№ провадження 2/646/1422/2015
Справа № 646/7157/15-ц
про відмову у відкритті провадження
08.06.2015 року м. Харків
Суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова Корекян Н.Р., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Харківського міського центру зайнятості про зобов'язання зняти з реєстрації трудовий договір,-
05.06.2015 року до Червонозаводського районного суду м. Харкова звернулась ОСОБА_1 В позові зазначено що вона з 01.08.2011 року до 01.05.2015 року перебувала у трудових відносинах з само зайнятою особоюприватним нотаріусом ОСОБА_2, на підставі трудового договору, який був зареєстрований в Брянківському міському центрі зайнятості за № 12041100256, про що зроблено відповідний запис у трудовій книжці. За взаємною згодою з ОСОБА_2 дія трудового договору була припинена на підставі п.1 ст.36 КЗпП України, про що було зроблено відповідний запис на двох екземплярах договору. Однак вчинити запис про зняття з реєстрації у центрі зайнятості м.Брянка Луганської області не має можливості через проведення антитерористичної операції. Просить суд зобов'язати Харківський міський центр зайнятості зняти з реєстрації трудовий договір між нею та ОСОБА_2, який зареєстровано 01.08.2011 року Брянківським міським центром зайнятості за №12041100256, у зв'язку з припиненням його дії на підставі п.1 ст.36 КЗпП України та підтвердити запис про звільнення №23 від 01.05.2015 року ,внесений до трудової книжки.
Позивачка звернулася до суду в порядку цивільного судочинства, позов пред'явлено в порушенні вимог ст.109 ЦПК України за місцем знаходження позивача, оскільки Харківський міський центр зайнятості знаходиться на території Київського району.
Вважаю, що позов не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, і відповідно до п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України слід відмовити у відкритті провадження у справі, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного с судочинства України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України субєкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідач-Харківський міський цент зайнятості у розумінні вказаних положень є субєктом владних повноважень, оскільки відповідно до ст. 12 Закону України «Про загальнообовязкове соціальне страхування на випадок безробіття» виконує функції робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
За правилами ст.18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування. Крім того, слід зауважити що відповідно до ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Таким чином, ОСОБА_1 повинна була звернутися з адміністративним позовом до Харківського окружного адміністративного суду в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України,-
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Харківського міського центру зайнятості про зобов'язання зняти з реєстрації трудовий договір .
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Харківської області через Червонозаводський районний суд м. Харкова шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, у разі подання апеляційної скарги - після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: Н.Р. Корекян