Ухвала від 20.05.2015 по справі 2а-4696/10/2170

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 травня 2015 року м. Київ К/9991/3340/12

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:

головуючого судді-доповідача:Усенко Є.А.,

суддів: Веденяпіна О.А., Зайцева М.П.,

розглянувши у попередньому судовому засіданні

касаційну скаргу ОСОБА_4

на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 08.11.2010

та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 02.11.2011

у справі № 2-а-4696/10/2170 Херсонського окружного адміністративного суду

за позовом ОСОБА_4

до Державної податкової інспекції у Цюрупинському районі Херсонської області

про скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 08.11.2010, залишеною без змін ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 02.11.2011, у задоволенні позову відмовлено.

В касаційній скарзі ОСОБА_4 просить скасувати ухвалені у справі судові рішення та постановити нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити, посилаючись на порушення судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права.

Відповідач не реалізував процесуальне право подати заперечення проти касаційної скарги.

Перевіривши правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, юридичної оцінки обставин справи, колегія суддів Вищого адміністративного суду України приходить до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню.

Фактичною підставою для застосування штрафних (фінансових) санкцій згідно з податковим повідомленням-рішенням, з приводу правомірності якого виник спір, стали висновки контролюючого органу, викладені в акті перевірки від 16.08.2010 № 00740/1700/НОМЕР_1 про порушення позивачем норми підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (Закон № 2181-ІІІ), а саме: звіти зі збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства за березень, квітень, травень 2010 року подані 02.07.2010, замість 20.04.2010, 20.05.2010, 29.06.2010.

За наслідками перевірки відповідачем 01.09.2010 прийнято податкове повідомлення-рішення № 0008151700/0 про застосування штрафних (фінансових) санкцій, встановлених підпунктом 17.1.1 пункту 17.1 ст.17 Закону № 2181-ІІІ, в розмірі 510,00 грн.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства» платниками податку збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування, які реалізують в оптово-роздрібній торговельний мережі та мережі громадського харчування алкогольні напої та пиво.

Згідно зі статтею 2 вказаного Закону об'єктом оподаткування збором є виручка - товарооборот, одержаний на всіх етапах реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольних напоїв та пива, у тому числі за операціями, що не передбачають оплати у грошовій формі.

Постановою Кабінету Міністрів від 15.07.2005 № 587 «Про затвердження Порядку справляння збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства» визначено, що даний Порядок визначає механізм справляння збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства» та використання коштів, що надійшли від справляння такого збору до спеціального фонду державного бюджету у порядку та розмірі, встановлених Законом України «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства».

Платники збору самостійно обчислюють його суму, яку зазначають у розрахунку суми збору за формою, встановленою центральним органом державної податкової служби. Платники збору подають щомісяця протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця, зазначений розрахунок органу державної податкової служби за місцем перебування на податковому обліку. Суму збору, зазначену в розрахунку, платник збору зобов'язаний сплатити протягом десяти календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання розрахунку.

Згідно із статтею 1 Закону України «Про порядок погашення платниками податків зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» (Закон № 2181-ІІІ) податкова декларація, розрахунок - це документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язково платежу).

Суди першої та апеляційної інстанцій правильно застосували наведені норми матеріального права, зробивши висновок, що розрахунок збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства є формою податковою звітності, що подається суб'єктами підприємницької діяльності до органів податкової інспекції у законодавчо визначені строки, за не подання або несвоєчасне подання якої настає юридична відповідальність, встановлена підпунктом 17.1.1 пункту 17.1 ст. 17 Закону № 2181-ІІІ.

Оскільки розрахунки зі збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства за березень, квітень, травень 2010 подані позивачем 02.07.2010, в той час як граничний строк їх подання сплинув 20.04.2010, 20.05.2010, 29.06.2010 відповідно, то відсутні підстави для скасування податкового повідомлення-рішення № 0008151700/0 від 01.09.2010.

Доводи касаційної скарги не спростовують правильність цього висновку судів першої та апеляційної інстанцій.

Відповідно до статті 224 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанції не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

Керуючись ст. ст. 220, 220-1, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, Вищий адміністративний суд України

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу ОСОБА_4 залишити без задоволення, а постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 08.11.2010 та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 02.11.2011 - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути переглянута Верховним Судом України з підстав та в порядку, передбачених статтями 236-2391 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя:Є.А. Усенко

Судді: О.А. Веденяпін

М.П. Зайцев