h
справа № 2а-4293/09/0670
категорія 2.25
14 липня 2009 р. м. Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Сичової О.П. ,
при секретарі - Мельник К.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом Державного підприємства "Овруцьке спеціалізоване лісове господарство" до Контрольно-ревізійного управління в Житомирській області про визнання протиправними та скасування вимог,-
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача просив визнати протиправною та скасувати вимогу від 21.05.2009 КРУ в Житомирській області в частині покладання на Державне підприємство Овруцьке спеціалізоване лісове господарство" обов"язку забезпечити відшкодування.
В суді, представник позивача вимоги позову підтримала в повному обсязі.
Представники відповідача, щодо задоволення позову заперечили з підстав викладених письмово, крім цього, на їх думку вимога КРУ не є рішенням в розумінні ст.17 КАС України, а відповідно, вирішення даного питання не належить до компетенції адміністративного суду.
Суд вислухавши доводи сторін, перевіривши матеріали справи вважає, що провадження у справі підлягає закриттю з наступних підстав:
Так, відповідно до вимог п.7 ст.10 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" органи контрольно-ревізійної служби мають право пред"являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізують, вимоги про усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності і фінансів, що й було зроблено управлінням 21.05.2009 року № 06-07-17/3755.
Відповідно до п.1 ст.17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори юридичних осіб із суб"єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно п.3 ч.3 ст.105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про зобов"язання відповідача - суб"єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій.
Вимога КРУ про усунення порушень не є нормативно-правовим актом чи правовим актом індивідуальної дії, в розуміння ст.17 КАС України, від яких можна утриматись. Не виконання вимоги не тягне будь-яких правових наслідків, а тому вирішення даного питання не належить до компетенції адміністративного суду.
За таких обставин, коли відсутній публічно-правовий спір, суд провадження у справі закриває.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ухвалив:
Провадження у справі за позовом Державного підприємства "Овруцьке спеціалізоване лісове господарство" до Контрольно-ревізійного управління в Житомирській області про визнання протиправними та скасування вимог - закрити.
Ухвала Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: О.П. Сичова