринської ОДПІ подано податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за 2008 рік (вх. №1734 від 31.01.2008 року), відповідно до гр.1 якої Відповідачем нарахована орендна плата за 2008 рік у розмірі 23899,68 грн. (а.с.10).

12 червня 2008 року Відповідачем до Жмеринської ОДПІ подано уточнюючу податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за 2008 рік (вх. №14187 від 12.06.2008 року), відповідно до гр.1 якої Відповідачем нарахована орендна плата на 2008 рік у розмірі 7634,62 грн. (а.с. 8-9).

12 червня 2006 року Позивачем було винесено податкове повідомлення -рішення форми “Ш”№00034710501/0 на суму 165,97 грн., яке отримане Відповідачем 12.06.2008 року, про що свідчить підпис посадової особи Відповідача на корінці вищезазначеного податкового повідомлення -рішення (а.с.11).

Товариством з обмеженою відповідальністю “Альба-Трікс”узгоджену в деклараціях суму податкового зобов'язання самостійно в передбачений законом період сплачено не було, що підтверджується витягом з облікової картки платник податку по орендній платі станом на 31.12.2008 року (а.с.49-51) та станом на 26.02.2009 року, згідно з гр. 5 якої рахується недоїмка у розмірі -12612,79 грн., гр.7 пеня у розмірі -152,16 грн. (а.с.52).

Загальна сума заборгованості Відповідача складається із суми самостійно узгодженого податкового зобов'язання у розмірі - 12612,79 грн. та пені у розмірі -152,16 грн. і становить -12764,95 грн.

Визначаючись щодо заявлених позовних вимог суд виходить з наступного.

Відповідно до преамбули Закону України “Про плату за землю”ним визначаються розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку.

Стаття 1 вищезазначеного Закону України встановлює, що оренда - це засноване на договорі строкове платне володіння, користування земельною ділянкою; податок -це обов'язковий платіж, що справляється з юридичних і фізичних осіб за користування земельними ділянками.

Згідно зі ст. 5 Закону України “Про плату за землю”об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди.

Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар.

Положеннями ч.1 ст.17 Закону України “Про плату за землю”передбачено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Частина 2 цієї ж статті визначає, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідно до ст. 27 вищезазначеного Закону України контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.

Згідно з п.п. 4.1.4, п.4.1. ст.4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”4.1.4. податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Відповідно до ст.1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Положеннями п.п.16.1.1. п.16.1. ст. 16 вищезазначеного Закону України передбачено, що після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Як вбачається з матеріалів справи, Відповідач самостійно узгодив суму податкового зобов'язання, проте всупереч нормам чинного законодавства не сплатив її у визначений законом строк.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, а також норм Закону України “Про систему оподаткування”платники податків зобов'язані в повній мірі та в установлений строк сплачувати податки та збори до Державного бюджету України а також місцевих бюджетів.

Відповідно до п.п.3.1.1. п.3.1. ст.3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Згідно з п.11. ст.10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”органи податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що Позивач діяв в межах, в порядку та у спосіб, встановлені законом.

В силу ч.1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи, що на день розгляду справи відповідач доказів в спростування позовних вимог не надав, а заявлена за позовом сума підтверджується належними доказами, суд дійшов висновку, що позов є обґрунтованим, а тому підлягає задоволенню.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. . 9, 11, 17, 69-72, 94, 122, 128, 158-163, 186, 254 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

позов Жмеринського міжрайонного прокурора у Вінницькій області в інтересах держави в особі Жмеринської об'єднаної державної податкової інспекції у Вінницькій області до товариства з обмеженою відповідальністю “Альба-Трікс”про стягнення податкового боргу на суму 12764,95 грн. задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю “Альба-Трікс”(Вінницька обл., м. Вінниця, вул. Київська, 31, і.н. 33553089) 12764, 95 грн. (дванадцять тисяч сімсот шістдесят чотири гривні 95 коп.) в рахунок погашення податкового боргу.

Відшкодування судових витрат віднести на рахунок держави.

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова, відповідно до ст. 160, ч.4 ст. 167 КАС України, в повному обсязі виготовлена 28.05.2009 року.

Суддя/підпис/ Сапальова Тетяна Валентинівна

Копія вірна:

Суддя:

Секретар: