Справа: № 826/13715/14 Головуючий у 1-й інстанції: Гарник К.Ю. Суддя-доповідач: Бабенко К.А
Іменем України
30 квітня 2015 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Бабенка К.А., суддів: Кузьменка В.В., Степанюка А.Г., секретаря Чепурко Н.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Відкритого акціонерного товариства «Аерофлот - російські авіалінії» в особі Представництва Відкритого акціонерного товариства «Аерофлот - російські авіалінії» на Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 березня 2015 року у справі за адміністративним позовом Відкритого акціонерного товариства «Аерофлот - російські авіалінії» в особі Представництва Відкритого акціонерного товариства «Аерофлот - російські авіалінії» до Державної авіаційної служби України, за участю Прокуратури міста Києва про визнання протиправними та скасування Постанов, -
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 березня 2015 року у задоволенні позову відмовлено повністю.
Не погоджуючись із зазначеними судовим рішенням, Позивачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить судове рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове судове рішення, яким його позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника Позивача та Прокурора, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а Постанову суду першої інстанції - без змін з наступних підстав.
Відповідно до частини першої ст.195 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції може вийти за межі доводів апеляційної скарги в разі встановлення під час апеляційного провадження порушень, допущених судом першої інстанції, які призвели до неправильного вирішення справи.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 05 червня 2014 року 06 год. 58 хв. на закритий аеродром Сімферополь здійснено посадку ПС, яке виконувало рейс AFL1820, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №489, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.1, а.с.12).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №489 від 12 серпня 2014 року, копія якої також наявна в матеріалах справи (Т.1, а.с.11), на Позивача накладено штраф у сумі 136000, 00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 04 червня 2014 року 20 год. 54 хв. на закритий аеродром Сімферополь здійснено посадку ПС, яке виконувало рейс AFL1826, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №486, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.1, а.с.104).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №486 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.1, а.с.103), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 10 червня 2014 року 05 год. 45 хв. на закритий аеродром Сімферополь здійснено посадку ПС, яке виконувало рейс AFL1846, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №565, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.1, а.с.197).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №565 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.1, а.с.196), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 06 червня 2014 року 15 год. 25 хв. з закритого аеродрому Сімферополь здійснено зліт ПС, яке виконувало рейс AFL1849, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №516, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.2, а.с.33).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №516 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.2, а.с.32), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 06 червня 2014 року 15 год. 25 хв. на закритий аеродром Сімферополь здійснено посадку ПС, яке виконувало рейс AFL1824, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №509, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.2, а.с.126).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №509 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.2, а.с.125), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 06 червня 2014 року о 09 год. 37 хв. з закритого аеродрому Сімферополь здійснено зліт ПС, яке виконувало рейс AFL1823, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №508, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.2, а.с.219).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №508 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.2, а.с.218), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 08 червня 2014 року о 06 год. 18 хв. на закритий аеродром Сімферополь здійснено посадку ПС, яке виконувало рейс AFL1820, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №534, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.3, а.с.87).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №534 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.3, а.с.86), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 13 червня 2014 року о 06 год. 05 хв. на закритий аеродром Сімферополь здійснено посадку ПС, яке виконувало рейс AFL1840, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №611, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.3, а.с.180).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №611 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.3, а.с.179), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 08 червня 2014 року о 08 год. 38 хв. з закритого аеродрому Сімферополь здійснено зліт ПС, яке виконувало рейс AFL1821, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №535, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.4, а.с.33).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №535 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.4, а.с.32), накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 31 травня 2014 року о 09 год. 48 хв. з закритого аеродрому Сімферополь здійснено зліт ПС, яке виконувало рейс AFL1823, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №435, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.4, а.с.126).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №435 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.4, а.с.125), на Позивача накладено штраф у сумі 136000, 00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 04 червня 2014 року о 08 год. 38 хв. з закритого аеродрому Сімферополь здійснено зліт ПС, яке виконувало рейс AFL1821, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №482, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.4, а.с.219).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №482 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.4, а.с.217), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 09 червня 2014 року о 23 год. 27 хв. з закритого аеродрому Сімферополь здійснено зліт ПС, яке виконувало рейс AFL1827, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №550, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.5, а.с.86).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №550 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.5, а.с.85), накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 27 травня 2014 року о 10 год. 29 хв. з закритого аеродрому Сімферополь здійснено зліт ПС, яке виконувало рейс AFL1821, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №397, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.5, а.с.179).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №397 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.5, а.