Ухвала від 16.06.2015 по справі 825/3153/14

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 825/3153/14 Головуючий у 1-й інстанції: Кашпур О.В. Суддя-доповідач: Горбань Н.І.

УХВАЛА

Іменем України

16 червня 2015 року м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді: Горбань Н.І.,

суддів: Земляної Г.В., Сорочка Є.О.,

при секретарі: Драч М.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу Державної фінансової інспекції в Чернігівській області на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 31.03.2015 року у справі за його адміністративним позовом до Прилуцької центральної районної лікарні про зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИЛА:

ДФІ в Чернігівській області звернулося до Чернігівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Прилуцької центральної районної лікарні про зобов'язання виконати п. 2 вимоги про усунення виявлених порушень законодавства Прилуцької об'єднаної держфінінспекції від 05.05.2014 року № 2-18/685 щодо приведення тарифів на платні послуги з проведення профілактичних медичних оглядів у відповідність до діючого законодавства та стягнення з осіб, винних у недоотриманні доходів, коштів у сумі 102279,91 грн. у порядку та розмірах, встановлених ст.ст. 130-136 КЗпПУ.

Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 31.03.2015 року в позові відмовлено.

Не погоджуючись з таким судовим рішенням, ДФІ в Чернігівській області подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати незаконну, на її думку, постанову суду першої інстанції та постановити нову, якою задовольнити позов. В своїй апеляційній скарзі апелянт посилається на неповне з'ясування всіх обставин, що мають значення для вирішення справи, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, незаконність, необґрунтованість та необ'єктивність оскаржуваного рішення, що є підставою для його скасування.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників процесу, що з'явилися в судове засідання, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до п. 3.3.2.1 плану контрольно-ревізійної роботи Державної фінансової інспекції в Чернігівській області на ІV квартал 2013 року на підставі направлень на проведення ревізії № 177, 178 від 30.12.2013 року, № 23 від 17.03.2014 року, № 01 від 16.01.2014 року працівниками Прилуцької ОДФІ було проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Прилуцької центральної районної лікарні за період з 01.07.2011 року по 01.12.2013 року.

За результатами перевірки складено акт від 26.03.2014 року № 2-24/07.

На підставі акту перевірки Прилуцькою ОДФІ було направлено Прилуцькій центральній районній лікарні вимогу про усунення порушень законодавства № 2-18/685 від 05.05.2014 року, пунктом 2 якої Прилуцька ОДФІ зазначає наступне:

Ревізією встановлено, що на порушення вимог Додатку 2 Тарифів на платні послуги з проведення профілактичних медичних оглядів для отримання дозволу на право отримання та носіння зброї громадянами, медичні огляди для отримання посвідчення водія транспортних засобів, а також відповідні періодичні профілактичні медичні огляди, що надаються Прилуцькою центральною районною лікарнею, затверджених розпорядженням голови облдержадміністрації від 06.10.2009 №338 «Про тарифи на платні медичні послуги, що надаються Прилуцькою центральною районною лікарнею за плату» відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)» від 25.12.1996 року № 1548 із змінами та доповненнями, лікарнею, при проведенні попередніх та періодичних профілактичних медичних оглядів водіїв транспортних засобів (жінок та чоловіків), протягом періоду, який підлягав ревізії, послуги надавалися за тарифами нижчими, ніж затверджені Розпорядженням № 338, внаслідок чого нанесено збитків лікарні на суму 102279,91грн.

У зв'язку з чим необхідно:

привести тарифи на платні послуги з проведення профілактичних медичних оглядів у відповідність до діючого законодавства;

стягнути з осіб, винних у недоотриманні доходів, коштів в сумі 102279,91 грн., в порядку та розмірах, встановлених ст.ст. 130-136 КЗпПУ.

Відмовляючи в задоволенні позову, суд першої інстанції дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

Судова колегія погоджується з такою позицією з наступних підстав.

Прилуцькою центральною районною лікарнею було оскаржено п. 2 вимоги Прилуцької ОДФІ до Чернігівського окружного адміністративного суду. Постановою від 18.11.2014 року по справі № 825/3339/14 за адміністративним позовом Прилуцької центральної районної лікарні до Державної фінансової інспекції в Чернігівській області про визнання протиправним та нечинним акту ревізії, визнання протиправним та скасування пункту вимоги, позовні вимоги було задоволено частково, визнано протиправним та скасовано пункт 2 Вимоги Прилуцької об'єднаної державної фінансової інспекції про усунення порушень законодавства № 2-18/685 від 05.05.2014 року.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 24.02.2015 року апеляційну скаргу Державної фінансової інспекції в Чернігівській області залишено без задоволення, а постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 18.11.2014 року - без змін.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Таким чином є таке, що набрало законної сили, рішення суду у адміністративній справі, яким скасовано п.2 вимоги Прилуцької об'єднаної держфінінспекції від 05.05.2014 року № 2-18/685, а тому позовні вимоги про зобов'язання відповідача його виконати є безпідставними, таким чином, в задоволенні позовних вимог про зобов'язання Прилуцької центральної районної лікарні виконати пункт 2 вимоги № від 05.05.2014 року № 2-18/685 про усунення порушень законодавства відмовлено правомірно.

Підсумовуючи наведене, колегія суддів приходить до висновку, що доводи, викладені в апеляційній скарзі, не знайшли свого підтвердження, оскаржувана постанова прийнята судом відповідно до норм матеріального та процесуального права, а тому підстави для задоволення апеляційної скарги відсутні.

Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Доводи апелянта, які викладені в апеляційній скарзі та проголошені його представником в судовому засіданні, не спростовують рішення суду першої інстанції.

За таких обставин апеляційну скаргу - необхідно залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін.

Керуючись ст.ст. 158, 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, судова колегія -

УХВАЛИЛА:

В задоволенні апеляційної скарги Державної фінансової інспекції в Чернігівській області - відмовити.

Постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 31.03.2015 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя: Н.І.Горбань

Судді: Г.В. Земляна

Є.О. Сорочко

Повний текст ухвали виготовлено 18.06.2015 року.

.

Головуючий суддя Горбань Н.І.

Судді: Сорочко Є.О.

Земляна Г.В.