Ряд.
Справа № 631/251/15-ц
Номер провадження 6/631/7/15
09 квітня 2015 року смт. Нова Водолага
Нововодолазький районний суд Харківської області в складі :
головуючої судді Покальчука Ю.М.
при секретарі Євсюковій О.В.,
розглянув у відкритому судовому засіданні в селищі Нова Водолага подання начальника відділу державної виконавчої служби Нововодолазького районного управління юстиції Харківської області ОСОБА_1 про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документу ОСОБА_2,
13.02.2015 року начальник відділу державної виконавчої служби Нововодолазького районного управління юстиції Харківської області ОСОБА_1 звернувся до суду з поданням про вирішення питання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документу ОСОБА_2, що проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1.
В обґрунтування подання начальник ВДВС посилається на те, що на виконанні у відділі державної виконавчої служби Нововодолазького РУЮ Харківської області знаходиться виконавче провадження №44783779 по виконанню виконавчого листа № 820/12910/14 від 29.07.2014 року, виданий Харківським окружним адміністративним судом, про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 заборгованість на загальну суму 420499,19 (чотириста двадцять тисяч чотириста дев'яносто дев'ять гривень дев'ятнадцять копійок) податкового боргу.
19.09.2014 року державним виконавцем було відкрито виконавче провадження. На адресу боржника було направлено копію постанови про відкриття виконавчого провадження та попередження, за яким боржник повинен був з'явитися до відділу ДВС та надати копії підтверджуючих документів про сплату боргу, але боржник ОСОБА_2 до відділу не з'явилася причину неявки не повідомила.
26.09.2014 року державним виконавцем винесена постанова про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження, яка направлена сторонам до відома та до виконання (вих. № 5655, 3129,5656).
29.09.2014 р., державним виконавцем накладено арешт в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна, на все рухоме майно боржника та оголошення заборони на його відчуження (витяг № 45252864 від 29.09.2014 року).
30.09.2014 року для перевірки майнового стану боржника ОСОБА_2, було зроблено запити до установ, що реєструють наявність рухомого та нерухомого майна боржника, а саме: запит до ВДАІ з обслуговування Нововодолазького району ГУМВС України в Харківській області, про надання інформації про наявність транспортних засобів зареєстрованих за боржником; Державної інспекції сільського господарства Харківської області; Державної податкової служби України, Пенсійного фонду України.
30.09.2014 року згідно Інформаційної довідки з реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна за боржником зареєстровано нерухоме майно, що належить на праві власності ОСОБА_2
08.10.2014 року державним виконавцем накладено арешт на все нерухоме майно боржника.
Згідно відповідей Державної податкової служби України про джерела отримання доходів боржників-фізичних осіб та про номери рахунків відкритих у банках та інших фінансових установах інформація відсутня, Пенсійного фонду України боржник пенсій не отримує, за трудовими та цивільно-правовими договорами відомості відсутні, Державної інспекції сільського господарства Харківської області на праві власності сільськогосподарська техніка, самохідні машини та механізми не обліковуються.
08.10.2014 року надійшла відповідь ВДАІ з обслуговування Нововодолазького району ГУ МВС України в Харківській області, що за боржником ОСОБА_2, зареєстровані транспортні засоби.
23.10.2014 року для проведення опису й арешту автотранспортного засобу, що належить на праві власності боржнику державним виконавцем було здійснено вихід за місцем проживання ОСОБА_2, а саме: вул. Гагаріна, 21/42, смт. Нова Водолага, Нововодолазький район, Харківська область, але даний автотранспортний засіб за даною адресою не виявлено, місце знаходження його не відоме, про що було складено акт державного виконавця та винесена постанова про розшук майна боржника.
06.11.2014 року на адресу боржника ОСОБА_2, було направлено виклик державного виконавця про надання підтверджуючих документів про сплату боргу. Боржник до відділу не з'явилася, причину неявки не повідомила.
21.01.2015 р., для перевірки майнового стану боржника повторно було здійснено вихід за місцем проживання ОСОБА_2, а саме: вул. Гагаріна, 21/42, смт. Нова Водолага, Нововодолазький район, Харківська область. Державним виконавцем було складено акт в присутності понятих та боржника, про відсутність майна на яке можливо звернути стягнення для погашення боргу. Боржник ОСОБА_2, надала письмове пояснення щодо подальшої сплати заборгованості.
