Постанова від 14.08.2009 по справі 2-а-3216/09/0270

а

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця, вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 серпня 2009 р. Справа № 2-а-3216/09/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Вільчинський Олександр Ванадійович,

При секретарі судового засідання: Гонта Інна Олександрівна

За участю представників сторін:

позивача : Замороці Людмили Миколаївни, Остроус Лариси Олександрівни

відповідача : Любонько Галини Василівни

розглянувши матеріали справи

за позовом: Державної інспекції з контролю за цінами у Вінницькій області

до: Комунального підприємства "Погребищекомунсервіс"

про: стягнення економічних санкцій

ВСТАНОВИВ :

Державна інспекція з контролю за цінами у Вінницькій області звернулася до суду з позовом до Комунального підприємства “Погребищекомунсервіс”про стягнення економічних санкцій.

Позовні вимоги мотивовані тим, що загальна сума боргу Комунального підприємства "Погребищекомунсервіс" до Державного бюджету України складає суму 6249 грн., згідно рішення Держінспекції від 16.04.2009р. №ІЦ-02-12/38.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримала в повному обсязі та просить позовні вимоги задовольнити посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

В судовому засіданні представник відповідача позов визнала та суду пояснила, що дійсно комунальне підприємство "Погребищекомунсервіс" нараховувало плату за утримання будинків та прибудинкових територій відповідно до розпорядження Вінницької облдержадміністрації від 03.12.1999р. №748, а тому підприємство із рішенням Держінспекції погоджується і зобов'язується необгрунтовану виручку і економічні санкції сплатити. Також надала суду платіжне доручення № 128 від 24 липня 2009 року про частково погашену заборгованість.

Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи, приходить до висновку, що позов обґрунтований і підлягає до задоволення з наступних підстав.

Державною інспекцією з контролю за цінами у Вінницькій області в період з 12 листопада по 27 листопада 2008 року проведена перевірка державної дисципліни цін при встановленні та застосуванні тарифів на житлово-комунальні послуги у Комунального підприємства “Погребищекомунсервіс”. За результатами перевірки складений акт від 09.04.2008р.

Перевіркою встановлено, що Комунальне підприємство “Погребищекомунсервіс”є юридичною особою та займає монопольне становище на ринках Вінницької області, зокрема, надає населенню та іншим споживачам житлово-комунальні послуги з водопостачання, водовідведення, вивезення твердих відходів та рідких нечистот, утримання житлових будинків та прибудинкових територій.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2005р. № 560 “Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій і типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій”передбачено, що розмір цих тарифів визначається по кожному будинку окремо в залежності від кількісних показників фактичного надання послуг з урахуванням забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та при будинкових територій.

Перевіркою КП “Погребищекомунсервіс”встановлено застосування при розрахунках населенням не чинних тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій. Зокрема квартирна плата нараховувалась і стягувалась по тарифу 0,19 грн. за 1 кв.м, затвердженому розпорядженням Вінницької облдержадміністрації від 03.12.1999р. № 478, яке втратило чинність, відповідно до розпорядження від 24.09.2007р. № 358 “Про визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень голови обласної державної адміністрації”.

Судом встановлено, що тарифи на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій стягувались по затвердженому розпорядженню Вінницької облдержадміністрації від 03.12.1999р. № 478, яке втратило чинність.

Також перевіркою встановлено, що за період з квітня 2008р. по березень 2009р. всупереч п. 1.4. Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами держконтролю за цінами КП “Погребищекомунсервіс”необґрунтовано стягнуто коштів з мешканців за утримання будинків та прибудинкових територій в сумі 2083грн.

Згідно ст. 14 Закону України “Про ціни і ціноутворення”, необґрунтована виручка підлягає вилученню до місцевого бюджету разом із штрафом -200% від суми виручки на підставі рішення Держінспекції з контролю за цінами про застосування економічних санкцій.

Таким чином, по матеріалах перевірки Держінспекцією по контролю за цінами прийнято рішення від 16.04.2009р. № ІЦ-02-12/38 про застосування економічних санкцій на загальну суму 6249 грн. за порушення державної дисципліни цін(в т.ч. 2083 грн. -необґрунтована виручка, 4166 грн. -штраф 200%).

Сума застосованих санкцій, згідно прийнятого Держінспекцією цін рішення, стягується до Державного бюджету України у відповідності до п.15 ст.2 Закону України "Про Державний бюджет України" на 2008 рік".

Рішення Держінспекції цін було надіслане відповідачу разом з претензією від 21.04.09р. №ІЦ-01-15-2/487 для виконання.

Однак, комунальне підприємство “Погребищекомунсервіс”рішення у повному обсязі не виконало та у передбаченому законодавством порядку не оскаржило.

Суд бере до уваги платіжне доручення про часткову сплату штрафних санкцій Держінспекції, як підтвердження визнання позову відповідачем. Крім того, дослідження довідки про необгрунтовану та отриману виручку КП "Погребищекомунсервіс" довело, що сума необгрунтовано отриманої виручки виникла у період з 01.04.2008р. по 01.03.2009р. в сумі 2083,00 грн. а саме на той час, коли розпорядження Вінницької облдержадміністрації втратило чинність.

Відповідно до довідки № 2181 з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, Державна інспекція з контролю за цінами у Вінницькій області є державним органом із спеціальним статусом, метою діяльності якого є регулювання та сприяння ефективному веденню економічної діяльності, що у розумінні положень статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України відповідає ознакам суб'єкта владних повноважень.

Публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, є справою адміністративної юрисдикції.

Відповідач в добровільному порядку заборгованість не сплачує, що тягне за собою ненадходження коштів до Державного бюджету України та суттєво порушує інтереси держави.

На підставі викладеного, враховуючи визнання позову представником відповідача, суд приходить до висновку про задоволення даного позову повністю.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з комунального підприємства "Погребищекомунсервіс" (код ЄДРПОУ 33264080) економічні санкції за порушення державної дисципліни цін згідно рішення Держінспекції з контролю за цінами у Вінницькій області від 16 квітня 2009 року № ІЦ-02-12/38 в сумі 6 249 (шість тисяч двісті сорок дев'ять) грн. до Державного бюджету України (код 34701083 Держбюджет Погребищенського району, розрахунковий рахунок 311 181 067 004 69 ГУДКУ у Вінницькій області МФО 802015 код бюджетної класифікації 210 811 00).

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови оформлено: 19.08.09.

Суддя Вільчинський Олександр Ванадійович