Постанова від 26.05.2015 по справі 185/5066/15-а

Справа № 185/5066/15-а

Провадження № 2-а/185/311/15

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 травня 2015 року суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Болдирєва У.М., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м.Павлограді та Павлоградському районі Дніпропетровської області про визнання дій протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії державного службовця, -

ВСТАНОВИВ:

30 квітня 2105 року позивач звернувся з адміністративним позовом до відповідача про визнання дій протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії державного службовця.

Позивач просить:

- визнати протиправними дії УПФУ в м.Павлограді та Павлоградському районі Дніпропетровської області щодо відмови йому у перерахунку пенсії з урахуванням інших виплат згідно довідки від 24 грудня 2014 року № 3842, з яких були фактично нараховані та сплачені внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , а з 01 січня 2011 року єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, в заробітну плату для призначення пенсії державного службовця,

- визнати протиправними дії УПФУ в м.Павлограді та Павлоградському районі Дніпропетровської області щодо перерахунку його пенсії державного службовця відповідно до довідки № 3842 від 24 грудня 2014 року з урахуванням 70 відсотків заробітної плати,

- зобов'язати УПФУ в м.Павлограді та Павлоградському районі Дніпропетровської області провести перерахунок та виплату йому пенсії державного службовця з урахуванням сум інших виплат, зазначених у довідці № 3842 від 24 грудня 2014 року, з яких сплачено збір на загальнообов'язкове пенсійне страхування з урахуванням фактично отриманих виплат відповідно до Закону України «Про державну службу» та з урахуванням 85 відсотків суми його заробітної плати, починаючи з 25 грудня 2014 року,

- зобов'язати УПФУ в м.Павлограді та Павлоградському районі Дніпропетровської області здійснити йому перерахунок та виплату пенсії державного службовця відповідно до довідки Богданівської сільської ради від 24 грудня 2014 року № 3842 з урахуванням 85 відсотків заробітної плати, з урахуванням різниці, що була виплачена у цей період та проводити виплату пенсії державного службовця у розмірі 85 відсотків заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, починаючи з 25 грудня 2014 року.

Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в УПФУ в м.Павлограді та Павлоградському районі Дніпропетровської області та отримує пенсію за віком згідно Закону України «Про державну службу» з 20 березня 2001 року (а.с.14-15).

Згідно з довідкою про складові заробітної плати № 3842, виданої 24 грудня 2014 року виконавчим комітетом Богданівської сільської ради Павлоградського району, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» (а.с.10-12) за період з 01 січня 2013 року по 23 грудня 2014 року позивачу була виплачена матеріальна допомога на оздоровлення та на вирішення соціально-побутових питань в загальній сумі 21168 грн, що зазначені у довідці як «інші виплати». На всі виплати, включені в довідку, нараховано страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

21 квітня 2015 року позивач звернувся до Управління Пенсійного фонду України в м.Павлограді та Павлоградському районі Дніпропетровської області з письмовою заявою (а.с.9) про здійснення перерахунку його пенсії з урахуванням складових заробітної плати, з яких було сплачено страхові внески.

27 квітня 2015 року на звернення позивача відповідач надав відповідь про те, що матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, щомісячна індексація заробітної плати не належить до складових заробітної плати державного службовця і тому підстав для врахування зазначених виплат при перерахунку пенсії немає, пенсія державним службовцям призначається у розмірі 70% від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (а.с.14-15).

Вирішуючи позовні вимоги суд виходить з наступного.

Відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу», в редакції, що діяла станом на день призначення пенсії позивачу, тобто на 20 березня 2001 року, пенсія державним службовцям призначалася в розмірі 80 відсотків від сум їх посадового (чинного) окладу з урахуванням надбавок, передбачених цим Законом, без обмеження граничного розміру пенсії. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшувалася на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків посадового (чинного) окладу з урахуванням надбавок, передбачених цим Законом, без обмеження граничного розміру пенсії.

Позивачу була призначена пенсія з урахуванням 85% заробітної плати (15 років державної служби).

21 квітня 2015 року позивач звернувся з заявою про перерахунок пенсії згідно з довідкою № 3842, виданою 24 грудня 2014 року з урахуванням «інших виплат», на які нараховувались страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Статтею 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсій враховуються суми виплат, на які нараховувались страхові внески.

Зі змісту ч.1 ст.7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" вбачається, що єдиний внесок нараховується на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці".

Відповідно до статті 2 Закону України "Про оплату праці" заробітна плата включає в себе основну, додаткову заробітну плату та інші заохочувальні і компенсаційні виплати.

Основна заробітна плата - це винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців.

Додаткова заробітна плата - це винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.

Інші заохочувальні та компенсаційні виплати - це виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань (ст.33 Закону України «Про державну службу»).

Таким чином матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань входять до складу заробітної плати.

Перелік видів виплат, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2010 року N 1170, не включає в себе матеріальну допомогу на оздоровлення та матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань. Тому відсутні правові підстави для того, щоб не враховувати зазначені виплати в складі заробітної плати для обчислення розміру пенсії державного службовця.

Зважаючи на викладене слід визнати протиправними дії відповідача щодо відмови позивачу у здійсненні перерахунку пенсії державного службовця відповідно до довідки № 3842 від 24 грудня 2014 року з урахуванням інших виплат, на які нараховувалися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, визнати протиправними дії відповідача щодо здійснення перерахунку пенсії позивача відповідно до вказаної довідки з урахуванням 70 відсотків заробітної плати, зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату позивачу пенсії державного службовця у розмірі 85% від суми заробітної плати згідно наданої ним довідки про складові заробітної плати № 3842 від 24 грудня 2014 року, з урахуванням інших виплат, на які нараховувалися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що включають в себе матеріальну допомогу на оздоровлення та матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань, починаючи з дня подання позивачем заяви про проведення такого перерахунку, тобто з 21 квітня 2015 року.

Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалено на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

При зверненні до суду позивачем був сплачений судовий збір в сумі 73 грн 08 коп (а.с.1).

Керуючись ст.ст. 69, 159, 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в м.Павлограді та Павлоградському районі Дніпропетровської області щодо відмови ОСОБА_1 у здійсненні перерахунку його пенсії державного службовця з урахуванням інших виплат, на які нараховувалися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що включають в себе матеріальну допомогу на оздоровлення та матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань, згідно довідки про складові заробітної плати № 3842 від 24 грудня 2014 року.

Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в м.Павлограді та Павлоградському районі Дніпропетровської області щодо перерахування ОСОБА_1 пенсії державного службовця відповідно до довідки № 3842 від 24 грудня 2014 року з урахуванням 70 відсотків заробітної плати.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м.Павлограді та Павлоградському районі Дніпропетровської області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії державного службовця у розмірі 85% від суми заробітної плати згідно наданої ним довідки про складові заробітної плати № 3842 від 24 грудня 2014 року з урахуванням інших виплат, на які нараховувалися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що включають в себе матеріальну допомогу на оздоровлення та матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань, починаючи з 21 квітня 2015 року з урахуванням раніше виплачених сум.

В іншій частині позову відмовити.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судові витрати в сумі 73 (сімдесят три) грн 08 коп.

Апеляційна скарга на постанову суду, прийняту у скороченому провадженні, подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.

Суддя: У. М. Болдирєва