Україна
03 серпня 2009 р. справа № 2а-10167/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Кошкош О.О.
при секретарі
при секретарі Гумуржи Т.В.
за участю
представника позивача Романенко О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м. Краматорську Донецької області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу, -
Позивач, Державна податкова інспекція в м. Краматорську Донецької області, звернулась з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу. Позовні вимоги мотивуючи наступним.
Загальна сума податкового боргу з податку на додану вартість відповідача становить 20711,47 грн., яка до теперішнього часу відповідачем не сплачена. Відповідно до ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», відповідач, у десятиденний термін з дати отримання податкових повідомлень-рішень не сплатив донараховані суми податкових зобов'язань.
Просить стягнути суму податкового боргу у розмірі 20 711,47 грн.
В судовому засіданні представник позивача просила стягнути заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість у загальному розмірі 20 722,14 грн., надала пояснення, аналогічні викладеним в позові.
Відповідач в судове засідання не з'явилася, про час та місце судового засідання була повідомлена належним чином, причин неявки суду не повідомила. Заяв про відкладення розгляду справи не надходило. За таких обставин, суд приходить до висновку, що відповідач була належним чином повідомлена про дату і місце судового засідання, в зв'язку з чим вважає за можливе розглянути справу за її відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1 28.02.2003 року зареєстрована виконавчим комітетом Краматорської міської ради, з 04.03.2003 року перебуває на обліку в Державній податковій інспекції м. Краматорська як платник податку на додану вартість, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію (а.с.7).
Так, Актом № 394/17-1-2273714601 від 11.03.2008 року про результати виїзної планової перевірки суб'єкта господарчої діяльності - фізичної особи - ОСОБА_1 з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2006 року по 31.12.2007 року встановлені порушення п..6.1.1 п. 6.1 ст.6, п.п. 7.4.1,7.4.4, 7.4.5 п.7.4 ст.1, п.п.7.5.1 п.7.5 ст.7 ЗУ «Про податок на додану вартість» від 3 квітня 1997 року № 168/97-ВР, із змінами та доповненнями, що призвело до заниження податку на додану вартість на суму 13 569,00 грн., в тому числі заниження податку за серпень 2006 року - на 1 038,00 грн., листопад 2006 року - на 6,0 грн., грудень 2007 року - 13 400,00 грн., та завищення податку за вересень 2006 року на 875,00 грн.; порушення п.3 ст.14 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян» від 26 грудня 1992 року №13-92, із змінами до доповненнями, відповідачем несвоєчасно сплачені до бюджету авансові платежі податку з доходів фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності і незалежної професійної діяльності за термінами сплати до 15.08.2007 року та 15.11.2007 року; ст.. 3 Закону України від 23.03.1996 року №98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», із змінами та доповненнями, а саме: здійснення 05.09.2006 року оптової торгівлі змішаної групи товарів не власного виробництва за готівкові кошти без придбання відповідного торгового патенту; п.1,п.2 ст.3 Закону України від 06.07.1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій» у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», в редакції Закону України від 01.06.2000 року № 1776-ІІІ, із змінами та доповненнями, а саме: не проведення розрахункової операції на повну суму покупки у розмірі 36 331,85 грн. через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений у фіскальний режим роботи реєстратор розрахункових операцій; ст.9 ЗУ «Про Державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів» від 22.12.1994 року № 320/94-ВР, із змінами та доповненнями: не надані до ДПІ у м. Краматорську відомості за ф. № 1-ДФ про доходи, виплачені за придбаний товар СГД - фізичним особам за 3 квартал 2006 року, 4 квартал 2007 року; п.п.7.2.8 п.7.2 ст.7 ЗУ «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року № 168/97-ВР зі змінами і доповненнями: зведені результати в книзі придбання товарів (робіт, послуг) за серпень, вересень, листопад 2006 року не відповідають даним податкових декларацій з ПДВ за серпень, вересень, листопад 2006 року. (а.с.12-27).
