Ухвала від 13.05.2015 по справі 823/949/15

УХВАЛА

про зупинення провадження в адміністративній справі

м. Черкаси

13 травня 2015 року Справа № 823/949/15

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді: Паламара П.Г.,

при секретарі: Овсієнку О.І.,

за участю представника позивача ОСОБА_1 - за договором, представника відповідача Маврєнкової С.А. - за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання ОСОБА_3 про зупинення провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_4 до Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_3 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду 14 квітня 2015 року із Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області за належністю надійшла адміністративна справа за позовом ОСОБА_4 (далі - позивач) до Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації (далі - відповідач) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії.

На суду 06.05.2015 надійшло письмове клопотання від третьої особи - ОСОБА_3 про зупинення провадження до набрання законної сили рішенням Київського апеляційного адміністративного суду за наслідками розгляду апеляційної скарги ОСОБА_3 на ухвалу Золотоніського міськрайонного суду від 18.02.2015 про передачу за підсудністю адміністративної справи № 695/2165/14-а до Черкаського окружного адміністративного суду.

Судом на обговорення поставлено питання про зупинення провадження у справі.

Представник позивача та відповідача у судовому засіданні не заперечували проти задоволення клопотання третьої особи про зупинення провадження у справі.

Третя особа у судове засідання не з'явилась, про причину неявки суд не повідомила, хоча належним чином була повідомлена про день та місце слухання справи.

Суд, дослідивши обставини справи, заслухавши думку представника позивача та відповідача, вважає, що дане клопотання підлягає задоволенню, виходячи з такого.

Вирішуючи питання про можливість задоволення клопотання відповідача, суд враховує, що відповідно до статті 11 КАС України кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Пунктом 3 частиною першою статті 49 КАС України передбачено, що особи, які беруть участь у справі, мають право заявляти клопотання і відводи.

Суд приходить до висновку, що оскільки правилами КАС України для розгляду справ встановлений місячний строк розгляду, то заява третьої особи є обґрунтованою та підлягає задоволенню.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 156 КАС України суд зупиняє провадження у разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.

Керуючись 11, 49, п. 3 ч. 1 ст. 156, 165 КАС України, суд,

УХВАЛИВ:

Клопотання третьої особи - ОСОБА_3 задовольнити.

Зупинити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_4 до Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії до набрання законної сили судовим рішенням Київського апеляційного адміністративного суду за результатами розгляду апеляційної скарги ОСОБА_3.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку ст. 186 КАС України.

Суддя П.Г. Паламар

Повний текст ухвали виготовлений 15 травня 2015 року.