Ухвала від 23.06.2015 по справі 431/1669/15-а

Головуючий у 1 інстанції - Форощук О.В.

Суддя-доповідач - Ляшенко Д.В.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 червня 2015 року справа №431/1669/15-а

приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: судді-доповідача Ляшенка Д.В., суддів Ястребової Л.В., Компанієць І.Д., розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Старобільському районі Луганської області на ухвалуСтаробільського районного суду Луганської області від 29 квітня 2015 р. у справі № 431/1669/15-а (головуючий І інстанції Форощук О.В.) за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Старобільському районі Луганської області, Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Луганській області , Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстції у Луганській області про відстрочення виконання постанови Старобільського районного суду Луганської області від 25.02.2009р. №2а-30/09,-

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Старобільському районі Луганської області (далі - відповідач, УПФУ в Старобільському районі Луганської області)звернулося до суду з заявою про відстрочення виконання постанови Старобільського районного суду Луганської області від 25.02.2009 року №2а-30/09.

Ухвалою Старобільського районного суду Луганської області від 29 квітня 2015 року у задоволенні заяви відмовлено.

Відмовляючи в задоволенні заяви про відстрочення виконання рішення, суд першої інстанції виходив з того що доказів про те що боржник УПФУ в Старобільському районі, чи державний виконавець звертались до Управління Пенсійного фонду України або Державної казначейської служби України з приводу виділення коштів на фінансування виплат, присуджених стягувану судовим рішенням, суду не надано. У зв'язку з чим не передбачення бюджетними призначеннями виплат пенсій за рішеннями суду, на яке боржник посилається як на обставину, що ускладнює виконання судового рішення, суд не вважає такою обставиною.

Не погоджуючись з висновком суду першої інстанції, УПФУ в Старобільському районі Луганської області подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу суду першої інстанції та прийняти нове рішення, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.

Сторони в судове засідання суду апеляційної інстанції не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. За приписами п.2 ч.1 ст.197 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи колегією суддів здійснюється в письмовому провадженні за наявними у справі матеріалами.

Відповідно до ч.1 ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.

Колегія суддів, заслухавши суддю - доповідача, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, встановила наступне.

Постановою судді Старобільського районного суду Луганської області від 25.02.2009 року (а.с.53-56) зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Старобільському районі підвищити ОСОБА_2 державну та додаткову щомісячну пенсію за шкоду, заподіяну внаслідок Чорнобильської катастрофи, виходячи з базового розміру прожиткового мінімуму осіб, які втратили працездатність, встановленого законом на відповідний рік; зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Старобільському районі підвищити ОСОБА_2 та здійснити виплати ( з урахуванням фактично раніш отриманих сум):

з 1 квітня 2007 року: державна пенсія в розмірі 3 280 грн. 48 коп. (410 грн. 06 коп.х 8); додаткова пенсія в розмірі 307 грн. 55 коп. ( 75% від 410 грн. 06 коп.);

з 1 жовтня 2007 року: державна пенсія в розмірі 3 320 грн. 88 коп.( 415 грн. 11 коп. х 8); додаткова пенсія в розмірі 311 грн. 33 коп. ( 75% від 415 грн. 11 коп.);

з 1 січня 2008 року: державна пенсія в розмірі 37760 грн. 00 коп.( 470 грн. 00 коп. х 8); додаткова пенсія в розмірі 352 грн. 50 коп. ( 75% від 470 грн. 00 коп.);

з 1 квітня 2008 року: державна пенсія в розмірі 3 848 грн. 00 коп.( 481 грн. 00 коп. х 8); додаткова пенсія в розмірі 360 грн. 75 коп. ( 75% від 481 грн. 00 коп.);

з 1 липня 2008 року: державна пенсія в розмірі 3 856 грн. 00 коп.( 482 грн. 00 коп. х 8); додаткова пенсія в розмірі 361 грн. 50 коп. ( 75% від 482 грн. 00 коп.);

з 1 жовтня 2008 року: державна пенсія в розмірі 3 984 грн. 00 коп.( 498 грн. 00 коп. х 8); додаткова пенсія в розмірі 373 грн. 50 коп. ( 75% від 498 грн. 00 коп.);

Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Старобільському районі подальше підвищення та перерахунок пенсії ОСОБА_2 здійснювати в порядку підвищення розміру державної і додаткової пенсії, визначеному частиною 3 ст.67 Закону України № 796-ХІІ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з моменту збільшення розміру прожиткового мінімуму незалежно від звернення до органів Пенсійного фонду України за перерахунком пенсії.

