Ухвала від 18.05.2015 по справі 826/15392/14

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

18 травня 2015 року м. Київ К/800/17569/15

Суддя Вищого адміністративного суду України Моторний О.А.

розглянувши касаційну скаргу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України

на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.11.2014

та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 24.03.2015

у справі № 826/15392/14

за позовом Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві

до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України

треті особи: Головне управління Державної казначейської служби України в м. Києві, Міністерство фінансів України

про стягнення простроченої заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 17.04.2015 касаційну скаргу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, у зв'язку з порушенням вимог ч. 5 ст. 213 КАС України залишено без руху (до касаційної скарги не додано документ про судового збору) та надано строк для усунення недоліків касаційної скарги до 12.05.2015.

Проте, станом на день винесення даної ухвали, недоліки зазначеної касаційної скарги усунуті не в повному обсязі.

Так, скаржником надіслано суду касаційної інстанції платіжне доручення № 300 від 10.04.2015 про сплату судового збору в розмірі 60,90 грн.

Згідно із п. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI, за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду ставка судового збору встановлена у такому розмірі: 70 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 70 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми (2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат).

З матеріалів касаційної скарги вбачається, що предметом спору у даній справі є стягнення простроченої заборгованості у розмірі 3 541 852,00 грн. шляхом стягнення коштів з розрахункових рахунків у банках.

Отже, сплачена відповідачем сума судового збору є меншою, ніж передбачено ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання касаційної скарги на рішення суду у справі з майновими вимогами, а саме 3 410,40.

Згідно з ч. 3 ст. 214 КАС України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

Ч. 6 ст. 108 КАС України встановлено, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

З урахуванням наведеного, керуючись ст. ст. 108, 165, 214 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.11.2014 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 24.03.2015 повернути особі, яка її подала.

Повернути судовий збір в сумі 60,90 грн. (шістдесят гривень дев'яносто копійок), сплачений 10.04.2015 платіжним дорученням № 300.

Виконання ухвали доручити Управлінню Державної казначейської служби України у Печерському районі м. Києва.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення і може бути переглянута Верховним Судом України з підстав і в порядку, установленому статтями 235-238, 240 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Вищого

адміністративного О.А. Моторний

суду України