Постанова від 25.08.2009 по справі 2-а-3024/09/0270

а

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця, вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 серпня 2009 р. Справа № 2-а-3024/09/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Воробйової Інни Анатоліївни,

При секретарі судового засідання: Котюжанській Тетяні Олександрівні

За участю представників сторін:

позивача : Годун К.О., за довіреністю від 14.10.2008 року

відповідача : Пічкур В.М., за довіреністю від 23.07.2009 року

розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: Липовецької міжрайонної державної податкової інспекції, м. ЛиповецьВінницької області

до: Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Вінницяоблагроліс", м. Вінниця

про: стягнення заборгованості по платежам до бюджету за рахунок активів ( грошових коштів) відповідача на суму 49758 грн. 08 коп.

Обставини справи:

Липовецькою міжрайонною державною податковою інспекцією заявлено позов до Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Вінницяоблагроліс" про звернення стягнення податкового боргу по податку на додану вартість Липовецької районної філії Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Вінницяоблагроліс" в сумі 49758 грн. 08 коп. за рахунок активів (грошових коштів) боржника -Липовецької районної філії "Липовець "Райагроліс".

Позовна заява мотивована тим, що станом на 03.06.2009 року за філією "Липовець "Райагроліс" рахується заборгованість з узгоджених податкових зобов'язань не сплачених в строк, що становить: 49758 грн. 08 коп., з яких: 49313 грн. 26 коп. -основний платіж по податку на додану вартість та 444 грн. 82 коп. -пеня за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов'язання.

Ухвалою суду від 25 червня 2009 року за згаданим позовом відкрито провадження у адміністративній справі № 2-а-3024/09/0270 та призначено її до розгляду на 8 липня 2009 року.

08.07.2009 року позивачем подано заяву № 3359/9/10-004 від 07.07.2009 року (вх. № 9861) про зменшення розміру позовних вимог на 500 грн., таким чином, позивач просить стягнути за рахунок активів відповідача 49258 грн. 08 коп., з яких 48813 грн. 26 коп. основний платіж, 444 грн. 82 коп. -пеня за несвоєчасну сплату.

Поданою 27.07.2009 року заявою № 3651/9/10-004 від 24.07.2009 року (вх. № 11641) позивачем уточнено позовні вимоги,а саме, просить стягнути податковий борг по податку на додану вартість в сумі 49258 грн. 08 коп. за рахунок активів (грошових коштів) Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства “Вінницяоблагроліс”в особі Липовецької районної філії “Липовець “Райагроліс”(код ЄДРПОУ 26245377). Зояву мотивовано тим, що Липовецький “Райагроліс”являється філією Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства “Вінницяоблагроліс”, однак, відповідно до п. 1.3 Положення про філію є платником усіх податків і зборів.

Представником позивача в судовому засіданні уточнені позовні вимоги підтримано, поряд з тим наголошено на стягненні заборгованості в сумі 49258 грн. 08 коп. за рахунок грошових коштів.

В силу частини 1 статті 51 Кодексу адміністративного судочинства України позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Зважаючи на права якими наділені сторони статтею 51 Кодексу адміністративного судочинства України, уточнення позовних вимог приймаються судом, оскільки такі дії позивача не суперечать закону, не порушують чиїх-небудь прав, свобод чи інтересів.

Відповідач письмового заперечення на позовну заяву не надав, однак, представник в судовому засіданні проти позову заперечив, мотивуючи свої твердження відсутністю документів, які б підтверджували зазначену у позові заборгованість, при цьому, зазначив, що згідно картки особового рахунку "Липовець "Райагролісом" було проведено частковий розрахунок на загальну суму 5000 грн.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши докази, суд -

ВСТАНОВИВ :

Філія Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Віноблагроліс" - "Липовець "Райагроліс" включена до ЄДРПОУ з присвоєнням ідентифікаційного коду - 26245377 (без права юридичної особи), взята на облік в Липовецькій міжрайонній державній податковій інспекції як платник податків і зборів.

Відповідно до статті 20 Закону України "Про систему оподаткування" контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими органами в межах повноважень, визначених законом. Відповідно до частини 1 статті 14 названого Закону податок на додану вартість включений до переліку загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів).

Станом на 24.07.2009 року за відповідачем рахується заборгованість за платежем - податок на додану вартість в сумі 49258 грн. 08 коп.

Зазначена сума податкової заборгованості підтверджуються: податковими деклараціями з податку на додану вартість ( а.с. 9-30), корінцями податкових повідомлень - рішень форми "Р" № 0001021501/0 від 07.04.2009 року, форми "Ш" № 0000011501/0 від 27.02.2009 року, № 0003741501/0 від 17.10.2008 року, № 0002441501/0 від 18.07.2008 року ( а.с. 5-8), корінцями першої та другої податкової вимоги № 1/33 від 14.04.2003р., № 2/45 від 22.05.2003 р. ( а.с. 42-43), витягами з облікової картки платника по вказаному виду платежу та обопільно підписаним з відповідачем актом звірки стану розрахунків на 03.06.2009 року.

Спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних осіб або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (далі по тексту Закон).

Згідно з пункту 1.2 статті 1 Закону податкове зобов'язання -зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

В силу пункту 5.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання, самостійно визначене у податковій декларації (розрахунку), вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Жодних доказів оскарження в адміністративному та судовому порядку перелічених вище податкових повідомлень-рішень матеріали справи не містять та відповідачем не підтверджено.

Таким чином, заявлена до стягнення сума зобов'язань по платежу - податок на додану вартість - є узгодженою станом на час розгляду справи.

Як вбачається з наявних у справі документів, фактичний борг відповідача з податку на додану вартість складає - 49258 грн. 08 коп.

В силу частини 2 статті 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Статтею 11 Закону України "Про систему оподаткування " встановлено, що відповідальність за своєчасність сплати податків і зборів і додержання Законів про оподаткування несуть платники податків і зборів відповідно до Законів України.

Примусове стягнення податкового боргу -передбачена законодавством України процедура погашення податкового боргу платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

Згідно підпункту 7.1.1 пункту 7.1 статті 7 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” джерелами самостійної сплати податкових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна і немайнових цінностей, випуску цінних паперів, у тому числі корпоративних прав, отримані у позику (кредит), а також з інших джерел з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.

Джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами, є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами (підпункт 7.2.1 пункту 7.2 статті 7 вказаного Закону).

У відповідності до підпункту 7.4.3 пункту 7.4 статті 7 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі відсутності у платника податків, що є філією, відокремленим підрозділом юридичної особи, активів, достатніх для погашення його податкового боргу, додатковим джерелом погашення податкового боргу такого платника податків є активи юридичної особи, на які може бути звернено стягнення згідно з цим Законом.

Згідно підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу.

Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги і заперечення.

Відповідач доказів які б спростовували позовні вимоги не надав.

За таких обставин суд вважає, що позов, з урахуванням уточнень позовних вимог, підлягає задоволенню в сумі 49258 грн. 08 коп.,

Згідно з ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Вінницяоблагроліс" в особі філії - Липовецький "Райагроліс" (вул. Першотравнева, 5, м. Липовець, Вінницька область, 22500, код ЄДРПОУ 26245377) на користь Державного бюджету України (р/р 31113029700273, код платежу - 14010100, отримувач: держбюджет, код отримувача: 34701099, МФО 802015, ГУДКУ у Вінницькій області, назва платежу: податок на додану вартість) податковий борг по податку на додану вартість в розмірі 49258,08 грн.

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови оформлено: 31.08.09

Суддя Воробйова Інна Анатоліївна