2-ар/130/6/15
130/2783/14-а
Іменем України
06.05.2015 року м. Жмеринка
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючої судді Сенько Л.Ю.,
за участі секретаря Кардашевської Г.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жмеринка заяву головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області ОСОБА_1 про роз'яснення рішення суду по справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в м. Жмеринці та Жмеринському районі Вінницької області про визнання протиправним рішення та зобов'язати провести перерахунок пенсії,-
Головний державний виконавець відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про роз'яснення рішення суду, в якій просила роз'яснити рішення Жмеринського міськрайонного суду по справі №130/2783/14-а від 29.01.2015 року, а саме при перерахунку пенсії застосовувати ст. 37 Закону України «Про державну службу» в редакції, яка діяла на момент призначення пенсії чи в редакції яка діє на даний час.
Заява обґрунтована тим, що у відділі примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області на виконанні перебуває виконавчий лист по справі № 130/2783/14-а, виданий 29.01.2015 року Жмеринським міськрайонним судом Вінницької області про зобов'язання Управління Пенсійного фонду України у м. Жмеринці та Жмеринському районі Вінницької області здійснити перерахунок та виплату призначеної ОСОБА_2 пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» з 18.03.2014 року з включенням до розрахунку заробітної плати для обчислення пенсії сум матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань згідно довідки Жмеринської об'єднаної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Вінницькій області від 22.08.2014 року про складові заробітної плати. Державним виконавцем 23.02.2015 року була винесена постанова про відкриття виконавчого провадження, однак виникли обставини, які ускладнюють виконання вищевказаного виконавчого листа, тому вона звернулася до суду з даною заявою.
Головний державний виконавець відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася. В надісланій до суду заяві розгляд даної справи просила провести за відсутності представника управління, заяву про роз'яснення рішення суду просила задовольнити.
ОСОБА_2 та представник Управління Пенсійного фонду України у м. Жмеринці та Жмеринському районі Вінницької області, які належним чином були повідомлені про час та місце розгляду заяви про роз'яснення рішення суду, в судове засідання не з'явилися, причини неявки суду невідомі. Згідно ч.3 ст. 170 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розглядові заяви про роз'яснення рішення.
Суд, дослідивши матеріали справи прийшов до висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 22 Конституції України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними.Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесення змін до чинних законів не допускається звуження змісту та осбягу існуючих прав і свобод.
Також в ч. 1 ст. 58 Конституції України визначено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Відповідно до ст. 64 Конституції України конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України, і не поширюються на відносини, які виникли після його ухвалення.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КАС України якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою розяснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.
Судом встановлено, що постановою Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 03.10.2014 року визнано протиправною відмову Управління Пенсійного фонду України у м. Жмеринці та Жмеринському районі Вінницької області щодо перерахунок пенсії призначеної ОСОБА_2 відповідно до Закону України «Про державну службу» з включенням до розрахунку заробітної плати для обчислення пенсії сум матеріальної допомоги на оздоровлення та на вирішення соціально-побутових потреб. Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України у м. Жмеринці та Жмеринському районі Вінницької області здійснити перерахунок та виплату призначеної ОСОБА_2 пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» з 18 березня 2014 року з включенням до розрахунку заробітної плати для обчислення пенсії сум матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань згідно довідки Жмеринської об'єднаної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Вінницькій області від 22.08.2014 року про складові заробітної плати (а.с. 21-22).
Згідно ухвали Вінницького апеляційного адміністративного суду від 03.11.2014 року апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у м. Жмеринці та Жмеринському районі Вінницької області залишено без задоволення, а постанову Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 03.10.2014 року залишено без змін (а.с. 27-28).
23.02.2015 року головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області ОСОБА_1 відкрито виконавче провадження за виконавчим листом № 130/2783/14-а виданий 29.01.2015 року Жмеринським міськрайонним судом Вінницької області (а.с. 46).
Виходячи із встановлених судом обставин, вбачається, що врегульовуючи спірні правовідносини, встановивши порушення права позивача, суд чітко не зазначив в резолютивній частині свого рішення що, при перерахунку пенсії ОСОБА_2 необхідно застосувати ст. 37 Закону України "Про державну службу" в редакції, яка діяла на момент призначення пенсії.
Згідно ст. 37-1 Закону Ураїни "Про державну службу" у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Судом встановлено, що перерахунок пенсії ОСОБА_2 було зроблено не як особі, яка має право на одержання пенсії державного службовця в розумінні ст. 37 Закону України "Про державну службу" та не з підстав, передбачених ст. 37-1 Закону України "Про державну службу".
Таким чином, суд прийшов до висновку, що пенсію ОСОБА_2, як державному службовцю призначено в розмірі передбаченому ст. 37 Закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ.
Виходячи із вищенаведеного, суд вважає за необхідне роз'яснити постанову суду від 03.10.2014 року в частині перерахунку пенсі ОСОБА_2 зазначивши, що при перерахунку пенсії ОСОБА_2 слід застосувати ст. 37 Закону України "Про державну службу" в редакції, яка діяла на момент призначення пенсії.
Керуючись ст.ст. 165, 170 КАС України, суд
Заяву головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області ОСОБА_1 про роз'яснення рішення суду задовольнити.
Роз'яснити постанову Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 03.10.2014 року за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в м. Жмеринці та Жмеринському районі Вінницької області про визнання протиправним рішення та зобов'язати провести перерахунок пенсії, а саме при перерахунку пенсії застосувати ст. 37 Закону України "Про державну службу" в редакції, яка діяла на момент призначення пенсії.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до Вінницького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя