Ухвала від 14.05.2015 по справі 820/20679/14

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

14 травня 2015 року м. Київ К/800/21049/15

Суддя Вищого адміністративного суду України Штульман І.В., перевіривши касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Харкова на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 09 лютого 2015 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 07 квітня 2015 року у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Харкова до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Харкові про зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Харкова звернулося в суд з позовом до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Харкові про визнання дій неправомірними, зобов'язання відкоригувати список осіб, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання за травень 2013 року - листопад 2014 року на загальну суму витрат 10828,16 гривень, та підписати акти щомісячної звірки витрат за особовими справами цих осіб з урахуванням щомісячної державної адресної допомоги, а також визнати суму витрат на виплату пенсій громадян держав-учасників СНД та членів їх сімей, які отримали каліцтво і переїхали до України такими, що підлягають відшкодуванню в розмірі 10364,13 гривень, визнати дії відповідача щодо неврахованих сум витрат на виплату допомоги на поховання, оскільки смерть потерпілого не пов'язана зі страховим випадком, на суму 464,03 гривень.

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 09 лютого 2015 року, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 07 квітня 2015 року, у задоволенні позову відмовлено.

Ухвалюючи рішення суди попередніх інстанцій виходили з того, що обраний позивачем спосіб захисту (відновлення) порушеного права є таким, що не відповідає змісту прав Управління Пенсійного фонду України щодо відшкодування понесених ним витрат. У разі відсутності згоди на прийняття до заліку витрат з боку Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України вимоги про відшкодування таким сум мають вирішуватися в судовому порядку шляхом пред'явлення адміністративного позову про стягнення цих сум, а не шляхом пред'явлення вимог про прийняття до заліку витрат на виплату та доставку пенсій. Разом з тим, відсутні правові підстави для відшкодування відповідачем понесених Управлінням Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Харкова витрат на поховання зазначених у справі осіб, оскільки на Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України покладений обов'язок відшкодовувати виплачені іншими страховиками суми допомоги на поховання лише тих осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання за умови наявності причинного зв'язку їх смерті з одержаним каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я.

До Вищого адміністративного суду України надійшла касаційна скарга, в якій Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Харкова, посилаючись на неправильне застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального і процесуального права, просить скасувати постанову Харківського окружного адміністративного суду від 09 лютого 2015 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 07 квітня 2015 року і прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги.

Відповідно до положень пункту 5 частини 5 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.

За змістом цієї норми касаційна скарга повинна містити посилання на помилкове або неправильне застосування норм матеріального права при вирішенні справи та/або порушення судами норм процесуального права.

Виходячи зі змісту касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень, ця касаційна скарга є необґрунтованою, а викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки заявник не наводить підстав, які б дозволили вважати, що суди попередніх інстанцій неправильно застосували норми матеріального чи процесуального права.

Керуючись статтею 211, пунктом 5 частини 5 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Харкова на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 09 лютого 2015 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 07 квітня 2015 року у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Харкова до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Харкові про зобов'язання вчинити певні дії.

Копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження разом з доданими до скарги матеріалами направити скаржникові.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя І.В. Штульман