а
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
19 серпня 2009 р. Справа № 2-а-2858/09/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Сторчака Володимира Юрійовича,
При секретарі судового засідання: Гонта Інна Олександрівна
За участю представників сторін:
позивача : Попова О.В - представник
відповідача : Пічкур В.М. - представник
розглянувши матеріали справи
за позовом: Гайсинської міжрайонної державної податкової інспекції
до: Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Віноблагроліс"
про: стягнення боргу за рахунок активів
Заявлено позов про стягнення з Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Вінницяоблагроліс" в особі Філії Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Віноблагроліс" Гайсинський "Райагроліс" заборгованості перед бюджетом в сумі 7329 грн. 30 коп. за рахунок його активів.
Позовні вимоги мотивовані тим, що позивачем під час проведення перевірки дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства філією Відповідача, за результатами якої складено акт № 682/2300/26286821 від 09.04.2009 року, на підставі якого було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000392300/0 від 10.04.2009 року, яким відповідачу за порушення чинного законодавства визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 6978 грн. 00 коп. Крім того, за відповідачем рахувалась попередня недоїмка в сумі 15 грн. 66 коп. та 335 грн. 64 коп - пеня.
Позивачем було направлено першу та другу податкову вимоги, однак, після проведених позивачем заходів податковий борг залишився несплаченим і станом на день розгляду справи склав 7329 грн. 30 коп.
Представником позивача, в судовому засіданні, позовні вимоги підтримано в повному обсязі.
Відповідач письмового заперечення на позовну заяву не надав, поряд з тим, його представник в судовому засіданні проти позову заперечував.
Заслухавши пояснення представників сторін та розглянувши матеріали справи, дослідивши докази, судом з'ясовано наступне.
Відповідач - Філія Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Віноблагроліс" створена відповідно до наказу № 48 від 22.08.2002 року Вінницького обласного комунального спеціалізованого підприємства "Віноблагроліс" та включена до ЄДРПОУ з присвоєнням ідентифікаційного коду - 26286821, взятий на облік в Гайсинській міжрайонній державній податковій інспекції як платник податків - 12.02.2003 року.
Відповідно до ст. 20 Закону україни "Про систему оподаткування" контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими органами в межах повноважень, визначених законом. Відповідно до ч. 1 ст. 14 названого Закону податок на додану вартість включений до переліку загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів).
Станом на 29.05.2009 року за відповідачем рахується заборгованість за платежем - податок на додану вартість в сумі 7329 грн. 30 коп.
Зазначена сума податкової заборгованості підтверджуються: актом про результати планової виїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства від 09.04.2009 року № 682/2300/26286821, податковим повідомленням - рішенням від 10.04.2009 року № 0000392300/0 на суму 6978,00 грн. за платежем податок на додану вартість та витягами з облікової картки платника по вказаному виду платежу станом на 29.05.2009 року.
Спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних осіб або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (далі по тексту Закон).
Згідно з п.1.2 ст. 1 Закону податкове зобов'язання -зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Зазначену в податковому повідомленні -рішенні від 10.04.2009 року за № 0000392300/0 суму Відповідачем в десятиденний термін, від дня отримання податкового повідомлення, не сплачено, процедуру апеляційного узгодження - не розпочато .
Відповідно до п.п. 5.2.1 п.5.2 ст. 5 Закону податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується. Контролюючий орган зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом двадцяти календарних днів від дня отримання скарги платника податків на його адресу поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку. У разі коли контролюючий орган надсилає платнику податків рішення про повне або часткове незадоволення його скарги, такий платник податків має право звернутися протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання відповіді, з повторною скаргою до контролюючого органу вищого рівня, а при повторному повному або частковому незадоволенні скарги - до контролюючого органу вищого рівня із дотриманням зазначеного десятиденного строку для кожного випадку оскарження та зазначеного двадцятиденного строку для відповіді на нього (п.п. 5.2.2 п. 5.2 ст. 5 Закону).
Жодних доказів оскарження в адміністративному та судовому порядку податкового повідомлення-рішення на підставі якого позивач просить стягнути суму заборгованості матеріали справи не містять. Таким чином, визначене у податковому повідомленні - рішенні № 0000392300/0 від 10.04.2009 року зобов'язання є узгодженими станом на час розгляду справи.
Крім того, як вбачається з облікової картки платника податку на додану вартість, за відповідачем рахувалась поппередня недоїмка в сумі 15 грн. 66 коп. та пеня в сумі 335 грн. 64 коп.
Таким чином, фактичний борг відповідача з податку на додану вартість складає - 7329 грн. 30 коп. ( 6978 грн. 00 коп. + 15 грн. 66 коп.+ 335 грн. 64 коп.).
В силу ч.2 ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Ст.11 Закону України "Про систему оподаткування " встановлено, що відповідальність за своєчасність сплати податків і зборів і додержання Законів про оподаткування несуть платники податків і зборів відповідно до Законів України.
Примусове стягнення податкового боргу -передбачена законодавством України процедура погашення податкового боргу платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Згідно п.п.7.1.1 п.7.1 ст.7 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” джерелами самостійної сплати податкових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна і немайнових цінностей, випуску цінних паперів, у тому числі корпоративних прав, отримані у позику (кредит), а також з інших джерел з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
Джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами, є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами (п.п.7.2.1 п.7.2 ст.7 вказаного Закону).
У відповідності до п.п.7.4.3 п.7.4 ст. 7 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі відсутності у платника податків, що є філією, відокремленим підрозділом юридичної особи, активів, достатніх для погашення його податкового боргу, додатковим джерелом погашення податкового боргу такого платника податків є активи юридичної особи, на які може бути звернено стягнення згідно з цим Законом.
Згідно п.п. 3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу.
Враховуючи викладене, суд вважає, що погашення наявного у філії податкового боргу має відбуватись за рахунок активів юридичної особи.
Відповідно до ч.1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги і заперечення.
Відповідач доказів які б спростовували позовні вимоги не надав.
За таких обставин суд вважає, що позов підлягає задоволенню в частині звернення стягнення на активи Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Вінницяоблагроліс" на суму заборгованості у розмірі 7329 грн. 30 коп.
Згідно з ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Вінницяоблагроліс" ( 23700, м.Гайсин Вінницької області, вул.50-річчя СРСР, 23, код ЄДРПОУ 26286821) на користь Державного бюджету України податковий борг по податку на додану вартість в розмірі 7329 ( сім тисячі триста двадцять дев"ять ) грн. 30 коп. за рахунок активів.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 25.08.09
Суддя Сторчак Володимир Юрійович
Копія вірна:
Суддя:
Секретар: