Ухвала від 14.05.2015 по справі 305/1235/14а,2а/305/17/14

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 травня 2015 року Справа № 8681/14

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Багрія В.М.,

суддів Заверухи О.Б., Курильця А.Р.,

розглянувши у порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Рахівському районі Закарпатської області на постанову Рахівського районного суду Закарпатської області від 15.08.2014 року в справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Рахівському районі Закарпатської області про перерахунок пенсії,

ВСТАНОВИВ:

У червні 2014 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Рахівському районі Закарпатської області про перерахунок пенсії.

Позивач просив зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Рахівському районі провести йому перерахунок пенсії державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу», Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» із врахуванням посадового окладу у розмірі 2501, 25 грн., надбавки за ранг (7 ранг) - 110 грн., надбавки за вислугу років (30%) за стаж державної служби (23 роки) - 783, 38 грн.

Постановою Рахівського районного суду Закарпатської області від 15.08.2014 року позов задоволено.

Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Рахівському районі Закарпатської області провести ОСОБА_1 відповідний перерахунок пенсії державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу», Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» із врахуванням посадового окладу у розмірі 2501, 25 грн., надбавки за ранг (7 ранг) - 110 грн., надбавки за вислугу років (30%) за стаж державної служби (23 роки) - 783, 38 грн..

Постанову суду першої інстанції оскаржило управління Пенсійного фонду України в Рахівському районі Закарпатської області, яке, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить постанову суду скасувати та прийняти нове рішення про відмову в задоволенні позову.

Апелянт посилається на те, що ОСОБА_1 після набрання чинності Закону України «Про державну службу» на посаді державного службовця не перебував, надбавка за вислугу років йому не встановлювалася та не виплачувалася. Тому при визначенні розміру пенсії ОСОБА_1 було враховано лише посадовий оклад. Для врахування інших складових підстав немає.

Особи, які беруть участь в справі, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, проте в судове засідання не прибули, що є підставою для її розгляду в порядку письмового провадження за наявними в ній матеріалами.

Вислухавши суддю-доповідача, дослідивши обставини справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про те, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення з таких підстав.

У справі встановлено, що ОСОБА_1 з 2.10.1960 року по 16.03.1967 року працював секретарем виконкому Білоцерківської сільської ради, з 16.03.1967 року по 13.03.1970 року та з 1.11.1979 року по 30.05.1987 року був головою Білоцерківської сільської ради.

Відповідно до постанови Рахівського районного суду Закарпатської області від 22.03.2013 року, яка набрала законної сили, зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Рахівському районі призначити ОСОБА_1 пенсію державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу», Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та провести відповідний перерахунок.

Управління Пенсійного фонду України в Рахівському районі було проведено відповідний перерахунок пенсії позивача відповідно до Закону України «Про державну службу» з 7.12.2012 року з врахуванням лише посадового окладу. Надбавки за ранг, за вислугу років та за стаж державної служби при перерахунку пенсії позивача враховані не були, оскільки такі надбавки в періоди роботи ОСОБА_1 не встановлювалися.

Задовольняючи позовні вимоги ОСОБА_1, суд першої інстанції виходив з того, що дії відповідача щодо відмови в проведенні перерахунку позивача пенсії з врахуванням надбавок за ранг, за вислугу років за стаж державної служби є неправомірними, оскільки такі належать включенню до складових заробітної плати, з якої визначається розмір пенсії.

Колегія суддів погоджується з такими висновками суду першої інстанції та вважає їх правильними з огляду на наступне.

Згідно ст.1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» служба в органах місцевого самоврядування - це професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом.

Відповідно до ст.21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), правом на одержання пенсії користуються особи, які досягли встановленого цим Законом граничного терміну перебування на службі в органах місцевого самоврядування, віку та за наявності загального трудового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу служби в органах місцевого самоврядування чи державної служби - не менше 10 років.

Пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служби не менше 10 років, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу.

Згідно ст.22 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», до стажу роботи в органах місцевого самоврядування зараховується період роботи на посадах, на які поширюється дія цього Закону, а також на посадах і в органах, час роботи в яких враховується до стажу державної служби.

Крім того, відповідно до положень ч. 2 Прикінцевих та перехідних положень «Про службу в органах місцевого самоврядування», дія Закону України «Про державну службу» поширюється на органи і посадових осіб місцевого самоврядування в частині, що не суперечить Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», цьому Закону та іншим законам України, що регулюють діяльність місцевого самоврядування.

За посадовими особами місцевого самоврядування, посади яких на момент набрання чинності цим Законом було віднесено до відповідних категорій та яким присвоєно ранг згідно з пунктом 5 розділу V Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», зберігається така сама категорія та присвоюється такий самий ранг з додержанням вимог цього Закону.

Відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» (у редакції, чинній на момент призначення позивачу пенсії), пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Згідно ст. 37-1 Закону України «Про державну службу», у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій.

Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Як видно з матеріалів справи, пенсія за віком відповідно до Законів України «Про державну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування» була призначена ОСОБА_1 з 7.12.2012 року згідно постанови Рахівського районного суду Закарпатської області від 22.03.2013 року, та проведено відповідний перерахунок .

Згідно довідки Білоцерківської сільської ради від 3.12.2012 року № 863, яка була видана позивачу, заробітна плата сільського голови станом на 1.12.2012 року становила 3644, 76 грн. з яких 2501, 25 грн. - посадовий оклад, 110 грн. - надбавка за ранг (7 ранг) або кваліфікаційний клас, або класний чин, 783, 38 грн. - надбавка за вислугу років (30 %) за стаж державної служби (23 роки), 250, 13 грн. - надбавка за знання та використання в роботі іноземної мови.

Беручи до уваги положення ст. 37 та ст. 37-1 Закону України «Про державну службу», перерахунок пенсії позивача повинен бути проведений виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії. Тобто дії відповідача щодо неврахування при призначенні та перерахунку пенсії ОСОБА_1 надбавки за ранг (110 грн.), за вислугу років за стаж державної служби (783, 38 грн.) є неправомірними.

Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду першої інстанції без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Постанова суду першої інстанції прийнята з дотриманням норм матеріального та процесуального права, з повним та всебічним з'ясуванням усіх обставин справи, тому підстав для її скасування колегія суддів не знаходить.

Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, апеляційний суд,

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Рахівському районі Закарпатської області залишити без задоволення.

Постанову Рахівського районного суду Закарпатської області від 15.08.2014 року в справі № 305/1235/14-а залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий: В.М. Багрій

Судді : О.Б.Заверуха

А.Р. Курилець