Справа № 817/1208/15
30 квітня 2015 року м. Рівне
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Сало А.Б., перевіривши виконання вимог статті 106 КАС України за позовною заявою
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_4 ОСОБА_5 ОСОБА_6 ОСОБА_7 ОСОБА_8 ОСОБА_9 ОСОБА_4 ОСОБА_10 ОСОБА_11 ОСОБА_12
доУправління Державної архітектурно - будівельної інспекції у Рівненській області Фізичної особи - підприємця ОСОБА_13
про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинення певних дій
До Рівненського окружного адміністративного суду звернулись ОСОБА_1, ОСОБА_14, ОСОБА_4, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21 до Управління Державної архітектурно - будівельної інспекції у Рівненській області, Фізичної особи - підприємця ОСОБА_13 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинення певних дій
Як вбачається з позовної заяви позивачі оспорюють дії:
Управління Державної архітектурно - будівельної інспекції у Рівненській області щодо реєстрації Декларації про готовність об'єкта до експлуатації від 20.11.2014 за №РВ143143249553;
фізичної особи - підприємця ОСОБА_13 щодо видачі технічного паспорту на будівлю церкви в с. Бадівка Острозьуого району Рівненської області, інвентаризаційна справа №0711-4/41.
Відповідно до частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду; 5) подана адміністративний позов у строк, встановлений законом; 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Так, статтею 105 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником.
Вимоги до позовної заяви передбачено статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України. Зокрема, згідно з вказаною статтею у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.
Пунктом восьмим частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду.
Крім того, згідно з частиною четвертою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Із змісту статей 3, 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України випливає, що позови завжди мають індивідуальний характер і спрямовані на захист прав, свобод чи інтересів конкретної особи, тому позовні заяви мають подаватися до суду кожною особою індивідуально, які суд розглядає в межах окремої адміністративної справи. Об'єднання позовних вимог допускається лише у випадках, передбачених процесуальним законом, на підставі ухвали суду.
Суд зазначає, що заявлення позовних вимог кількома позивачами в межах одного позову та у рамках процесуальної співучасті не допускається у порядку провадження з розгляду справ адміністративної юрисдикції та, відповідно, не передбачено Кодексом адміністративного судочинства України.
Так, відповідно до частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Виходячи з правового аналізу вказаної норми на вирішення адміністративного суду не може бути передане питання про надання будь-яких рекомендацій або питання спонукання вчинення певних дій.
Таким чином, з огляду на те, що позовні вимоги мають індивідуальний характер і мають розглядатися адміністративним судом окремо, враховуючи, що Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено подання колективних позовів, суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам, передбаченим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Суд зазначає, що недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом роз'єднання позовних вимог та подання до суду позовних заяв окремо кожним з позивачів відповідно до вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, із зазначенням змісту позовних вимог у відповідності до положень частини 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України.
Для усунення недоліків судом встановлюється строк до 21 травня 2015 року
Керуючись частиною 1 статті 108 КАС України, суддя, -
Позовну заяву ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_19 ОСОБА_5 ОСОБА_6 ОСОБА_7 ОСОБА_8 ОСОБА_9 ОСОБА_19 ОСОБА_10 ОСОБА_11 ОСОБА_12 до Управління Державної архітектурно - будівельної інспекції у Рівненській області Фізичної особи - підприємця ОСОБА_13 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинення певних дій - залишити без руху.
Встановити ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_19 ОСОБА_5 ОСОБА_6 ОСОБА_7 ОСОБА_8 ОСОБА_9 ОСОБА_19 ОСОБА_10 ОСОБА_11 ОСОБА_12 строк для усунення недоліків позовної заяви - до 21 травня 2015 року
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась з позовом.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Сало А.Б.