с.178), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 06 червня 2014 року о 07 год. 35 хв. з закритого аеродрому Сімферополь здійснено зліт ПС, яке виконувало рейс AFL1847, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №514, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.6, а.с.12).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №514 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.6, а.с.11), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 09 червня 2014 року о 20 год. 58 хв. на закритий аеродром Сімферополь здійснено посадку ПС, яке виконувало рейс AFL1826, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №549, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.6, а.с.104).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №549 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.6, а.с.103), накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 11 червня 2014 року о 21 год. 05 хв. на закритий аеродром Сімферополь здійснено посадку ПС, яке виконувало рейс AFL1826, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №579, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.6, а.с.197).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №579 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.6, а.с.196), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 14 червня 2014 року о 06 год. 24 хв. на закритий аеродром Сімферополь здійснено посадку ПС, яке виконувало рейс AFL1820, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №618, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.7, а.с.40).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №618 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.6, а.с.39), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 11 червня 2014 року о 16 год. 50 хв. з закритого аеродрому Сімферополь здійснено зліт ПС, яке виконувало рейс AFL1825, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №577, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.7, а.с.133).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №577 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.7, а.с.132), накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 05 червня 2014 року о 23 год. 47 хв. з закритого аеродрому Сімферополь здійснено зліт ПС, яке виконувало рейс AFL1827, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №496, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.7, а.с.226).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №496 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.7, а.с.225), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 28 травня 2014 року о 05 год. 55 хв. з закритого аеродрому Сімферополь здійснено зліт ПС, яке виконувало рейс AFL1827, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №410, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.8, а.с.87).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №410 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.8, а.с.86), накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 18 червня 2014 року о 08 год. 16 хв. з закритого аеродрому Сімферополь здійснено зліт ПС, яке виконувало рейс AFL1847, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №682, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.8, а.с.179).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №682 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.8, а.с.178), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 22 травня 2014 року о 15 год. 46 хв. на закритий аеродром Сімферополь здійснено посадку ПС, яке виконувало рейс AFL1849, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №364, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.9, а.с.12).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №364 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.9, а.с.11), накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 23 травня 2014 року о 12 год. 50 хв. на закритий аеродром Сімферополь здійснено посадку ПС, яке виконувало рейс AFL1848, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №370, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.9, а.с.105).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №370 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.9, а.с.104), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 05 червня 2014 року о 17 год. 02 хв. з закритого аеродрому Сімферополь здійснено зліт ПС, яке виконувало рейс AFL1825, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №494, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.9, а.с.198).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №494 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.9, а.с.197), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 14 червня 2014 року о 09 год. 54 хв. з закритого аеродрому Сімферополь здійснено зліт ПС, яке виконувало рейс AFL1823, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №621, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.10, а.с.40).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №621 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.10, а.с.39), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 04 червня 2014 року о 23 год. 43 хв. з закритого аеродрому Сімферополь здійснено зліт ПС, яке виконувало рейс AFL1827, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №487, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.10, а.с.133).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №487 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.10, а.с.132), на Позивача накладено штраф у сумі 136000, 00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 14 червня 2014 року о 21 год. 00 хв. на закритий аеродром Сімферополь здійснено посадку ПС, яке виконувало рейс AFL1826, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №624, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.10, а.с.226).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №624 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.10, а.с.225), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 27 травня 2014 року о 06 год. 26 хв. на закритий аеродром Сімферополь здійснено посадку ПС, яке виконувало рейс AFL1820, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №391, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.11, а.с.87).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №391 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.11, а.с.86), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 02 червня 2014 року о 17 год. 02 хв. з закритого аеродрому Сімферополь здійснено зліт ПС, яке виконувало рейс AFL1825, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №457, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.11, а.с.179).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №457 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.11, а.с.178а), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 18 червня 2014 року о 16 год. 02 хв. на закритий аеродром Сімферополь здійснено посадку ПС, яке виконувало рейс AFL1824, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №679, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.12, а.с.30).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №679 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.12, а.с.29), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 31 травня 2014 року о 12 год. 45 хв. на закритий аеродром Сімферополь здійснено посадку ПС, яке виконувало рейс AFL1848, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №440, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.12, а.