про залишення позовної заяви без руху
18 травня 2015 року № 810/2015/15
Суддя Київського окружного адміністративного суду Дудін С.О., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації, Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради Київської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації, Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради Київської області про:
- визнання протиправними дій Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради Київської області та Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації у прийнятті документів ОСОБА_1 (паспорт серії НОМЕР_1, виданий МВ № 1 Білоцерківського МУ ГУ України в Київській області 13.08.1996) для встановлення статусу особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1;
- зобов'язання Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради Київської області прийняти документи ОСОБА_1 (паспорт серії НОМЕР_1, виданий МВ № 1 Білоцерківського МУ ГУ України в Київській області 13.08.1996);
- зобов'язання Виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Київської області внести подання до Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації для встановлення статусу особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1;
- зобов'язання Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації визначити ОСОБА_1 (паспорт серії НОМЕР_1, виданий МВ № 1 Білоцерківського МУ ГУ України в Київській області 13.08.1996) статус постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 з видачею відповідного посвідчення.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Адміністративний позов не відповідає вимогам ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, відповідно до пункту 4 частини 1 статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються, серед іншого, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
З адміністративного позову вбачається, що ОСОБА_1 в п. 1 прохальної частини позовної заяви не конкретизовано, які саме дії кожного з відповідачів він просить визнати протиправними (щодо прийняття документів чи відмови у їх прийнятті та яких саме документів).
Крім того, формулюючи п. 2 прохальної частини адміністративного позову, позивачем також не зазначається, про зобов'язання прийняття яких саме документів заявлено вимогу до Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради Київської області.
Вимога, відображена в п. 2 ч. 4 ст. 105 КАС України, зокрема про зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії може бути заявлена позивачем лише за умови конкретизації таких дій, про що вказує закріплена в тексті зазначеної правової норми ознака певності.
При цьому, суд звертає увагу на те, що згідно з пунктом 9 частини 1 статті 3 КАС України відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
ОСОБА_1 в позовній заяві зазначено в якості відповідачів Департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації та Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради Київської області, у той час як з аналізу прохальної частини позову вбачається, що поряд з вимогами до зазначених в адміністративному позові відповідачів, також викладені вимоги ще й до Виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Київської області, який у складі відповідів не значиться.
Невідповідність заявлених ОСОБА_1 позовних вимог кількості зазначених в адміністративному позові відповідачів є порушенням вищенаведеного пункту 4 частини 1 статті 106 КАС України.
При цьому позивач, звертаючись з вимогою про зобов'язання Виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Київської області внести подання до Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації для встановлення статусу особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1, не конкретизує щодо якої особи повинно бути внесено відповідне подання.
Частиною 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
З урахуванням наведеного, адміністративний позов підлягає залишенню без руху на строк до 08 червня 2015 року.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації, Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради Київської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
2. У строк до 08 червня 2015 року усунути вказані недоліки, а саме:
- надати виправлену позовну заяву (по кількості відповідачів), з чітким та кокрентним змістом позовних вимог, з урахуванням зауважень та недоліків, вказаних в мотивувальній частині цієї ухвали, зазначивши у складі відповідачів Виконавчий комітет Білоцерківської міської ради Київської області або з виключенням з прохальної частини позову вимог до зазначеної особи.
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи № 810/2015/15 та зазначенням прізвища судді, який постановив ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
4. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Дудін С.О.