Ухвала від 15.05.2015 по справі 825/1595/15-а

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

15 травня 2015 року Чернігів Справа № 825/1595/15-а

Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Д'яков В.І., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до державного реєстратора прав на нерухоме майно Філь Андрія Миколайовича, Реєстраційної служби Ніжинського міськрайонного управління юстиції Головного управління юстиції у Чернігівській області про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до державного реєстратора прав на нерухоме майно Філь Андрія Миколайовича, Реєстраційної служби Ніжинського міськрайонного управління юстиції Головного управління юстиції у Чернігівській області, в якому просить суд:

- скасувати рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно реєст раційної служби Ніжинського міськрайонного управління юстиції Головного управ ління юстиції у Чернігівській області Філь Андрія Миколайовича №16981815 від 05.11.2014 про державну реєстрацію права власності ОСОБА_3 ча, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1 частину земельної ділянки (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна НОМЕР_3), за адресою: АДРЕСА_2 загальною площею 0,0199 га., кадастро вий номер НОМЕР_2 (номер запису про право власності НОМЕР_4 від 05.11.2014);

- зобов'язати реєстраційну службу Ніжинського міськрайонного управління юстиції Головного управління юстиції у Чернігівській області внести до Державного реєстру прав на нерухоме майно запис про скасування державної реєстрації прав ОСОБА_3, реєстраційний номер облікової картки платника подат ків НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1 час тину земельної ділянки (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна НОМЕР_3), за адресою: АДРЕСА_2, зага льною площею 0,0199 га., кадастровий номер НОМЕР_2 (номер запи су про право власності №7580166 від 05.11.2014).

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, визначає Закон України від 08.07.2011 №3674-VІ «Про судовий збір».

Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Так, ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати (частина 1, 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір»).

Таким чином, сума судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру становить 73,08 грн.

Відповідно до квитанції №161 від 07.05.2015 позивачем сплачено судовий збір у розмірі 73,08 грн.

Суд звертає увагу, що Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України «Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08.07.2011 №3674-VI «Про судовий збір» від 23.01.2015 №2 доведено до відома суддів апеляційних, окружних адміністративних судів та місцевих загальних судів довідку про результати вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами Закону України «Про судовий збір», якою визначено, що з урахуванням вимог статті 6 Закону України «Про судовий збір» з позовних заяв, що містять кілька вимог немайнового характеру, судовий збір справляється з кожної вимоги окремо.

Таким чином, позивачу необхідно сплати судовий збір у розмірі 73,08 грн. за кожну позовну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Вказані недоліки позивач може усунути у строк протягом п'яти днів з моменту отримання копії ухвали суду шляхом подання до суду оригіналу документа про сплату судового збору за позовні вимоги немайнового характеру.

Керуючись ст. ст. 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до державного реєстратора прав на нерухоме майно Філь Андрія Миколайовича, Реєстраційної служби Ніжинського міськрайонного управління юстиції Головного управління юстиції у Чернігівській області про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.

Встановити позивачу п'ятиденний строк з моменту отримання копії ухвали суду для усунення недоліків, поданої позовної заяви.

Роз'яснити позивачу, що у разі не усунення зазначених недоліків у встановлений судом строк, відповідно до ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява буде повернута позивачу.

Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя підпис В.І. Д'яков

З оригіналом згідно.

Суддя В.І. Д'яков