Ухвала від 28.05.2015 по справі 825/541/15-а

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ОКРЕМАУХВАЛА

28 травня 2015 року м. Чернігів Справа № 825/541/15-а

Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Лобан Д.В., перевіривши матеріали адміністративного позову приватного-орендного сільськогосподарського підприємства «Бережівка» до Прилуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Чернігівській області (Ічнянське відділення) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

Приватно-орендне сільськогосподарське підприємство «Бережівка» звернулось до суду з адміністративним позовом про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень Прилуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Чернігівській області (Ічнянське відділення) від 15.11.2013 № 0001552201/163, № 0001522201/164.

Ухвалою суду від 05.03.2015 зупинено провадження у даній справі до досягнення або відмови у податковому компромісі та зобов'язано сторони повідомити суд про усунення обставин, які стали підставою для зупинення провадження у справі, а саме досягнення або відмови у податковому компромісі.

Як вбачається із рішення про погодження застосування процедури податкового компромісу № 5/22/25-16-22-016, доданого позивачем до заяви про поновлення провадження у справі, його було досягнуто 07.04.2015, однак станом на 28.05.2015 податковим органом не було повідомлено суд про те, що обставини для зупинення провадження відпали.

Відповідно до статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України постанови та ухвали суду, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Згідно частини 1 статті 166 КАС України суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб'єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.

Так, Прилуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Чернігівській області (Ічнянське відділення) не виконано вимоги ухвали суду та не повідомлено суд про причини невиконання цих вимог незважаючи на достатній час, наданий для цього судом.

До того ж, згідно ч. 1 ст. 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку.

Враховуючи вищевикладене, начальнику Прилуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Чернігівській області (Ічнянське відділення) слід звернути увагу на вказані порушення, причини і умови їх виникнення з метою недопущення порушень вподальшому.

Керуючись ст.ст. 122, 158-160, 166 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Зобов'язати начальника Прилуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Чернігівській області (Ічнянське відділення) вжити заходи на усунення порушень щодо невиконання вимог ухвал суду, що набрали законної сили, та причин і умов, що сприяли таким порушенням.

Копію ухвали направити начальнику Прилуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Чернігівській області (Ічнянське відділення) для відповідного реагування.

Про результати розгляду окремої ухвали інформувати Чернігівський окружний адміністративний суд не пізніше одного місяця з дня її надходження.

Окрема ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, передбачені статтями 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Д.В. Лобан