а
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
25 серпня 2009 р. Справа № 2-а-3255/09/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Чернюк Алла Юріївна,
При секретарі судового засідання: Котюжанська Тетяна Олександрівна
За участю представників сторін:
прокурора : не зявився
позивача : Данільцев Ю.М. - представник за довіреністю
відповідача : не зявився
розглянувши матеріали справи
за позовом: прокурора Іллінецького району в інтересах Іллінецької міжрайонної державної податкової інспекції
до: товариства з обмеженою відповідальністю "Райагропроменерго"
про: стягнення заборгованості
14 липня 2009 року до Вінницького окружного адміністративного суду звернувся прокурор Іллінецького району Вінницької області в інтересах держави в особі Іллінецької міжрайонної державної податкової інспекції Вінницької області з позовною заявою про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю “Райагропроменерго”заборгованості в сумі 1530 грн.
Позов мотивовано тим, що відповідач є боржником перед бюджетом, податковий борг підприємства станом на 30.06.2009р. складає 1530 грн. по збору за забруднення навколишнього природного середовища, що виник в результаті проведення Іллінецькою міжрайонною державною податковою інспекцією камеральної перевірки податкової декларації. За результатами камеральної перевірки податковою інспекцією складено акт №8-15-05525368 від 12.01.2007р.. Підприємству виставлено податкове повідомлення - рішення № 0000191530/3 від 11.06.2007р. на суму 1530 грн. по збору за забруднення навколишнього природного середовища. Зазначене повідомлення -рішення було оскаржене в судовому порядку. Ухвалою від 19.05.2009 року Київського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю “Райагропроменерго”залишено без задоволення, а постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 21.01.2008 року -без змін. Отже, станом на 30.06.2009р. сума штрафної санкції 1530,00 грн. є узгодженою та не сплаченою до бюджету.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Прокурор у судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується розпискою про вручення повістки суду (а.с. 20).
Відповідач двічі не з'явився в судове засідання, причини неявки суду не відомі. Відповідно до ст. 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Про дату, час і місце розгляду справи відповідач був повідомлений належним чином, про що свідчить реєстр листів поштових відправлень від 17.07.2009 року (а.с.14). Отже, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача.
З огляду на викладене та виходячи з вимог ст. 128 КАС України, справу розглянуто без участі прокурора та відповідача за наявними в ній доказами.
Заслухавши пояснення представника позивача, повно, всебічно, об'єктивно дослідивши надані у справу докази, надавши їм юридичну оцінку, суд прийшов до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю “Райагропроменерго”зареєстровано розпорядженням Ілінецької районної державної адміністрації від 29.12.2001р., включене до ЄДРПОУ код 05525368. Підприємство є платником податків та зборів, передбачених Законом України "Про систему оподаткування".
Станом на 30.06.2009р. за відповідачем рахується заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 1530 грн., що підтверджується податковим повідомленням-рішенням №0000191530/3 від 11.06.2007р. на суму 1530 грн. по збору за забруднення навколишнього природного середовища (а.с. 7).
Статтею 11 Закону України "Про систему оподаткування" встановлено, що відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законів України.
Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно п. 1.3 п. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Те ж саме зазначено і в п.п. 3 п.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування”, за якою платники податків і зборів зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів, у встановлені Законами терміни. В той же час згідно ч. 1 ст. 11 даного Закону відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законів України.
Беручи до уваги те, що заявлену до стягнення суму заборгованості по збору за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 1530 грн. відповідач у встановлені законодавством строки до бюджету не сплатив, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, доказів її погашення станом на день розгляду цього спору не надано, а також те, що оскаржуване відповідачем податкове повідомлення - рішення №0000191530/3 від 11.06.2007 року ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 19.05.2009 року залишено без задоволення, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог.
Варто також зазначити, що п.п. 3.1.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" визначено, що активи платників податків можуть бути примусово стягненні в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.
Згідно ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру”, підставою представництва у суді інтересів держави - наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
Відповідно до ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України у випадках, встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи те, що вимоги прокурора та позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, суд приходить до висновку про доцільність задоволення позову.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, Законом України "Про систему оподаткування", Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", суд -
Позов прокурора Іллінецького району в інтересах Іллінецької міжрайонної державної податкової інспекції задовільнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Райагропроменерго" (22720, Вінницька область, Іллінецький район, м.Іллінці, вул.Леніна,23 код ЄДРПОУ 05525368) заборгованість у розмірі 1530 (тисяча пятсот тридцять) гривень на користь місцевого бюджету Іллінецької міської ради (платіж 50080200, код одержувача 34701298, р/р 33114329700163, банк ГУДК у Вінницькій області, МФО 802015).
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 28.08.09
Суддя /підпис/ Чернюк Алла Юріївна
Копія вірна
Суддя:
Секретар: