ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
про залишення позовної заяви без руху
25 травня 2015 року № 813/2613/15
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Лейко-Журомська М.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради до Львівської об'єднаної державної фінансової інспекції про визнання нечинною та скасування вимоги
Залізнична районна адміністрація Львівської міської ради звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Львівської об'єднаної державної фінансової інспекції, у якому просить визнати нечинною та скасувати вимогу Львівської об'єднаної державної фінансової інспекції від 13.05.2015 № 1-13-800 «Щодо усунень порушень законодавства» в частині, викладеній у позовній заяві.
Відповідно до частин 1, 3, 5 статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів, перелік документів та інших матеріалів, що додаються; до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень; позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання; одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Згідно з частиною 7 статті 56 КАС України законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали суддя встановив, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України.
Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу згідно з частиною 4 статті 105 КАС України, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло.
З огляду на пункт 1 частини 2 статті 162 КАС України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Позивач просить визнати нечинною та скасувати вимогу в частині, викладеній у позовній заяві.
Тому заявлена позивачем позовна вимога підлягає уточненню.
Позивачем не долучено до позовної заяви квитанції про відправлену відповідачу рекомендованою кореспонденцією копію позовної заяви, яка зазначена у переліку додатків до позовної заяви.
Подана до суду позовна заява підписана головою районної адміністрації Н.Банах, однак до матеріалів позову не долучено жодного документу, що підтверджує повноваження на вчинення такої дії.
Відповідно до частини 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись ст. 106, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України суддя
позовну заяву Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради до Львівської об'єднаної державної фінансової інспекції про визнання нечинною та скасування вимоги 15 червня 2015 року.
Роз'яснити позивачу, що в разі неусунення недоліків вказаних у мотивувальній частині даної ухвали, заява буде вважатися неподаною та повернута.
Копію ухвали скерувати позивачу.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подала, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала суду, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Лейко-Журомська М.В.