Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
про забезпечення адміністративного позову
"03" квітня 2015 р. № 820/2885/15
Харківський окружний адміністративний суд у складі :
Головуючого судді - Зінченко А.В.,
При секретарі - Алавердян Е.А.
За участі сторін:
Позивача - ОСОБА_1
Представника позивача - ОСОБА_2
Представника ОДПІ - ОСОБА_3
Представника митниці - ОСОБА_4
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні клопотання представника позивача про забезпечення позову ОСОБА_1 до Харківської митниці Державної фіскальної служби України, Куп'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області про визнання протиправним та скасування висновку, зобов'язання вчинити певні дії, -
Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому після уточнення позовних вимог просить суд визнати протиправним та скасувати висновок Куп'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області про результати перевірки достовірності відомостей, передбачених пунктом 2 частини п'ятої статті 5 Закону України «Про очищення влади» від 20 лютого 2015 року №1119/8/199-20-26-17-01-51, складений відносно ОСОБА_1, а також зобов'язати Харківську митницю Державної фіскальної служби України утриматися від звільнення з роботи ОСОБА_1 у відповідності до п.7-2 ч.1 ст. 36 КЗпП України на підставі висновку Куп'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області про результати перевірки достовірності відомостей, передбачених пунктом 2 частини п'ятої статті 5 Закону України «Про очищення влади» від 20 лютого 2015 року №1119/8/199-20-26-17-01-51.
Представником позивача було подано до суду клопотання про забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення дії висновку Куп'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області про результати перевірки достовірності відомостей, передбачених пунктом 2 частини п'ятої статті 5 Закону України «Про очищення влади» від 20 лютого 2015 року №1119/8/199-20-26-17-01-51 до моменту набрання законної сили рішення суду по справі.
Своє клопотання в судовому засіданні представник позивача обґрунтував тим, що відповідно до обставин справи, викладених у позовній заяві та підтверджених наданими доказами, на даний час у відношення позивача триває перевірка відповідно до вимог Закону України «Про очищення влади». Даний висновок має ознаки очевидної протиправності та його застосування призведе до порушення прав Позивача.
В судовому засіданні представники відповідача не заперечували проти задоволення клопотання.
Заслухавши думку представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
У відповідності до ст. 117 КАС України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову постановляє суд першої інстанції, а якщо розпочато апеляційне провадження, то таку ухвалу може постановити суд апеляційної інстанції.
Подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються.
Суд зазначає, що забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог.
Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Предметом даного адміністративного позову є законність висновку Куп'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області про результати перевірки достовірності відомостей, передбачених пунктом 2 частини п'ятої статті 5 Закону України «Про очищення влади» від 20 лютого 2015 року №1119/8/199-20-26-17-01-51.
Таким чином реалізація оспорюваного висновку до набрання рішення суду по даній справі є передчасною, а також унеможливить захист прав та інтересів позивача у цій справі та для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль.
А тому суд приходить до висновку про обґрунтованість клопотання та його задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 117, 118 КАС України, суд, -
Клопотання клопотання представника позивача про забезпечення адміністративного позову - задовольнити.
До набрання законної сили судовим рішенням по даній справі зупинити дію висновку Куп'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області про результати перевірки достовірності відомостей, передбачених пунктом 2 частини п'ятої статті 5 Закону України «Про очищення влади» від 20 лютого 2015 року №1119/8/199-20-26-17-01-51.
Ухвала виконується негайно, в порядку, встановленому до судових рішень.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд, з надісланням її копії одночасно до Харківського апеляційного адміністративного суду. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя А.В.Зінченко