Ухвала від 02.06.2015 по справі 0917/2а-1257/11

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 червня 2015 року м. Київ К/800/37397/13

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:

головуючого Донця О.Є.,

суддів: Логвиненка А.О.,

Мороза В.Ф.,

розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Ворохтянської селищної ради Івано-Франківської області на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 04.06.2013 року у справі за позовом Ворохтянської селищної ради Івано-Франківської області до Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області про визнання нечинним частини акту ревізії,

ВСТАНОВИЛА:

У липні 2011 року Ворохтянська селищна рада Івано-Франківської області звернулася до Яремчанського міського суду Івано-Франківської області з позовом до Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області про визнання нечинним частини акту ревізії, в якому просила:

- визнати нечинним акт ревізії від 30.05.2011 р. № 370-21/10 у частині встановлення неправомірності виплати секретарю селищної ради ОСОБА_2 І грошову допомогу у розмірі 10 місячних окладів у зв'язку з виходом на пенсію в сумі 24057,00 грн.

Постановою Яремчанського міського суду Івано-Франківської області від 21.02.2013 року позовні вимоги Ворохтянської селищної ради Івано-Франківської області було задоволено. Визнано нечинним акт ревізії від 30.05.201 року № 370-21/10 Надвірнянського районного регіонального контрольно-ревізійного відділу Контрольно-ревізійного управління в Івано-Франківській області у частині встановлення неправомірності виплати секретарю селищної ради ОСОБА_2 грошової допомоги у розмірі 10 місячних окладів у зв'язку з виходом на пенсію в сумі 24570,00 грн.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 04.06.2013 року апеляційну скаргу Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області було задоволено. Постанову Яремчанського міського суду Івано-Франківської області від 06.03.2012 року скасовано та ухвалено нову постанову, якою у задоволенні позовних вимог - відмовлено.

У касаційній скарзі Ворохтянська селищна рада Івано-Франківської області, не погоджуючись з рішенням суду апеляційної інстанції, посилаючись на допущені судом апеляційної інстанції порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 04.06.2013 року та залишити в силі постанову Яремчанського міського суду Івано-Франківської області від 21.02.2013 року.

Державною фінансовою інспекцією в Івано-Франківській області подано заперечення на касаційну скаргу, в яких вона просить залишити касаційну скаргу Ворохтянської селищної ради Івано-Франківської області без задоволення. а оскаржуване рішення суду апеляційної інстанції - без змін.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, колегія суддів вважає, що касаційна скарга Ворохтянської селищної ради Івано-Франківської області задоволенню не підлягає, оскільки рішення суду апеляційної інстанції постановлено з додержанням норм матеріального та процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги є необґрунтованими і не надають підстав, які передбачені статтями 225 - 229 Кодексу адміністративного судочинства України для зміни чи скасування судового рішення.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що Надвірнянським районним регіональним контрольно-ревізійним відділом Контрольно-ревізійного управління в Івано-Франківській області було проведено ревізію складання та виконання бюджету Ворохтянської селищної ради за період з 01.01.2009 року по 31.12.2010 року, а в частині окремих питань фінансово-господарської діяльності за період з 01.07.2006 року. За результатами перевірки було складено акт ревізії від 37021/10 від 30.05.2011 року. Не погоджуючись з актом ревізії в частині встановлення неправомірності виплати секретарю селищної ради ОСОБА_2 грошової допомоги у розмірі 10 місячних окладів у зв'язку з виходом на пенсію в сумі 24057,00 грн., Ворохтянська селищна рада звернулася до суду з позовом про скасування акту в цій частині.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України, справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно із пунктом 1 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Оскільки акт ревізії не є рішенням суб'єкта владних повноважень, що спричиняє виникнення будь-яких прав і обов'язків осіб чи суб'єктів владних повноважень, а сам по собі акт ревізії не породжує правовідносин, що можуть бути предметом спору, він не створює юридичних наслідків у формі прав, обов'язків, їх зміни чи припинення, безпосередньо не впливає на права та обов'язки та не є обов'язковим для виконання, отже не є нормативно-правовим актом чи правовим актом індивідуальної дії, суд апеляційної інстанції дійшли вірного висновку про те, що такий акт ревізії сам по собі не має правового значення у розумінні пункту 1 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому позовна вимога про визнання нечинним акту ревізії від 30.05.2011 р. № 370-21/10 у частині встановлення неправомірності виплати секретарю селищної ради ОСОБА_2 грошову допомогу у розмірі 10 місячних окладів у зв'язку з виходом на пенсію в сумі 24057,00 грн. задоволенню не підлягає.

За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку про те, що рішення суду апеляційної інстанції є законним і не підлягає скасуванню, оскільки суд, всебічно перевіривши обставини справи, вирішив спір у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин; в ньому повно відображені обставини, що мають значення для справи, висновки суду щодо встановлених обставин і правові наслідки є правильними, а доводи касаційної скарги їх не спростовують.

Відповідно до частини 1 статті 220 Кодексу адміністративного судочинства України, суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.

Керуючись статтями 220, 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,

УХВАЛИЛА:

Касаційну скаргу Ворохтянської селищної ради Івано-Франківської області - залишити без задоволення, а постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 04.06.2013 року у справі за позовом Ворохтянської селищної ради Івано-Франківської області до Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області про визнання нечинним частини акту ревізії - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту прийняття та може бути переглянута Верховним Судом України в порядку, передбаченому статтями 235 - 244 Кодексу адміністративного судочинства України.

Судді: О.Є. Донець

А.О. Логвиненко

В.Ф. Мороз