с.123).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №440 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.12, а.с.122), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 05 червня 2014 року о 05 год. 53 хв. на закритий аеродром Сімферополь здійснено посадку ПС, яке виконувало рейс AFL1846, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №497, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.13, а.с.12).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №497 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.13, а.с.11), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 01 червня 2014 року о 08 год. 37 хв. з закритого аеродрому Сімферополь здійснено зліт ПС, яке виконувало рейс AFL1821, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №443, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.13, а.с.105).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №443 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.13, а.с.104), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 31 травня 2014 року о 23 год. 29 хв. з закритого аеродрому Сімферополь здійснено зліт ПС, яке виконувало рейс AFL1827, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №439, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.14, а.с.12).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №439 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.14, а.с.11), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 18 червня 2014 року о 12 год. 43 хв. на закритий аеродром Сімферополь здійснено посадку ПС, яке виконувало рейс AFL1848, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №683, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.14, а.с.103).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №683 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.14, а.с.102), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 30 травня 2014 року о 20 год. 44 хв. на закритий аеродром Сімферополь здійснено посадку ПС, яке виконувало рейс AFL1826, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №428, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.15, а.с.12).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №428 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.15, а.с.11), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 05 червня 2014 року о 07 год. 24 хв. з закритого аеродрому Сімферополь здійснено зліт ПС, яке виконувало рейс AFL1847, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №498, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.15, а.с.105).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації №498 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.15, а.с.104), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 10 червня 2014 року о 15 год. 07 хв. на закритий аеродром Сімферополь здійснено посадку ПС, яке виконувало рейс AFL1824, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №563, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.16, а.с.12).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №563 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.16, а.с.11), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 13 червня 2014 року о 13 год. 07 хв. на закритий аеродром Сімферополь здійснено посадку ПС, яке виконувало рейс AFL1848, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №612, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.16, а.с.105).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №612 від 12 серпня 2014 року, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.16, а.с.104), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 02 червня 2014 року о 08 год. 01 хв. з закритого аеродрому Сімферополь здійснено зліт ПС, яке виконувало рейс AFL1847, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №460, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.17, а.с.12).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №460 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.1, а.с.12), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 31 травня 2014 року о 14 год. 56 хв. на закритий аеродром Сімферополь здійснено посадку ПС, яке виконувало рейс AFL1824, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.17, а.с.105).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №436 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.17, а.с.104), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 31 травня 2014 року о 08 год. 32 хв. з закритого аеродрому Сімферополь здійснено зліт ПС, яке виконувало рейс AFL1824, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №433, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.18, а.с.12).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №433 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.18, а.с.11), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 10 червня 2014 року о 13 год. 05 хв. з закритого аеродрому Сімферополь здійснено зліт ПС, яке виконувало рейс AFL1848, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №567, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.18, а.с.105).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №567 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.18, а.с.104), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 06 червня 2014 року о 07 год. 39 хв. на закритий аеродром Сімферополь здійснено посадку ПС, яке виконувало рейс AFL1822, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №507, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.19, а.с.12).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №507 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.19, а.с.11), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 02 червня 2014 року о 23 год. 30 хв. з закритого аеродрому Сімферополь здійснено зліт ПС, яке виконувало рейс AFL1827, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №459, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.19, а.с.105).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №459 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.19, а.с.104), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 08 червня 2014 року о 07 год. 30 хв. з закритого аеродрому Сімферополь здійснено зліт ПС, яке виконувало рейс AFL1847, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №539, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.20, а.с.12).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №539 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.20, а.с.11), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 08 червня 2014 року о 09 год. 46 хв. з закритого аеродрому Сімферополь здійснено зліт ПС, яке виконувало рейс AFL1823, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №537, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.20, а.с.105).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №537 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.20, а.с.104), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 24 травня 2014 року о 13 год. 17 хв. на закритий аеродром Сімферополь здійснено посадку ПС, яке виконувало рейс AFL1848, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №378, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.21, а.с.12).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №378 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.21, а.