03 червня 2015 р.м.ОдесаСправа № 2-а-11446/11
Категорія: 10.3.1 Головуючий в 1 інстанції: Коваленко І.В.
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Федусик А. Г., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва на постанову Ленінського районного суду м. Миколаєва від 01.11.2011 р. по справі № 2-а-11446/11 позивач ОСОБА_1 відповідач управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги "дітям війни",
Постановою Ленінського районного суду м.Миколаєва вказаний позов було задоволено частково.
На зазначену постанову суду УПФУ подало апеляційну скаргу.
Відповідно до ч.4 ст.189 КАС України незалежно від поважності причини пропуску строку апеляційного оскарження суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у разі, якщо апеляційна скарга прокурора, органу державної влади, органу місцевого самоврядування чи іншого суб'єкта владних повноважень подана після спливу одного року з моменту оголошення оскаржуваного судового рішення.
Під оголошенням судового рішення в адміністративному судочинстві потрібно розуміти такі способи (види):
- проголошення судового рішення прилюдно в судовому засіданні;
- отримання копії судового рішення;
- повідомлення суб'єкта владних повноважень про можливість отримання копії судового рішення в суді.
Дана справа в суді першої інстанції розглядалась в порядку скороченого провадження, а тому отримання копії судового рішення у даному випадку є способом оголошення судового рішення.
Наведені висновки, також, узгоджуються з ухвалою Вищого адміністративного суду України від 25 вересня 2014 року справа К/800/52812/13.
Так, з матеріалів справи вбачається, що спірна постанова була прийнята в порядку скороченого провадження 01 листопада 2011 року та, як зазначено УПФУ, її копія була отримана відповідачем 15 жовтня 2012 року та лише 21 травня 2015 року скарга надійшла до Одеського апеляційного адміністративного суду, тобто, з пропуском річного строку, передбаченого ч.4 ст.189 КАС УКраїни.
А тому, враховуючи наведене приходжу до висновку про необхідність відмовити у відкритті апеляційного прповадження.
Керуючись ч.4 ст.189 КАС України,-
Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Управління пенсійного фонду України у Ленінському районі м.Миколаєва на постанову Ленінського районного суду м. Миколаєва від 01 листопада 2011 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Миколаєва про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії в зв'язку з пропуском строку на апеляційне оскарження.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, у відповідності до чинного законодавства.
Суддя: Федусик А. Г.