Ухвала від 08.06.2015 по справі 813/2873/15

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

08 червня 2015 року № 813/2873/15

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Гавдик З.В. одержавши позовну заяву за адміністративним

позовом Публічного акціонерного товариства «Іскра»

до Управління Пенсійного фонду України в Сколівському районі Львівської області

про про встановлення відсутності повноважень, скасування розрахунку

ВСТАНОВИВ:

Позивач - Публічне акціонерне товариство «Іскра» звернулось до Львівського окружного адміністративного суду із вказаним адміністративним позовом.

Позовна заява обґрунтована тим, що отриманий позивачем спірний Розрахунок фактичних витрат та доставку пенсій з 2015 року по пенсіонеру ОСОБА_1 сформований з порушенням чинного законодавства, а також відсутність повноважень УПФУ в Сколівському районі Львівської області для нарахування позивачу вказаного Розрахунку.

Позивач з метою захисту своїх порушених прав, свобод та інтересів звернувся до суду із вищевказаними позовними вимогами.

При постановленні ухвали суд виходить з наступного:

Згідно ч. 2 ст. 5 КАС України, провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Згідно ч. 1, ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим же Кодексом або іншими законами.

Згідно ч. 5 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.

Згідно ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Згідно ч. 13 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суми пені та штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, підлягають сплаті страхувальником протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник має право оскаржити зазначене рішення в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.

Строк звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом - проміжок часу після виникнення спору у публічно-правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів.

Дотримання строку звернення із адміністративним позовом є однією з умов для реалізації права на позов у публічно-правових відносинах. Вона дисциплінує учасників цих відносин у випадку, якщо вони стали спірними, запобігає зловживанням і сприяє реалізації прав у встановлені законодавством терміни.

Згідно п. 6.4. «Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Згідно п. 6.8. цієї ж інструкції, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Судом не враховуються обґрунтування позивача про те, що про продовження пенсіонеру ОСОБА_1 пільгової пенсії підприємство не повідомлялось, оскільки до позовної заяви позивачем надані розрахунки ще з квітня 2014 року.

Судом враховується те, що до 25.02.2015 року позивач отримав Розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини другої Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (крім працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників) з 2015 року по пенсіонеру ОСОБА_1 Позивач вважає, що вказаний розрахунок сформований з порушенням чинного законодавства, про що знав (міг дізнатися) ще в січні 2015 року, однак адміністративний позов подав лише 05.06.2015 року тобто з пропуском місячного строку звернення до адміністративного суду.

Факт отримання позивачем спірного розрахунку також підтверджується копією поштового конверта з відміткою про отримання позивачем 25.02.2015 року.

Позивач в даному випадку мав реальну можливість оскаржити спірний розрахунок згідно ч. 5 ст. 99 КАС України у місячний строк. Про наявність поважних причин пропуску такого строку у позовній заяві не зазначив, про поновлення строку суд не просив, відтак суд не знаходить підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, що є підставою для залишення адміністративного позову без розгляду.

Вказана позиція узгоджується із позицією ВАС України викладеною в інформаційному листі № 1343/11/13-10 від 27.09.2010 року та в ухвалах від 11.08.2010 року та від 07.04.2011 року у справі № К-30524/10.

Керуючись ст. ст. 99, 100, 107, 165 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовну заяву по справі № 813/2873/15 за адміністративним позовом

Публічного акціонерного товариства «Іскра»

ДоУправління Пенсійного фонду України в Сколівському районі Львівської області

пропро встановлення відсутності повноважень, скасування розрахунку

залишити без розгляду.

2. Сплачену суму судового збору на підставі квитанцій № 9991 від 28.05.2015 року та № 9992 від 28.05.2015 року повернути позивачу.

Ухвала суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього ж Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду першої інстанції, набирає законної сили у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.

Суддя Гавдик З.В.