с.11), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 06 червня 2014 року о 12 год. 14 хв. на закритий аеродром Сімферополь здійснено посадку ПС, яке виконувало рейс AFL1842, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №515, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.21, а.с.105).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №515 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.21, а.с.104), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 09 червня 2014 року о 06 год. 05 хв. на закритий аеродром Сімферополь здійснено посадку ПС, яке виконувало рейс AFL1846, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №551, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.22, а.с.12).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №551 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.22, а.с.11), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 09 червня 2014 року о 15 год. 41 хв. з закритого аеродрому Сімферополь здійснено зліт ПС, яке виконувало рейс AFL1849, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №554, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.22, а.с.105).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №554 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.22, а.с.104), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 27 травня 2014 року о 15 год. 05 хв. на закритий аеродром Сімферополь здійснено посадку ПС, яке виконувало рейс AFL1824, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №400, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.23, а.с.12).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №400 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.23, а.с.11), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 30 травня 2014 року о 17 год. 10 хв. з закритого аеродрому Сімферополь здійснено зліт ПС, яке виконувало рейс AFL1849, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №427, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.23, а.с.105).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №427 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.23, а.с.104), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 29 травня 2014 року о 06 год. 40 хв. на закритий аеродром Сімферополь здійснено посадку ПС, яке виконувало рейс AFL1820, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №414, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.24, а.с.11).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №414 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.24, а.с.12), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 29 травня 2014 року о 21 год. 30 хв. на закритий аеродром Сімферополь здійснено посадку ПС, яке виконувало рейс AFL1826, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №419, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.24, а.с.105).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №419 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.24, а.с.104), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 03 червня 2014 року об 11 год. 34 хв. на закритий аеродром Сімферополь здійснено посадку ПС, яке виконувало рейс AFL1910, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №479, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.25, а.с.10).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №479 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.25, а.с.9), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 17 червня 2014 року о 06 год. 44 хв. на закритий аеродром Сімферополь здійснено посадку ПС, яке виконувало рейс AFL1635, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №657, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.25, а.с.100).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №657 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.25, а.с.99), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
12 серпня 2014 року Відповідачем проведено перевірку інформації, викладеної в телеграмі Украероцентру, в результаті якої встановлено порушення ст. 29 Повітряного кодексу України, пункту 56 та 118 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, а саме, незважаючи на заборону використання повітряного простору, 08 червня 2014 року о 06 год. 19 хв. з закритого аеродрому Сімферополь здійснено зліт ПС, яке виконувало рейс AFL1905, в зв'язку з чим, складено Протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 28 липня 2014 року №542, копія якого наявна в матеріалах справи (Т.26, а.с.10).
Постановою Відповідача «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації» №542 від 12 серпня 2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (Т.26, а.с.9), на Позивача накладено штраф у сумі 136000,00 грн.
Згідно з п. 26 частини першої ст. 1 Повітряного кодексу України від 19 травня 2011 року №3393-VI (надалі - Повітряний кодекс України), використання повітряного простору України - провадження діяльності, пов'язаної з польотами повітряних суден, з переміщенням (перебуванням) матеріальних об'єктів у повітряному просторі України, а також з вибуховими роботами, пусками ракет, усіма видами стрільб, у тому числі з метою здійснення впливу на гідрометеорологічні процеси в атмосфері, що становлять загрозу безпеці польотів повітряних суден та інших літальних апаратів.
Відповідно до частини першої, другої ст. 4 Повітряного кодексу України, Україна як держава, що приєдналася до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію, несе відповідальність за виконання міжнародних зобов'язань, що випливають із цієї Конвенції, та за гарантії і створення умов безпеки для суспільства, захисту інтересів під час провадження діяльності в галузі цивільної авіації та використання повітряного простору України; державне регулювання діяльності в галузі авіації та використання повітряного простору України полягає у формуванні державної політики та стратегії розвитку, визначенні завдань, функцій, умов діяльності в галузі авіації та використання повітряного простору України, застосуванні заходів безпеки авіації, прийнятті загальнообов'язкових авіаційних правил України, у здійсненні державного контролю за їх виконанням та встановленні відповідальності за їх порушення.
Згідно зі ст. 1 Конвенції про міжнародну цивільну авіацію 1944 р. від 07 грудня 1944 року (надалі - Конвенція), Договірні держави визнають, що кожна держава володіє повним і винятковим суверенітетом над повітряним простором над своєю територією.
Відповідно до абз. 1 ст. 5 Конвенції, кожна Договірна держава погоджується, що всі повітряні судна інших Договірних держав, які не є повітряними суднами, зайнятими в регулярних міжнародних повітряних сполученнях, мають право, за умови дотримання положень цієї Конвенції, здійснювати польоти на її територію або транзитні безпосадочні польоти через її територію і здійснювати посадки з некомерційними цілями, без необхідності отримання попереднього дозволу і за умови, що держава, над територією якої здійснюється політ, має право вимагати здійснення посадки. Проте кожна Договірна держава зберігає за собою право з міркувань безпеки польотів вимагати від повітряних суден, які мають намір слідувати над районами, що є недосяжними або не мають належних аеронавігаційних засобів, слідувати за приписаними маршрутами або одержувати спеціальний дозвіл на такі польоти.
