Постанова від 18.05.2015 по справі 823/925/15

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 травня 2015 року м. Черкаси справа № 823/925/15

15 годин 10 хвилин

Черкаський окружний адміністративний суд у складі: судді - Трофімової Л.В., за участі секретаря - Роя О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу № 823/925/15

за позовом Корсунь-Шевченківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області (надалі - Корсунь-Шевченківська ОДПІ) [представник позивача - не з'явився]

до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (надалі - ФОП ОСОБА_1) [представник відповідача - не з'явився]

про стягнення податкового боргу, прийняв постанову.

Корсунь-Шевченківська ОДПІ, звернувшись до суду з адміністративним позовом, просить стягнути з ФОП ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) податковий борг у сумі 4564 грн. 02 коп.

У обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що відповідач зареєстрований як фізична особа-підприємець та перебуває на обліку в органах доходів і зборів як платник податків (зборів) до бюджету. Всупереч вимог чинного законодавства відповідач не виконує свої податкові зобов'язання внаслідок чого за ним обліковано борг зі сплати єдиного податку у сумі 1701 грн. 64 коп. та єдиного соціального внеску у сумі 2862 грн. 38 коп., а всього у сумі 4564 грн. 02 коп.

Позивач свого представника у судове засідання не направив, у п.3 прохальної частини позовної заяви просив розгляд справи провести без участі його представника (а.с.2 - зворотній бік).

Відповідач у судове засідання не прибув, свого представника не направив, письмових заперечень до суду не надіслав, про дату час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином (а.с.31).

Згідно ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Враховуючи, що представник відповідача у судове засідання не прибув, про причини неявки суду не повідомив, про дату час і місце судового розгляду був повідомлений належним чином, суд вирішив справу на підставі наявних у ній доказів.

Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що позов належить задовольнити з огляду на таке.

ОСОБА_1 зареєстровано як фізичну особу-підприємця 23.04.2002 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) (а.с.3-5).

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюється Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI (надалі за текстом - Кодекс №2755).

Відповідно до ст.6 Кодексу №2755 податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.

Згідно ст.15 Кодексу №2755 платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Відповідно до п.87.11 ст.87 Кодексу №2755 орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи.

Згідно ст.291 Кодексу №2755 спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених п.297.1 ст.297 цього Кодексу, на сплату єдиного податку у порядку та на умовах, визначених цією главою, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності. Юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку у порядку, визначеному цією главою. Суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на групи.

Згідно із п.293.2 ст.293 Кодексу №2755 сільськими, селищними та міськими радами встановлюються фіксовані ставки єдиного податку для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць для другої групи платників єдиного податку - у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

Відповідно до п.295.1 ст.295 Кодексу №2755 передбачено, що платники єдиного податку другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Судом встановлено, що відповідач перебуває на спрощеній системі оподаткування згідно заяви від 14.03.2014 про право застосування спрощеної системи оподаткування, є платником єдиного податку другої групи (20% розміру мінімальної заробітної плати) (а.с.14-16). Свідоцтво про реєстрацію платником єдиного податку отримано 14.03.2014, що підтверджується корінцем свідоцтва серії НОМЕР_2 на ім'я ОСОБА_1 (а.с.17). Рішенням Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області від 11.07.2013, затверджено ставку єдиного податку для другої групи платників єдиного податку на 2014 рік, що згідно додатку до вказаного рішення становить 20% від мінімальної заробітної плати (а.с.12-13).

Відповідно до ст.8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» мінімальна заробітна плата у 2014 році визначена у місячному розмірі - 1218 гривень; у погодинному розмірі - 7,3 гривні. Згідно із ст.8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» мінімальна заробітна плата у 2015 році визначена у місячному розмірі: у місячному розмірі: з 1 січня - 1218 гривень, з 1 грудня - 1378 гривень; у погодинному розмірі: з 1 січня - 7,29 гривні, з 1 грудня - 8,25 гривні.

Згідно даних облікової картки з єдиного податку у відповідача станом на 31.12.2014 наявна заборгованість зі сплати єдиного податку на загальну суму 1701 грн. 64 коп. (а.с.11) Зазначена обставина підтверджується наявним у матеріалах справи розрахунком заборгованості відповідача із сплати єдиного податку станом на 01.04.2015 (а.с.8).

Відповідно до ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (надалі - Закон №2464) відповідач є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та страхувальником. Відповідно до п.1 ч.2 ст.6 Закону №2464 платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та у повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок. Згідно з абз.1 ч.8 ст.9 Закону №2464 платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 ч.1 ст.4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця. Відповідно до ч.12 ст.9 Закону №2464 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями зі сплати єдиного внеску, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати.

Відповідно до наявного у матеріалах справи розрахунку із сплати єдиного соціального внеску станом на 01.02.2015 у відповідача наявна заборгованість у сумі 2862 грн. 38 коп.

Як наслідок, загальна сума заборгованості відповідача зі сплати єдиного податку та єдиного внеску становить 4564 грн. 02 коп. (2862 грн. 38 коп. + 1701 грн. 64 коп.)

Згідно пп.14.1.153 п.14.1 ст.14 Кодексу № 2755 податкова вимога - письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу як суми узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Кодексу №2755). Відповідно до пп.14.1.152 п.14.1 ст.14 Кодексу № 2755 погашення податкового боргу - це зменшення абсолютного значення суми такого боргу, підтверджене відповідним документом.

На адресу відповідача було направлено податкову вимогу форми «Ф» від 19.11.2014 № 123-25 на суму 727 грн. 24 коп., що ним отримана 20.11.2014.

Згідно п.59.5 ст.59 Кодексу № 2755 у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Відповідно до ч. 4 ст. 25 Закону № 2464 орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.

На адресу відповідача було направлено вимогу щодо сплати єдиного внеску № Ф -17 від 31.01.2015 на суму 2862 грн. 38 коп., яка ним отримана 05.02.2015р.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що у позивача є законні підстави для стягнення з відповідача боргу з єдиного податку у сумі 1701 грн. 64 коп., і єдиного соціального внеску у сумі 2862 грн. 38 коп. та знаходить позов таким, що належить задовольнити у повному обсязі.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України судові витрати, здійснені позивачем - суб'єктом владних повноважень, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 86, 94, 159, 160, 162, 167 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути кошти фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) у дохід бюджету через Корсунь-Шевченківську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Черкаській області (19400, м. Корсунь-Шевченківський, вул. Ювілейна, 30, ідентифікаційний код 38743847) у рахунок погашення боргу із сплати єдиного внеску у сумі 2862 (дві тисячі вісімсот шістдесят дві) грн. 38 коп. та єдиного податку у сумі 1701 грн. (одна тисяча сімсот одна) грн. 64 коп., а всього у сумі 4564 (чотири тисячі п'ятсот шістдесят чотири) грн. 02 коп.

Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч.3 ст.160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено 20 травня 2015 року.

Суддя Л.В.Трофімова