Справа № 127/12305/15-а
Провадження № 2-а/127/386/15
17 червня 2015 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Борисюк І.Е., розглянувши матеріали адміністративного позову Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради до управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області про визнання постанови неправомірною та її скасування, -
До Вінницького міського суду Вінницької області звернувся Департамент соціальної політики Вінницької міської ради з адміністративним позовом до управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області про визнання постанови неправомірною та її скасування.
Ухвалою суду від 04.06.2015 року дана позовна заява залишена без руху та позивачу надано строк до 10.06.2015 року для усунення недоліків, зазначених в ухвалі, зокрема, шляхом надання доказів надіслання позивачем рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу копії позовної заяви та додатних до неї документів та шляхом сплати судового збору і надання оригіналу квитанції суду, в іншому випадку позовна заява буде вважатись не поданою та повернута позивачу.
Згідно поштового повідомлення позивач отримав 10.06.2015 року ухвалу Вінницького міського суду Вінницької області від 04.06.2015 року із зазначеними в ній недоліками.
16.06.2015 року представником позивача через канцелярію суду надано заяву на виконання вимог ухвали суду від 04.06.2015 року. Однак, недоліки зазначені в ухвалі суду від 04.06.2015 року позивачем усунуті не були, зважаючи на наступне.
Статтею 106 КАС України не передбачено безпосереднє вручення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів, натомість чітко визначено, що доказом вручення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів є рекомендований лист з повідомленням про вручення. Таким чином, надана позивачем копія першої сторінки адміністративного позову з відміткою про отримання відділом примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області не є належним дотриманням вимог ч. 3 ст. 106 КАС України .
Окрім того, суд звертає увагу позивача на те, що Законом України «Про судовий збір» не передбачено звільнення від оплати судового збору за подачу позовної заяви про оскарження рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби.
Таким чином, позивач, всупереч вимог, визначених ухвалою суду від 04.06.2015 року, яка є обов'язковою для виконання, судове рішення суду не виков.
Згідно ч. 1 та ч. 2 ст. 49 КАС України, особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Вивчивши матеріали заяви, суд вважає, що оскільки недоліки заяви зазначені в ухвалі суду не були усунуті, клопотання про продовження процесуального строку, встановленого судом, позивачем не подавалось, що унеможливлює вирішення питання про подовження пропущеного строку, згідно ст. 102 КАС України, заяву відповідно до вимог п.1 ч.3 ст. 108 КАС України слід повернути позивачу.
Відповідно до ч. 6 ст. 108 КАС України залишення позовної заяви без руху або повернення позовної заяви не позбавляють права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Враховуючи викладене, керуючись п.1 ч.3 ст. 108 КАС України, -
Адміністративний позовДепартаменту соціальної політики Вінницької міської ради до управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області про визнання постанови неправомірною та її скасування - вважати неподаним та повернути позивачу.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: