Ухвала від 16.04.2015 по справі 208/9458/14

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 квітня 2015 рокусправа № 208/9458/14(2а/208/228/14)

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Коршуна А.О.

суддів: Чередниченко В.Є. Панченко О.М.

за участю секретаря судового засідання: Яковенко О.М.

розглянув у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області

на постанову Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 16.01.2015 року у справі №208/945/14 (2а/208/28/14)

за позовом:ОСОБА_1

до: про:Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області визнання дій протиправними та зобов'язання винити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

13.11.2014р. ОСОБА_1 звернулась до Заводського районного суду м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області (далі - УПФУ в Заводському районі м. Дніпродзержинська) про визнання дій протиправними та зобов'язання винити певні дії /а.с. 2-5/.

Ухвалою Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 14.11.2014р. відкрито провадження в адміністративній справі №208/945/14 (2а/208/28/14) за вищезазначеною позовною заявою та справа призначена до судового розгляду /а.с. 19/.

Позивач, посилаючись у позовній заяві, з урахуванням доповнень до адміністративного позову /а.с. 27-30/, на те, що 04.11.2014р. він звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії з 11.09.2013р., з урахуванням наданої довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію. Але, 07.11.2014р. УПФУ в Заводському районі м. Дніпродзержинська відмовило позивачу у здійсненні перерахунку пенсії по заробітній платі за відсутністю підстав, про що було зазначено у листі вих. №9017/05/43 від 07.11.2014р.. Позивач вважає таку відмову відповідача безпідставною, а тому просив суд визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії з 11.09.2013р. ОСОБА_1 за заявленою довідкою Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області згідно вих. № 276/10/04-03-05-39 від 23.10.2014р.; зобов'язати відповідача здійснити ОСОБА_1 з 11.09.2013р. перерахунок та виплату пенсії державного службовця у розмірі 80 % від суми заробітної плати згідно заявленої довідки Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області згідно вих. № 276/10/04-03-05-39 від 23.10.2014р..

Постановою Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 16.01.2015 року у справі №208/945/14 (2а/208/28/14) адміністративний позов задоволено частково, визнано протиправними дії УПФУ в Заводському районі м. Дніпродзержинська щодо відмови здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату призначеної пенсії державного службовця у розмірі 80 % від суми заробітної плати державного службовця згідно довідки Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області згідно вих. № 276/10/04-03-05-39 від 23.10.2014р.; зобов'язано УПФУ в Заводському районі м. Дніпродзержинська здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату раніше призначеної пенсії державного службовця у розмірі 80 % від суми заробітної плати згідно довідки Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області згідно вих. № 276/10/04-03-05-39 від 23.10.2014р. з урахуванням фактично виплаченої щомісячної пенсії з 04.11.2014р. /а.с. 48-49/.

Відповідач - УПФУ в Заводському районі м. Дніпродзержинська, не погодившись з вищезазначеною постановою суду, подав апеляційну скаргу /а.с. 52-54/, у якій посилаючись на те, що судом першої інстанції під час розгляду справи не було з'ясовано усі фактичні обставини, які мають суттєве значення для вирішення справи, що призвело до ухвалення судом першої інстанції рішення у даній справі з порушенням норм чинного матеріального права, просить скасувати постанову суду першої інстанції від 16.01.2014р. у даній справі скасувати та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

08.04.2015р. Дніпропетровським апеляційним адміністративним судом зареєстровано клопотання УПФУ в Заводському районі м. Дніпродзержинська, у якому відповідач просив суд здійснити розгляд справи без участі його представника /а.с. 83/.

Позивач у судове засідання не з'явився, про день, годину та місце розгляду даної справи повідомлений судом належним чином, про поважність причин не явки у судове засідання або про можливість розгляду справи у відсутність його представника, суд в установленому законом порядку не повідомив.

За таких обставин колегія суддів вважає можливим розглянути справу у відсутність представників позивача та відповідача.

Перевіривши доводи апеляційної скарги та матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Під час розгляду даної адміністративної справи судом встановлено, що 17.02.2012р. ОСОБА_1 звільнена з посади заступника начальника відділу адміністрування майнових податків управління оподаткування фізичних осіб та їй призначена пенсія відповідно до Закону України «Про державну службу».

Постановою Кабінету Міністрів України № 597 від 07.08.2013р. «Деякі питання оплати праці працівників Міністерства доходів і зборів та його територіальних органів» внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України № 268 від 09.03.2006р. «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів».

На виконання постанови Кабінету Міністрів України № 597 від 07.08.2013р. «Деякі питання оплати праці працівників Міністерства доходів і зборів та його територіальних органів» Міністерством доходів і зборів України було видано наказ № 479 від 11.09.2013р. «Про умови оплати праці працівників Міністерства доходів і зборів та його територіальних органів», яким з 11.09.2013р. введено умови оплати праці посадових осіб та працівників органів доходів і зборів згідно зі змінами, що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України № 268 від 09.03.2006р. «Про упорядкування структури та умов праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 597.

23.10.2014р. фінансовим відділом Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області було видано довідку №276/10/04-03-05-39 про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію.

04.11.2014р. позивач звернувся до УПФУ в Заводському районі м.Дніпродзержинська із заявою, в якій просив перерахувати нараховану їй пенсію з 11.09.2013р., з урахуванням наданої довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено пенсію.

УПФУ в Заводському районі м.Дніпродзержинська своїм листом від 07.11.2014р. №9017/05/43 відмовило позивачу у перерахунку пенсії по заробітній платі за відсутністю підстав /а.с. 13-14/.

Статтею 33 Закону України «Про державну службу», встановлено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок (частина друга). Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань (частина шоста). Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України (частина сьома).

Статтею 37 Закону України «Про державну службу» передбачено, що пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.

Відповідно до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку з набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом, відповідно здійснюється перерахунок раніше призначеної пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України № 865 від 31.05.2000р. «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» встановлено, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України після набрання чинності Законом України від 16.01.2003р. № 432-IV «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України «Про державну службу», визначається в такому порядку: пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку; іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. При цьому: посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку) пенсії; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, за почесне звання «заслужений», за роботу з таємними документами залежно від ступеня таємності інформації, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; премія, крім премій, зазначених у другому реченні цього абзацу, та інші надбавки враховуються в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. Премія до державних, професійних свят та ювілейних дат, виплачена у місяці підвищення заробітної плати, враховується в розмірі 1/12 середнього розміру цієї премії (премій), визначеного за відповідною посадою (посадами), з якої призначено (перераховано) пенсію.

Враховуючи вищенаведені норми чинного законодавства та обставини справи, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції зробив правильний висновок про те, що підвищення посадових окладів працюючим державним службовцям з 11.09.2013р. дає підстави для перерахунку пенсії пенсіонерам, які отримують пенсії як державні службовці, а тому позивач набув право на перерахунок пенсії відповідно до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу», тому пенсії суд першої інстанції обґрунтовано визнав неправомірними дії відповідача щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1 та прийняв законне рішення про зобов'язання відповідача здійснити позивачу перерахунок пенсії державного службовця у розмірі 80 % від суми заробітної плати згідно довідки Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області згідно вих. № 276/10/04-03-05-39 від 23.10.2014р. з урахуванням фактично виплаченої щомісячної пенсії з 04.11.2014р..

Доводи апеляційної скарги зводяться до переоцінки доказів, які були досліджені судом першої інстанції під час розгляду даної адміністративної справи і незгоди з висновками суду з оцінки обставин у справі, а також помилкового тлумачення заявником апеляційної скарги норм матеріального права і не можуть бути підставою для скасування постанову суду, а тому апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.196, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області - залишити без задоволення.

Постанову Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 16.01.2015 року у справі №208/945/14 (2а/208/28/14) - залишити без змін.

Ухвала суду набирає чинності з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складення ухвали у повному обсязі до Вищого адміністративного суду України шляхом подання касаційної скарги.

Повний текст виготовлено - 22.04.2015р.

Головуючий: А.О. Коршун

Суддя: В.Є. Чередниченко

Суддя: О.М. Панченко