Справа № 817/1545/14
13 жовтня 2014 року 16год. 25хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Щербакова В. В. за участю секретаря судового засідання Таргоній А.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник не прибув
відповідача: представник не прибув третьої особи позивача: представник не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні питання прийняття додаткової постанови у адміністративній справі за позовом
Дочірнє підприємство "Комунсервіс- Зоря" КСП Комунальне господарство агрофірми "Зоря" третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Зорянська сільська рада Рівненського району Рівненської області
до Інспекція Державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області
про визнання незаконним протоколу та припису, визнання незаконною та скасування постанови, -
29.05.2014 року Дочірнє підприємство "Комунсервіс- Зоря" КСП Комунальне господарство агрофірми "Зоря" звернулося до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області про визнання незаконним Протоколу про правопорушення у сфері містобудівної діяльності складеного стосовно підприємства головним державним інспектором ДАБК у Рівненській області Дубовим А.М. 13.05.2014 року та Припису №198 від 13.05.2014 року; визнання незаконною та скасування Постанови №29/04-10/29 від 20.05.2014 року про накладення штрафу за порушення у сфері містобудування.
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 17.09.2014 року у задоволенні позову відмовлено.
Разом тим, у зв'язку з тим, що в зазначеній постанові судом не було вирішено питання про судові витрати, судом було призначено судове засідання на 13.10.2014 року для вирішення зазначеного питання.
Відповідно до ст. 168 Кодексу адміністративного судочинства України суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою особи, яка брала участь у справі, чи з власної ініціативи прийняти додаткову постанову чи постановити додаткову ухвалу у випадках, якщо, зокрема, судом не вирішено питання про судові витрати.
Суд ухвалює додаткове судове рішення після розгляду питання в судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду питання.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового засідання у справі був повідомлений належним чином. Подав клопотання в якому просив відкласти судове засідання.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового засідання у справі був повідомлений належним чином.
Судом не визнавалася обов'язковою явка сторін у судове засідання. Відтак, питання про ухвалення додаткового судового рішення може бути розглянуте без участі сторін.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12, ч.1 ст.41 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши питання прийняття додаткової постанови, дослідивши матеріали справи, суд виходив з наступного.
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 87 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI (із змінами і доповненнями) встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подається до суду. Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах:
- майнового характеру становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати - 1827,00 грн. та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати - 4872,00 грн.;
- немайнового характеру становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати - 73,08 грн.
Під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Дочірнє підприємство "Комунсервіс- Зоря" КСП Комунальне господарство агрофірми "Зоря" в адміністративному позові від 29.05.2014 року просить про скасування припису №198 від 13.05.2014 року, протоколу про порушення у сфері містобудівної діяльності від 13.05.2014 року та постанови №29/04-10/29 від 20.05.2014 року про накладення штрафу за порушення у сфері містобудівної діяльності у розмірі 109620,00 грн.
Отже, позовна заява містить вимоги майнового та немайнового характеру.
Судовий збір за подання позовної заяви становить 2265,48 грн. (2192,40 грн. + 73,08 грн.)
При цьому, як вбачається із доданих до адміністративного позову платіжних доручень на загальну суму 292,32 грн. (№524 від 28.05.2014 року та №537 від 04.06.2014 року), позивачем було сплачено судовий збір за позовні вимоги немайнового характеру - 73,08 грн. та за позовні вимоги майнового характеру - 219,24 грн., що становить 10 % від відповідної ставки судового збору, яка підлягає сплаті з урахуванням розміру майнових вимог позивача.
Враховуючи те, що постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 17.09.2014 року у задоволенні позову відмовлено, суд вважає за необхідне стягнути з позивача частину несплаченого судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру у розмірі 1973,16 грн. (2192,40 - 219,24 = 1973,16).
Керуючись статтями 2, 7-14, 69-71, 86, 122, 158-163, 167, 168, 186, 254, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Стягнути з Дочірнього підприємства "Комунсервіс - Зоря" КСП Комунальне господарство агрофірми "Зоря" (35314, Рівненська обл., Рівненський р-н, с.Зоря, вул.Конституції, 34, код ЄДРПОУ 32168297) на користь Державного бюджету України частину несплаченого судового збору у розмірі 1973,16 грн. (одна тисяча дев'ятсот сімдесят три грн. 16 коп.).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Щербаков В. В.