Згідно з п.п. а), b) ст. 9 Конвенції, кожна Договірна держава може з міркувань військової необхідності або суспільної безпеки обмежити або заборонити на однаковій основі польоти повітряних суден інших держав над певними зонами своєї території за умови, що в цьому відношенні не буде проводитися ніякої відмінності між зайнятими в регулярних міжнародних повітряних сполученнях повітряними суднами даної Держави і повітряними суднами інших Договірних держав, зайнятими в аналогічних сполученнях. Такі заборонені зони мають розумні розміри і місцезнаходження з тим, щоб без необхідності не створювати перешкод для аеронавігації. Описи таких заборонених зон на території Договірної держави, а також будь-які наступні зміни в них у можливо найкоротші терміни направляються іншим Договірним державам і Міжнародній організації цивільної авіації; кожна Договірна держава також зберігає за собою право негайно при виняткових обставинах або в період надзвичайного стану, або в інтересах суспільної безпеки тимчасово обмежити чи заборонити польоти над своєю територією або будь-якою її частиною за умови, що таке обмеження або заборона застосовується до повітряних суден усіх інших держав, незалежно від їх національності.
Відповідно до частини першої ст. 23 Повітряного кодексу України, організація використання повітряного простору України - комплекс заходів, який вживається для забезпечення безпечного, економічного та регулярного повітряного руху, а також будь-якої іншої діяльності, пов'язаної з використанням повітряного простору України. Положення про використання повітряного простору України затверджується Кабінетом Міністрів України.
А згідно з частиною третьою цієї ж статті, порушенням порядку використання повітряного простору України вважаються дії або бездіяльність юридичних чи фізичних осіб, що призвели до порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів, які регулюють порядок використання повітряного простору України.
Відповідно до частин першої, другої та третьої ст. 29 Повітряного кодексу України, використання повітряного простору України здійснюється на підставі дозволів, що надаються органами об'єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху відповідно до порядку, визначеного Положенням про використання повітряного простору України, крім випадків, передбачених пунктами 1-5 частини другої статті 24 цього Кодексу; у разі виконання польотів цивільних повітряних суден та літальних апаратів поза межами контрольованого повітряного простору України заявка на використання повітряного простору України не подається, за винятком випадків, зазначених у Положенні про використання повітряного простору України; вибуття повітряного судна чи літального апарата з території України (прибуття на територію України) дозволяється через міжнародні аеропорти, в яких розташовані органи доходів і зборів та органи охорони державного кордону України. Вибуття повітряного судна чи літального апарата з території України (прибуття на територію України) через інші аеропорти та поза місцем розташування органів доходів і зборів та органів охорони державного кордону України допускається у виняткових випадках з дозволу Кабінету Міністрів України або в разі вимушеної посадки повітряного судна (літального апарата).
Згідно з частиною першою ст. 30 Повітряного кодексу України, використання повітряного простору України або його окремої частини може бути частково або повністю обмежено уповноваженим органом з питань цивільної авіації та органами об'єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху відповідно до порядку, визначеного Положенням про використання повітряного простору України.
Відповідно до частини першої ст. 32 Повітряного кодексу України, повітряні судна перетинають державний кордон України згідно з порядком, встановленим Положенням про використання повітряного простору України, у спеціально виділених маршрутах обслуговування повітряного руху, відомості про які публікуються в документах аеронавігаційної інформації.
А згідно з частиною третьою цієї ж статті, перетинання державного кордону України поза маршрутами обслуговування повітряного руху забороняється, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 2 Положення про використання повітряного простору України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401 (надалі - Положення), заборонена зона - частина повітряного простору, в межах якої забороняються польоти повітряних суден.