Ухвалою колегії суддів Донецького апеляційного адміністративного суду від 08.05.2009р.(а.с.78) вказану постанову залишено без змін. На виконання вказаної постанови 11.06.2009р. ОСОБА_2 отримано виконавчий лист(а.с.81), а постановою головного державного виконавця ППВР ВДВС ГУ в Луганській області від 16.06.2009р. відкрито виконавче провадження з примусового виконання вказаної постанови.

Ухвалою Старобільського районного суду від 29.12.2014 року ОСОБА_2 видано дублікат виконавчого листа за постановою Старобільського районного суду від 25 лютого 2009 року (а.с. 95)

ВПВР УДВС ГУЮ в Луганській області 21.01.2015р. направлено на адресу УПФУ в Старобільському районі вимогу про надання інформації щодо виконання рішення суду.

30.01.2015р. за УПФУ в Старобільському районі на ім'я в.о. начальника ВПВР УДВС ГУЮ в Луганській області було надано відповідь про невиконання рішення суду у зв'язку з відсутністю фінансування з державного бюджету України.

ВПВР УДВС ГУЮ в Луганській області 26.02.2015р. направлено на адресу УПФУ в Старобільському районі вимогу про надання інформації щодо виконання рішення суду.

02.03.2015р. за УПФУ в Старобільському районі на ім'я державного виконавця ВПВР УДВС ГУЮ в Луганській області було надано відповідь про невиконання рішення суду у зв'язку з відсутністю фінансування з державного бюджету України.

ВПВР УДВС ГУЮ в Луганській області 05.03.2015р. направлено на адресу УПФУ в Старобільському районі вимогу про надання інформації щодо виконання рішення суду.

06.03.2015р. за УПФУ в Старобільському районі на ім'я державного виконавця ВПВР УДВС ГУЮ в Луганській області було надано відповідь про невиконання рішення суду у зв'язку з відсутністю фінансування з державного бюджету України.

З відповіді Управління Державної Казначейської служби України в Старобільському районі Луганської області від 10.04.2015 року вбачається, що управління не здійснює фінансування коштів на виплату пенсій.

Відповідно до ч.5 ст.124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на свій території України.

Згідно ч.1 ст.263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), сторона виконавчого провадження може звернутись до суду з заявою про відстрочення виконання судового рішення.

З досліджених у судовому засіданні матеріалів справи, матеріалів заяви, судом встановлено, що діями спрямованими на виконання судового рішення з боку боржника - УПФУ в Старобільському районі, було лише надсилання відповідей державному виконавцю, а діями спрямованими на виконання судового рішення з боку державного виконавця - винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, надсилання боржнику вимог про надання інформації щодо виконання рішення суду.

Доказів того, що боржник УПФУ в Старобільському районі, чи державний виконавець звертались до Управління Пенсійного фонду України або Державної казначейської служби України з приводу виділення коштів на фінансування виплат, присуджених стягувану судовим рішенням, суду не надано. У зв'язку з чим непередбачення бюджетними призначеннями виплат пенсій за рішеннями суду, на яке боржник посилається як на обставину, що ускладнює виконання судового рішення, суд не вважає такою обставиною.

Крім того, Постановою Кабінету Міністрів України від 25.02.2015р. №67 «Про затвердження бюджету Пенсійного фонду України на 2015 рік», затверджено розмір видатків УПФУ на виплату пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за різними пенсійними програмами, у розмірі 54 697 595,7 тисяч гривень.

Доказів того, що боржник - УПФУ в Старобільському районі не має коштів на рахунках, суду не надано.

Прирівнювання боржником у заяві понять «відсутність коштів на рахунку» та «порушення строків фінансування» суд до уваги не приймає, оскільки ці поняття не є ідентичними.

Інших обставин, які б ускладнювали виконання постанови Старобільського районного суду №2а-30/09, судом апеляційної інстанції не встановлено.

Отже, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи та ухвала прийнята з додержанням норм матеріального та процесуального права.

З врахуванням викладеного, колегія суддів дійшла до висновку про наявність підстав для залишення апеляційної скарги без задоволення та ухвали суду першої інстанції без змін відповідно до статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі викладеного, керуючись статтями: 9, 11, 160, 167, 184, 195,197, 199, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний суд,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Старобільському районі Луганської області на ухвалу Старобільського районного суду Луганської області від 29 квітня 2015 року у справі № 431/1669/15-а - залишити без задоволення, а ухвалу Старобільського районного суду Луганської області від 29 квітня 2015 року - без змін.

Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.

Ухвала прийнята за наслідками розгляду в письмовому проваджені набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі.

Головуючий суддя: Д.В. Ляшенко

Судді: Л.В. Ястребова

І.Д. Компанієць