02.02.2015 року державним виконавцем направлено подання про притягнення боржника до кримінальної відповідальності до Нововодолазького РВ ГУМВС України в Харківській області.
В ході здійснення виконавчих дій було встановлено, що боржник ОСОБА_2 податковий борг не сплачує. У зв'язку із заборгованістю на користь держави, виникла необхідність про обмеження виїзду боржника, так як є підозри, що вона може виїхати за межі України з метою ухилення від зобов'язань, покладених на неї судом, що приведе до ускладнень при виконанні рішення суду.
Представник ВДВС Нововодолазького РУЮ Харківської області в судове засідання не зявилась, але надала заяву відповідно до якої подання підтримала в повному обсязі та просила суд його задовольнити.
Боржник ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилася, хоча була належним чином повідомлена про день та час слухання справи.
Суд, розглянувши подання начальника ВДВС Нововодолазького РУЮ Харківської області ОСОБА_1, матеріали справи, встановив, що дійсно боржник, ОСОБА_2 ігнорує покладені на неї зобов'язання, податковий борг не сплачує та не здійснює будь - яких заходів, направлених на погашення боргу
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про виконавче провадження» примусове виконання судових рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу України.
Виконавче провадження є завершальною стадією судового провадження, а завданням державної виконавчої служби є своєчасне, повне виконання рішень судів, при виконанні яких державний виконавець має право звертатись до суду, зокрема, з поданням про тимчасове обмеження особам (боржникам) у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документа чи без такого.
Примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України. Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначає Закон України «Про виконавче провадження». Зокрема, державний виконавець зобов'язаний вживати заходів примусового виконання рішень, установлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії.
Зокрема, відповідно п.18 ч.1 ст.1 Закону України «Про виконавче провадження», державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право: у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника фізичної особи або керівника боржника юридичної особи за межі України до виконання зобов'язань за рішенням.
Нормами ст. 6 Закону України “Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України” встановлено, що громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, зокрема, у випадках якщо діють договірні чи інші невиконані зобов'язання - до виконання зобов'язань або розв'язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов'язань заставою, якщо інше непередбачено міжнародним договором України, або він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судом рішенням, - виконання зобов'язань.
Відповідно до п.8 ч.1 ст.19 Закону України “Про Державну прикордонну службу України” вбачається, що на Державну прикордонну службу відповідно до визначених законом завдань покладається, зокрема, запобігання та недопущення в'їзду в Україну або виїзду з України осіб, яким згідно із законодавством не дозволяється в'їзд в Україну або яких тимчасово обмежено у праві виїзду з України.
Відповідно до ст.20 п.4 Закону України «Про Державну прикордонну службу України» працівникам Державної прикордонної служби України, які відповідно до їх службових обов'язків можуть залучатися до оперативно-службової діяльності, для виконання покладених на Державну прикордонну службу України завдань надається право не пропускати через державний кордон України осіб, яким за мотивованим письмовим рішенням суду та правоохоронних органів не дозволяється в'їзд в Україну або тимчасово обмежено право виїзду з України.
Враховуючи те, що боржник ОСОБА_2 категорично ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на неї, то суд приходить до висновку, що подання обґрунтоване та підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», п. 8 ст. 19, п. 4 ст. 20 Закону України «Про Державну прикордонну службу України», п. 18 ч. 3 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження», керуючись ст. ст. 208, 209, 210, 217, 218, 293, 377-1, ЦПК України, суд -
Подання начальника відділу державної виконавчої служби Нововодолазького районного управління юстиції Харківської області ОСОБА_1 про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документу ОСОБА_2 - задовольнити.
Тимчасово обмежити право виїзду за межі України боржника ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, що проживає: ІНФОРМАЦІЯ_3, до виконання нею своїх зобов'язань, покладених на неї, без вилучення паспортного документу.
Виконання ухвали доручити Адміністрації Державної прикордонної служби України.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Суддя Покальчук Ю.М.