08 червня 2015 р. Справа № 876/4995/15
Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Ільчишин Н.В.,
суддів Пліша М.А., Шинкар Т.І.,
за участю секретаря судового засідання Федак С.Р.,
представника відповідача Гладій М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Радехівської районної ради Львівської області на ухвалу Радехівського районного суду Львівської області від 22.04.2015 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Радехівської районної ради Львівської області про визнання незаконними рішення та їх скасування,-
ОСОБА_2 30.01.2015 року звернувся в суд з позовом до Радехівської районної ради Львівської області про визнання незаконними рішення та їх скасування № 674 від 13.01.2015 року, №685 від 22.01.2015 року.
Ухвалою Радехівського районного суду Львівської області від 22.04.2015 року передано справу на розгляд до Червоноградського міського суду Львівської області.
Не погодившись із постановленою ухвалою в частині передачі справи на розгляд іншого суду, її оскаржила Радехівська районна рада, яка покликаючись на порушення судом норм процесуального права, просить скасувати ухвалу суду першої інстанції в оскарженій частині.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів приходить до переконання, що подана скарга не підлягає задоволенню з наступних мотивів.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджується матеріалами справи, що справа розглядалася і вирішувалася в у місцевому загальному суді як адміністративному суді колегією у складі трьох суддів Мулявка О.В., Семенишин О.З., Крет А.І.
08.04.2015 позивачем було подано клопотання про відвід колегії суддів, яке було задоволено повністю. Однак, загальна чисельність працюючих суддів в Радехівському районному суді Львівської області складає 4 судді, зокрема окрім вищенаведених у такому також працює ОСОБА_3, який одночасно являється головою вказаного суду.
Тобто, сформувати інший склад колегії суддів є неможливим.
Відповідно до частин 1, 2 ст.23 КАС України усі адміністративні справи в суді першої інстанції, крім випадків, встановлених цим Кодексом, розглядаються і вирішуються суддею одноособово. Суддя для розгляду конкретної справи визначається в порядку, встановленому ч.3 ст.15-1 цього Кодексу.
В силу ч.2 ст.24 КАС України адміністративні справи розглядаються і вирішуються в окружному адміністративному суді та у місцевому загальному суді як адміністративному суді колегією у складі трьох суддів також з ініціативи судді в разі їх особливої складності.
Згідно ст.26 КАС України склад суду під час розгляду і вирішення адміністративної справи в суді однієї інстанції незмінний, крім випадків, встановлених законом.
Статтями 27 та 28 КАС України встановлено обставини, за яких суддя не може брати участі в розгляді адміністративної справи і відводиться.
Наслідки відводу (самовідводу) судді визначено ст.32 КАС України.
У відповідності до ч.2 ст.32 КАС України у разі задоволення відводу (самовідводу) комусь із суддів або всьому складу суду, якщо справа розглядається колегією суддів, адміністративна справа розглядається в тому самому адміністративному суді тим самим кількісним складом колегії суддів без участі відведеного судді або іншим складом суддів, який визначається в порядку, встановленому частиною третьою статті 15-1 цього Кодексу.
Відповідно до ч.3 ст.32 КАС України якщо після задоволення відводів (самовідводів) неможливо утворити новий склад суду, суд вирішує питання про передачу справи до іншого адміністративного суду в порядку, встановленому статтею 22 цього Кодексу.
Як встановлено п.4 ч.1 ст.22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо, зокрема, після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для розгляду справи.
При цьому, у відповідності до ч.2 ст.22 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншому адміністративному суду, що найбільш територіально наближений до цього суду, у випадку, передбаченому пунктами 4 і 6 частини першої цієї статті.
Отже, процесуальний закон не передбачає заборону передачі справи на розгляд іншого суду, проте слід зазначити, що таким не визначено процедуру визначення найбільш територіально наближеного суду, що в свою чергу дає можливість визначити такий з врахуванням усіх обставин кожної конкретної справи.
Враховуючи обставини справи та те, що найбільш територіально наближеними судами до Радехівського районного суду Львівської області є Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області та Червоноградський міський суд Львівської області, відстань яких до такого є майже однаковою, а у останньому працює 8 суддів (станом на час розгляду справи), на відміну від Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області в якому лише 3 судді (станом на час розгляду справи), небажання самого відповідача проводити розгляд справи у м. Кам'янка-Бузька, апеляційний суд приходить до переконання про підставність передачі розглядуваної справи Червоноградському міському суду Львівської області.
Підсумовуючи, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що суд першої інстанції при вирішенні даного публічно-правового спору правильно встановив фактичні обставини справи та надав їм належну правову оцінку. Доводи апелянта висновків суду не спростовують та не дають правових підстав для скасування оскаржуваного судового рішення.
Керуючись ст.ст.195, 196, 199, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд,
Апеляційну скаргу Радехівської районної ради Львівської області - залишити без задоволення.
Ухвалу Радехівського районного суду Львівської області від 22.04.2015 року у справі №451/151/15-а провадження №2-а/451/9/15 - залишити без змін.
Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.
Головуючий Н.В. Ільчишин
Судді М.А. Пліш
Т.І. Шинкар