Ухвала від 14.05.2015 по справі 369/670/15-а

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 369/670/15-а Головуючий у 1-й інстанції: Дубас Т.В. Суддя-доповідач: Ганечко О.М.

УХВАЛА

Іменем України

14 травня 2015 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді: Ганечко О.М.,

суддів: Коротких А.Ю., Хрімлі О.Г.,

розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі Київської області на постанову Києво-Святошинського районного суду Київської області від 06.03.2015 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі Київської області про визнання незаконним рішення про відмову у призначенні пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з позовом до Управління Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі Київської області про визнання незаконним рішення про відмову у призначенні пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку.

Постановою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 06.03.2015 року позов задоволено.

Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою відмовити в задоволені позову в повному обсязі, посилаючись на незаконність, необ'єктивність, необґрунтованість рішення, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.

Дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 КАС України - за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції, суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_2 є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 1986 році, другої категорії.

В серпні 2014 року він звернувся до Управління Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі Київської області, з заявою про призначення йому пенсії, відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Листом від 17.11.2014 року № 10240/07 відповідач відмовив позивачу в призначенні даної пенсії з підстав того, що існує відсутність первинних документів, які підтверджують періоди роботи по ліквідації аварії на ЧАЕС. В трудовій книжці відсутні записи про періоди роботи на вищезазначеному підприємстві. Надана копія посвідчення про відрядження в Чорнобильську міську раду з 10.06.1986 р. по 20.06.1986 р., але відмітка прибув: Військова частина № 34102.

Згідно копії наказу по Спецавтопідприємству 1002 від 09.06.1986 року № 89-к позивач був направлений в Чорнобильський район для ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС строком на 10 днів з 10 червня 1986 року.

Наказом по Київському спецавтопідприємству 1002 від 23.06.1986 року № 160 виплачено позивачу премію у зв'язку з участю у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Відповідно до посвідчення про відрядження виданого Київським САБ 1001, ОСОБА_3 був направлений до Чорнобильської міськради, 10.06.1986 р., строком на 11 днів.

Відповідно до довідки Київське спецавтопідприємство 1002 (в якому позивач працював з 1985 р. по 1990 р.) в 1986 році було перейменоване в ВАТ «Карго Термінал».

Згідно довідки від 02.06.2010 року № 15 виданої ВАТ «Карго Термінал» вбачається що позивач приймав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у період з 10.06.1986 р. по 20.06.1986 року.

Згідно довідки виданої ПАТ «Карго Термінал», позивач працював в Київському спецавтопідприємстві 1002 водієм 3 класу з 01.04.1985 року по березень 1990 року.

Судом першої інстанції встановлено, що питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», врегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», що затверджений постановою Правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005 р. та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 р. за № 1566X11846А (далі Порядок)

Згідно п. 7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, до заяви про призначення пенсії за віком додаються документи :

- документи, які засвідчують особливий статус особи :

- посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) роботи на цих територіях, видана органами місцевого самоврядування (при призначенні пенсії із застосуванням норм статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»)

Згідно п. 29 Порядку, за документ, що засвідчує місце проживання особи, приймаються: паспорт або довідка уповноважених органів з місця проживання (реєстрації), в тому числі органів місцевого самоврядування.

Проте, у разі неможливості подання довідки за формою №122 для призначення пенсії надаються інші первинні документи, що підтверджують період роботи в зоні відчуження: довідки про період роботи в зоні, табелі обліку робочого часу тощо. Вказана позиція узгоджується із змістом п.7 п.п. постанови Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005р. N22-1 (в редакції станом на 15.10.2009р.), згідно з якою замість довідки про період участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.88 N122, можуть надаватись довідки архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС тощо.

Єдиним документом, що підтверджує статус громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надає право користування пільгами, встановленими Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які в постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», зокрема призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, є посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» або «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи».

Різного роду довідки про період роботи їм (служби) у зоні відчуження, про евакуацію, відселення, самостійне переселення, про період проживання та роботи на забруднених територіях тощо, є лише підставами для визначення в установленому порядку статусу учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС або потерпілих від Чорнобильської катастрофи.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 55 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій: учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів - 10 років.

Враховуючи викладене вище, колегія суддів приходить до висновку, що позивач, має право на пенсію за віком зі зниженням пенсійного віку, тобто, по досягненню віку 50 років, як це передбачено, ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в внаслідок Чорнобильської катастрофи», оскільки подав всі необхідні документи, що передбачені Порядком подання та оформлення документів для призначення пенсій.

За таких обставин, апеляційна скарга є необґрунтованою, її доводи не знайшли свого підтвердження під час судового розгляду, не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому у її задоволенні необхідно відмовити, а рішення суду першої інстанції підлягає залишенню без змін.

Керуючись ст. ст. 160, 167, 195, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі Київської області - залишити без задоволення.

Постанову Києво-Святошинського районного суду Київської області від 06.03.2015 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст. 212 КАС України.

Головуючий суддя: О.М. Ганечко

Судді: А.Ю. Коротких

О.Г. Хрімлі

Головуючий суддя Ганечко О.М.

Судді: Коротких А. Ю.

Хрімлі О.Г.