Ухвала від 12.05.2015 по справі 807/826/15

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

12 травня 2015 рокум. Ужгород№ 807/826/15

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Рейті С.І., розглянувши матеріали позовної заяви Ужгородського міського центру зайнятості до Ужгородської об'єднаної державної фінансової інспекції ДФІ в Закарпатській області про визнання протиправними та часткове скасування акту ревізії та вимоги Ужгородської ОДФІ, -

ВСТАНОВИВ:

Ужгородський МЦЗ звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Ужгородської об'єднаної державної фінансової інспекції, яким просить визнати протиправним та скасувати абз. 11, 12, 13, 14, 17 розділу 3.7 акта ревізії Ужгородської ОДФІ та визнати протиправним та скасувати п.2 вимоги № 01-13/216 від 24 квітня 2015 року в частині відшкодування зайво використаних і списаних на витрати Ужгородського МЦЗ коштів Фонду в сумі 7700,00 грн. на послуги Закарпатської телерадіокомпанії "Вітання піснею".

Відповідно до ч.3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

В порушення вимог ч.3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства, позовна заява Ужгородського МЦЗ не сплачена судовим збором, та позивач посилається на пп.18 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір" згідно якого органи Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України звільнені від сплати судового збору.

Згідно ч.2 ст.87 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно ст.1 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VІ (набрав чинності з 01.11.2011 року, далі - Закон 3674), судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також а видачу судами документів і включається до складу судових витрат.

Частиною 1 ст.3 Закону 3674 встановлено, що судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Указом Президента України від 16.01.2013 року № 19/2013 затверджено Положення про Державну службу зайнятості, та згідно, п. 28 ст. 4 Положення - Служба відповідно до покладених на неї завдань представляє інтереси Фонду в судових та інших органах, у відносинах з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, громадськими об'єднаннями з питань соціального захисту.

Посилання позивача на п.18 ст.5 Закону України "Про судовий збір" є недоречним, адже Ужгородським МЦЗ оскаржено акт та вимогу Ужгородської ОДФІ, відтак, положення п. 18 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" до спірних правовідносин не застосовуються.

Виходячи з вищенаведеного, позивачу необхідно сплатити судовий збір у сумі 73,08 грн. як за подання позову немайнового характеру.

Для належної сплати судового збору для звернення до Закарпатського окружного адміністративного суду встановлено наступні платіжні реквізити: банк одержувача - ГУ ДКСУ у Закарпатській області; МФО - 812016; рахунок - 31210206784002; отримувач - УК у м. Ужгороді/м.Ужгород/ 22030001; код одержувача - 38015610; призначення платежу - "судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації, позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35231455" та слід сплатити судовий збір у сумі 73,08 грн.

За таких обставин, згідно ч.1 ст.108 КАС України, позовну заяву слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення недоліків позовної заяви (шляхом подання документу про сплату судового збору у вищенаведеному розмірі).

Керуючись ст.ст. 88, 106, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Ужгородського міського центру зайнятості до Ужгородської об'єднаної державної фінансової інспекції ДФІ в Закарпатській області про визнання протиправними та часткове скасування акту ревізії та вимоги Ужгородської ОДФІ - залишити без руху.

2. Надати позивачу строк до 22 травня 2015 року для усунення вищезазначених недоліків.

3. Ухвала набирає законної сили у строки, встановлені ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення, а якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, - протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).

Суддя С.І. Рейті