Ухвала від 09.06.2015 по справі 819/298/15-а

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 червня 2015 р. Справа № 876/4388/15

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:

головуючого судді: Улицького В.З.

суддів: Гулида Р.М., Кузьмича С.М.

при секретарі судового засідання: Дутка І.С.

за участю позивача та його представника: ОСОБА_1, ОСОБА_2

представника відповідача: Рацин Р.Р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 17.03.2015 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Тернопільська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Тернопільській області про стягнення сум,-

ВСТАНОВИЛА:

У лютому 2015 року позивач звернувся до суду першої інстанції з позовом до Тернопільська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Тернопільській області про стягнення сум індексації заробітної плати та компенсації втрати частини заробітної плати.

Позивач позовні вимоги мотивував тим, що відповідачем невірно застосовано базовий місяць для нарахування індексації. Тому просить стягнути з відповідача 8255,76 грн., оскільки вважає, що відповідачем не виплачено належні йому суми у строки передбачені ст. 116 КЗпП. Просив позов задоволити.

Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 17.03.2015 року у задоволені адміністративного позову відмовлено.

Постанову суду першої інстанції оскаржив ОСОБА_1. Вважає, що оскаржувана постанова прийнята з помилковим застосуванням норм матеріального та процесуального права та підлягає скасуванню з підстав викладених у апеляційній скарзі. Просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою позов задоволити.

Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу апелянта слід залишити без задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім, випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до ст.159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухваленим відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасовано правильне по суті рішення суду з одних лише формальних міркувань.

Статтею 4 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» передбачено, що індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 101 відсотка.

Проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті. Підвищення грошових доходів населення у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.

Якщо грошові доходи населення підвищено з урахуванням прогнозного рівня інфляції випереджаючим шляхом, при визначенні обсягу підвищення грошових доходів у зв'язку із індексацією враховується рівень такого підвищення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Згідно ст. 6 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» Порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. N 1078 затверджено Порядок проведення індексації грошових доходів населення (далі - Порядок №1078).

02.03.2011 року (виникнення спірних правовідносин) - дата переведення Позивача на посаду старшого державного податкового інспектора відділу адміністрування платежів за землекористування, місцевих податків і зборів, ресурсних (рентних) та неподаткових платежів управління оподаткування юридичних осіб Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції діяв Порядок №1078 в редакції, яким механізм індексації при переведенні працівників на іншу посаду не передбачено.

Разом з тим, листом Міністерства праці та соціальної політики в листі від 14.02.2007 року №9/10/136-07, передбачено, що рішення про індексацію заробітної плати таким працівникам підприємство може ухвалювати самостійно.

Відтак, Тернопільською ОДПІ в межах своїх повноважень та відповідно до діючого на той момент законодавства було прийнято рішення про встановлення Позивачу базового місяця для нарахування індексації - березень 2011 року, тобто, місяць в якому переведено Позивача на посаду старшого державного податкового інспектора відділу адміністрування платежів за землекористування, місцевих податків і зборів, ресурсних (рентних) та неподаткових платежів управління оподаткування юридичних осіб Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції.

Для проведення індексації грошових доходів населення обчислення індексу починається за місяцем, у якому індекс цін перевищив поріг індексації. За період з березня 2011 року по березень 2014 року індекс споживчих цін не перевищував 101 відсоток згідно з опублікованими даними Держкомстату.

Отже, перше нарахування суми індексації позивачу здійснено у травні 2014 року, коли індекс споживчих цін становив 103,8 відсотка. Сума індексації становила 10,77 грн. У липні 2014 року відбувається підвищення заробітної плати на 12,00 грн. за рахунок підвищення посадового окладу з 1218,00 грн. на 1230,00 грн. У зв'язку з цим надбавка за вислугу років збільшується на 3,60 грн. і становить 369,00грн. Для проведення подальшої індексації базовим місяцем вважається липень 2014 року, у якому було підвищення доходу та починаючи з серпня 2014р. розрахунок індексу споживчих цін для подальшої індексації здійснюється наростаючим підсумком. При цьому сума індексації 100,84 грн. фіксується і виплачується у такому розмірі до наступного збільшення розміру заробітної плати, при якому таке збільшення повинне перевищити зазначену фіксовану величину.

Сума індексації за серпень 2014р. становить 100,84 грн., за вересень 2014р. - 50,42 грн. за жовтень 2014р. - 100,84 грн. З листопада 2014р. до суми фіксованої індексації 100,84 грн. додається сума індексації, яка наросла виходячи з базового місяця - липень 2014р. У грудні 2014р. сума індексації складається з фіксованої індексації 100,84 грн. і суми індексації на грудень 14р. - 75,52 грн., з врахуванням фактично відпрацьованих 19 днів з 23, і становить 145,69 грн.

За таких обставин, апеляційний суд вважає, що індексація грошових доходів ОСОБА_1 нарахована і виплачена у повному обсязі з врахуванням вимог Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003р. №1078 із змінами та доповненнями.

Правових підстав для розрахунку індексації доходів з дня призначення працівника, виходячи з базового місяця лютий 2008 року у Тернопільської ОДНІ ГУ ДФС у Тернопільській області не було.

Аналізуючи наведене, суд апеляційної інстанції переконаний, що судом першої інстанції надано належну оцінку наявним у справі доказам, а їх достатня кількість та взаємний зв'язок у сукупності дали змогу суду першої інстанції зробити вірний висновок про наявність підстав для відмови у задоволені адміністративного позову.

Враховуючи викладене, колегія суддів не вбачає підстав для скасування постанови суду першої інстанції.

З наведеного вбачається, що доводи апеляційної скарги являються безпідставними та необґрунтованими та не спростовують висновків суду першої інстанції, правова оцінка доказів дана вірно, а відтак у задоволенні апеляційної скарги слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 160 ч.3, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 17.03.2015 року у справі №819/298/15-а - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.

На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий: В. Улицький

Судді: Р. Гулид

С. Кузьмич

Повний текст ухвали виготовлено та підписано 10.06.2015 року