Постанова від 27.07.2009 по справі 2-а-3152/09/0270

а

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця, вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 липня 2009 р. Справа № 2-а-3152/09/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Кузьмишина Віталія Миколайовича

розглянувши матеріали справи в порядку письмового провадження

за позовом: Прокурора Тульчинського району в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції по спірних відносинах, Тульчинського районного центру зайнятості, робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття

до: Приватного сільськогосподарського підприємства "Надія"

про: стягнення коштів та застосування фінансових санкцій

ВСТАНОВИВ :

В липні 2009 року до Вінницького окружного адміністративного суду надійшов позов Прокурора Тульчинського району в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції по спірних відносинах, Тульчинського районного центру зайнятості, робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Приватного сільськогосподарського підприємства "Надія" про стягнення коштів та застосування фінансових санкцій.

Позовні вимоги мотивовані тим, що підприємство своєчасно не сплачувало страхові внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття у зв'язку з чим утворилась заборгованість в сумі 9635,22 грн.

Оскільки відповідач заборгованість в добровільному порядку не сплатив, Прокурор Тульчинського району в особі Тульчинського районного центру зайнятості звернувся з позовом до суду про стягнення боргу.

Представник прокуратури в судове засідання не з'явився, проте надіслав на адресу суду письмову заяву від 27.07.09р., згідно із якою позовні вимоги підтримує в повному обсязі та розгляд справи просить проводити за його відсутності (а.с.34).

Відповідно до ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру ” підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

Згідно ст.60 КАС України прокурор може здійснювати в суді представництво інтересів держави на будь-якій стадії адміністративного процесу.

Враховуючи те, що існування заборгованості зі сплати штрафу, тягне з собою ненадходження коштів до Державного бюджету та суттєво порушує інтереси держави, суд прийшов до висновку, що органи прокуратури наділені правом звертатися з позовами в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції по спірних відносинах, Тульчинського районного центру зайнятості, робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття про стягнення заборгованості.

В судове засідання представник Тульчинського РЦЗ не з'явився, до суду надійшла заява від 27.07.09р. про розгляд справи за його відсутності та про підтримання позовних вимог у повному обсязі (а.с.35).

Представник відповідача також надіслав на адресу суду письмову заяву, в якій зазначив, що заборгованість визнає в повному обсязі, крім того, просив розгляд справи проводити за його відсутності (а.с. 33).

Відповідно до ч.3 ст. 122 КАС України особа має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, на підставі Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" суд дійшов висновку, що позовна заява обґрунтована та підлягає задоволенню з наступних підстав.

Приватне сільськогосподарське підприємство "Надія" включене до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, що підтверджується довідкою №2463 від 14.06.2001р. (а.с. 13).

Відповідно до заяви від 10.03.2001р. (а.с. 12) ПСП "Надія" зареєстроване в Тульчинському районному центрі зайнятості як платник страхових внесків.

Відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття всі роботодавці, підприємства, установи і організації, фізичні особи які використовують найману працю - починаючи з 1 січня 2001 року повинні сплачувати внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за найманих працівників у порядку і в розмірах, передбачених Законом. Обов'язковість сплати страхових внесків встановлено ст. 35 Закону, а статтею 38 вказаного Закону передбачено відповідальність за несвоєчасну та неповну сплату страхових внесків у вигляді штрафу та пені.

Тульчинським районим центром зайнятості, було здійснено перевірку взаєморозрахунків у Приватному сільськогосподарському підприємстві "Надія" щодо правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 01.04.2008р. по 31.03.2009р.

За результатами перевірки працівниками центру зайнятості складено акт від 10.06.2009р. №61 перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (а.с. 5-8), за висновками якого за ПСП "Надія" рахується заборгованість в сумі 9635, 22 грн., а саме:

- недоїмка зі сплати страхових внесків - 7025,72 грн.;

- пеня в розмірі - 540,14 грн.;

- та не сплачена пеня за період з 01.04.06р. по 01.04.08р. - 2069,36 грн., що підтверджується актом від 27.06.08р. №57 (а.с. 28-31).

Як наслідок, Тульчинським районним центром зайнятості винесено рішення від 10.06.09р. №5 про стягнення донарахованих сум страхових внесків та застосування фінансових санкцій (а.с.11) на загальну суму 9635,22 грн. Дане рішення 15.06.09р. отримано головним бухгалтером ПСП "Надія", що підтверджується його підписом, однак протягом десяти робочих днів, наступних за днем однржання рішення суму недоїмки та пені не погашено та доказів оскарження вказаного рішення суду не надано.

Оскільки ст. 8 Закону передбачено, що Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією, а держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, то наявність заборгованості по їх сплаті не дає змоги своєчасно та повністю розрахуватись з громадянами, які потребують допомоги по безробіттю, і цим самим завдається істотна шкода інтересам держави.

Згідно ст.12 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міський, міські, районні, міськрайонні, міські та районі у містах центри зайнятості.

В силу ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а також те, що відповідач позовні вимоги визнає в повному осязі, суд приходить до висновку позов задовольнити повністю.

Виходячи з положень ч. 5 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного сільськогосподарського підприємства "Надія" (23650, Вінницька обл., Тульчинський район, с. Даньківка, вул. Леніна, 10, ЄДРПОУ 24895912, р/р 260027386, АППБ "Аваль", МФО 302247) на користь Тульчинського районного центру зайнятості (23600, Вінницька обл., м.Тульчин, вул. Леніна, 102, р/р 37179301900568 код платежу 50040100, у Тульчинському відділенні ГУДК у Вінницькій обл., МФО 8/02015 код 21717918) заборгованість в сумі 9635 грн. 22 коп.

Судові витрати віднести на рахунок Державного бюджету України.

Копію постанови направити сторонам.

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови оформлено: 27.07.09

Суддя Кузьмишин Віталій Миколайович