Справа № 2-а-3423/08
«09» грудня 2008 року м. Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі: Головуючої судді - Кашпур О.В. при секретарі - Косолаповій М. О. розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Чернігові до комунального підприємства «Ремонтно-будівельна дільниця» Чернігівської міської ради про стягнення податкового боргу, -
18.09.2008 року позивач звернувся до суду з позовом до комунального підприємства «Ремонтно-будівельна дільниця» Чернігівської міської ради і просить стягнути з відповідача за рахунок активів податковий борг з податку на додану вартість в сумі 291452, 35 грн. шляхом перерахування вказаної суми до державного бюджету, мотивуючи тим, що відповідач є платником податків та зобов'язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законодавством терміни.
Представник позивача підтримав позовні вимоги.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, просив розстрочити сплату податкового боргу, посилаючись на те, що позивач з вернувся про стягнення податкового боргу за деклараціями, по яких розстрочено платежі.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає наступне:
Встановлено, що Комунальне підприємство «Ремонтно-будівельна дільниця» зареєстроване виконавчим комітетом Чернігівської міської ради народних депутатів 23.12.2005 р. Перебуває на обліку в ДПІ у м. Чернігові як платник податків з 11.01.2006 р.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування" платник податків зобов'язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законодавством терміни.
Відповідач несвоєчасно і не в повному обсязі вносить податки до бюджету. Згідно розрахунку позивача податковий борг відповідача складає 291452, 35 грн.
Згідно п.п. 5.2.1 п. 5.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту. Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені законом строки, визнається сумою податкового боргу.
Відповідно до п 1.2 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів та цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим законом або іншими законами України. Згідно п. 1.3. ст. 1 цього закону податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з у рахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджено в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до п.п. 4.1.1. п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом «г» п.п. 4.2.2 п. 4.2. а також п. 4.З. цієї статті п. 5.1. ст. . 5 цього закону зазначає, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Згідно ст. . 11 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" відповідач несе відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків та додержання законів про оподаткування.
КП «Ремонтно-будівельна дільниця» Чернігівської міської ради станом на 30.08.2006 року має податковий борг з ПДВ на загальну суму 291452, 35 грн. Борг є узгодженим та виник в результаті несплати самостійно визначених податкових зобов'язань. Сума податкових зобов'язань визначена у податкових деклараціях. З а прострочення сплати податкових зобов'язань відповідачу нарахована пеня в розмірі 15878, 35 грн.
На виконання вимог ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", на адресу відповідача була направлена перша податкова вимога №1/753 від 23.03.2006р., яку було вручено 30.05.2006 р., та друга податкова вимога № 2/1239 від 02.06.2006р., яку було вручено 30.05.2006 р.
ДПІ у М. Чернігові прийнято рішення № 406 від 17.07.2006р. про
стягнення коштів та продаж інших активів, що перебувають у власності платника податків - КП «Ремонтно-будівельна дільниця» Чернігівської міської ради в рахунок погашення його податкового боргу.
Відповідно до вимог статті 3 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю. Судом не беруться до уваги заперечення представника відповідача, оскільки ухвалою Господарського суду Чернігівської області розстрочено виконання постанови господарського суду Чернігівської області в частині стягнення з КП «Ремонтно-будівельна дільниця» Чернігівської міської ради податкового боргу з податку на додану вартість за рахунок його активів за період до 11.08.2006 року.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити.
Стягнути з комунального підприємства «Ремонтно-будівельна дільниця» Чернігівської міської ради податковий борг з податку на додану вартість за рахунок активів в сумі 291452, 35 грн. до державного бюджету (р/р 31110029700002, код 14010100 отримувач: державний бюджет, код 22825965, банк ГУДК в чернігівській області, МФО 853592).
постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк,
постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги
постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанову виготовлено в повному обсязі 10.12.2008р.