Податковим повідомленням-рішенням № 0000871701/0/18476/10/17-113 від 02.04.2008 року, на підставі Акта перевірки визначено суму податкового зобов'язання, з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій, у загальному розмірі 20 791,00 грн. (а.с.31). З урахування переплати у сумі 79,53 грн., сума податкового боргу становить 20 711,47 грн.
Однак, зазначене податкове повідомлення-рішення було оскаржене відповідачем в адміністративному порядку, внаслідок чого Державна податкова інспекція у м. Краматорську рішенням від 07.05.2008 року № 22912/10/25-012-3 податкове повідомлення-рішення залишає без змін, згідно якому визначене податкове зобов'язання з податку на додану вартість, а скаргу ОСОБА_1. без задоволення. За розглядом вказаної скарги виставлене податкове повідомлення-рішення від 08.05.2008 року № 0000871701/1/23389/10/17-113.
Крім того, відповідачем 27.06.2008 року та 31.07.2008 року, надані повторні скарги на податкове повідомлення-рішення від 02.04.2008 року № 0000871701/1/18476/10/17-113 (від 08.05.2008 року № 0000871701/1/23389/10/17-113), які надіслані з порушенням законодавчо встановленого 10-денного строку. Відповідно до абз. 2,5, п.п.5.2.4, п.5.2 ст.5 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», та абз.2,6 п.12 Положення про порядок подання та розгляду скарг платників податків ОДПС, податкове повідомлення-рішення від 02.04.2008 року № 0000871701/0/18476/10/17-113 (від 08.05.2008 року №0000871701/1/23389/10/17-113) вважаються узгодженими та не підлягають подальшому адміністративному оскарженню.
Відповідно до п. 5.1. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Пунктом 5.3.1. цієї ж статті визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Наявність у відповідача заборгованості з податку на додану вартість у сумі 20 722,14 грн. підтверджується Довідкою про наявність заборгованості перед бюджетом та Актом про результати планової виїзної перевірки дотримання вимог податкового та іншого законодавства в матеріалах справи.
Відповідно до п.п. 1.2., 1.3. ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом; податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк.
З метою погашення податкового боргу позивачем були направлені перша та друга податкові вимоги згідно Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». Перша податкова вимога від 24.03.2008 року була належним чином вручена відповідачу, що підтверджується особистим підписом. Податкова вимога від 05.05.2009 року, згідно Акту про направлення податкової вимоги, не була вручена у зв'язку з незнаходженням посадових осіб. У відповідності з п.п.6.2.4 ст.6 Закону України №2181-ІІІ від 21.12.2000 року «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкова вимога була розміщена на дошці податкових об'яв.
Наведені заходи, прийняті позивачем щодо стягнення податкових зобов'язань, не призвели до його погашення. Суми податкових зобов'язань відповідачем не сплачені та, відповідно до Довідки стягуваної суми по справі, наданої позивачем, податкова заборгованість відповідача з податку на додану вартість становить 20 722,14 грн., яка складається з заборгованості із основного платежу в сумі 20 711,47 грн., заборгованості зі штрафних санкцій в сумі 10,67 грн.
Відповідно до пп. 3.1.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, суд приходить до висновку, що з відповідача на користь позивача необхідно стягнути зазначену суму податкового боргу.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 2, 7, 69-71, 94, 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов Державної податкової інспекції у м. Краматорську Донецької області до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу - задовольнити повністю.
Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість у розмірі 20 722,14 грн. (двадцять тисяч сімсот двадцять дві гривні 14 копійок) на р/р № 31112029700059, код платежу 14010100 у рахунок Державного бюджету, банк одержувача - ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016.
Постанову може бути оскаржено до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає чинності після закінчення цього строку.
Постанова виготовлена в нарадчій кімнаті в одному примірнику.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсяі до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Кошкош О.О.