Ухвала від 24.04.2015 по справі 454/3318/14-а

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

24 квітня 2015 року м. Київ К/800/18762/15

Суддя Вищого адміністративного суду України Олексієнко М.М. вирішуючи питання про прийняття касаційної скарги управління Пенсійного фонду України в Сокальському районі Львівської області на судові рішення Сокальського районного суду Львівської області від 13 січня 2015 року та Львівського апеляційного адміністративного суду від 31 березня 2015 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Сокальському районі Львівської області про перерахунок пенсії,

ВСТАНОВИВ:

У квітні 2015 року представник управління Пенсійного фонду України в Сокальському районі Львівської області звернувся з касаційною скаргою на ухвали Сокальського районного суду Львівської області від 13 січня 2015 року та Львівського апеляційного адміністративного суду від 31 березня 2015 року, якими в задоволенні заяви про відстрочення виконання судового рішення відмовлено.

У касаційній скарзі ставиться вимога про скасування зазначених рішень.

Вивчивши зміст касаційної скарги, суддя приходить до висновку про відмову у відкритті касаційного провадження з таких підстав.

Відповідно до положень, передбачених пунктом 5 частини п'ятої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі у випадку, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.

За змістом цієї норми касаційна скарга є необґрунтованою, якщо викладені в ній доводи не містять посилань на неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права або такі посилання є безпідставними.

Доводи, викладені в касаційній скарзі, є необґрунтовані, а оскаржуване рішення законним, тому підстав для відкриття касаційного провадження немає. Відповідно до частини першої статті 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.

Виходячи з положень зазначеної норми, законодавець визначив, що для розстрочення виконання судового рішення необхідна наявність обставин, які роблять неможливим його виконання.

При розгляді справи таких обставин судами не встановлено. Подання пенсійним фондом апеляційної скарги на ухвалу Сокальського районного суду Львівської, якою відмовлено в роз'яснені судового рішення не є винятковою обставиною, в розуміння статті 263 КАС України.

З урахуванням зазначеного, керуючись статями 211, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою управління Пенсійного фонду України в Сокальському районі Львівської області на судові рішення Сокальського районного суду Львівської області від 13 січня 2015 року та Львівського апеляційного адміністративного суду від 31 березня 2015 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Сокальському районі Львівської області про перерахунок пенсії.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя М.М. Олексієнко