Згідно з п. 56 Положення, користувачі повітряного простору, заінтересовані у провадженні діяльності, зазначеної у пункті 3 цього Положення, повинні подати відповідну заявку на використання повітряного простору; у разі виконання польотів повітряних суден поза межами контрольованого повітряного простору ОПР на висоті не більш як 1500 метрів над середнім рівнем моря заявки на виконання польоту та використання повітряного простору не подаються (за умови обов'язкового інформування органів управління Повітряних Сил Збройних Сил згідно з пунктом 83 цього Положення), крім польотів, що виконуються в тимчасово зарезервованому повітряному просторі, повітряному просторі, де управління повітряним рухом здійснюється органами управління Повітряних Сил Збройних Сил та інших державних органів, а також у межах зони з особливим режимом використання повітряного простору: у разі виконання польотів цивільними повітряними суднами поза межами контрольованого повітряного простору ОПР польотно-інформаційне та аварійне обслуговування здійснюється відповідно до встановленого порядку. Під час виконання таких польотів екіпаж повітряного судна несе відповідальність за своєчасне проходження передпольотної підготовки, отримання відповідної аеронавігаційної інформації, зокрема про наявність заборони та обмеження використання повітряного простору, та безпечне виконання польоту.
Відповідно до п. 94 Положення, заборона та обмеження використання повітряного простору встановлюються за місцем, часом та висотою з таким розрахунком, щоб звести до мінімуму їх вплив на діяльність інших користувачів повітряного простору. Встановлення заборони та обмежень передбачає визначення частини повітряного простору, використання якої забороняється або обмежується відповідно до умов, визначених Украероцентром або РДЦ; під час виконання польоту повітряне судно на запит та з дозволу відповідного органу ОПР (органу управління повітряним рухом) може перетинати межі зони обмеження польотів, небезпечної зони та зони, що належить до тимчасово зарезервованого повітряного простору, під час їх використання. В інших випадках повітряне судно повинно виконувати політ поза межами зазначених зон згідно з установленим порядком.
Згідно з п.п. 100-102 Положення, заборона використання повітряного простору встановлюється на постійній або тимчасовій основі; заборона використання повітряного простору на постійній основі встановлюється Державіаслужбою за поданням відповідних державних органів, підприємств, установ та організацій і оприлюднюється в документах з аеронавігаційної інформації; тимчасова заборона використання окремих частин повітряного простору встановлюється в інтересах користувачів, які подали відповідні заявки, з урахуванням пріоритетів, установлених цим Положенням, та принципів гнучкого використання повітряного простору відповідно до Європейської концепції гнучкого використання повітряного простору. Інформація про тимчасову заборону використання повітряного простору доводиться Украероцентром та службою аеронавігаційної інформації до відома всіх користувачів повітряного простору.
Як вбачається з матеріалів справи, Відповідачем за поданням Украероцентру встановлено заборону на використання повітряного простору на період з 17 год. 00 хв. 28.03.2014 року по 23 год. 59 хв. 28.06.2014 року над півостровом Крим в межах координат, стосовно чого опубліковано NOTAM А0520/14 (заборонена зона над півостровом Крим) та А0482/14 (закритий аеродром; заборонена посадка/зліт на аеродром "Сімферополь"), які є елементом об'єднаного пакету аеронавігаційної інформації (Т.10, а.с. 95), в зв'язку з чим жодних погоджень дозволів на політ та заявки на використання повітряного простору України Позивачу не надавалось.
Відповідно до п. 118 Положення, до порушень порядку використання повітряного простору, що підлягають розслідуванню, належать: 1) використання повітряного простору без дозволу та/або порушення умов його використання, крім випадків, що передбачені цим Положенням; 2) недотримання умов використання повітряного простору або плану польоту (відхилення від маршруту ОПР, заданого ешелону (висоти) польоту, посадка повітряного судна на незапланований аеродром) без дозволу або погодження органу ОПР (органу управління повітряним рухом), крім аварійних випадків; 3) політ групи повітряних суден, кількість яких більша ніж зазначена у заявці; 4) порушення вимог щодо порядку перетинання державного кордону та виконання польоту в зоні з особливим режимом використання повітряного простору; 5) виконання повітряним судном польоту через зону обмеження польотів, небезпечну зону та зону, що належить до тимчасово зарезервованого повітряного простору, без відповідного дозволу під час її використання; 6) політ повітряного судна, яке не відповідає на запит засобів радіолокаційної системи державного розпізнавання, крім суден, на яких апаратура радіолокаційної системи державного розпізнавання не передбачена або які повертаються з несправною апаратурою радіолокаційної системи державного розпізнавання з аеродромів (посадкових майданчиків) іноземних держав, де ремонт такої апаратури неможливий; 7) невиконання вимог пункту 83 цього Положення (крім випадків, що передбачені цим Положенням); щодо всіх випадків порушення порядку використання повітряного простору проводиться розслідування; особи, з вини яких допущено порушення, несуть відповідальність згідно із законодавством.
У суді першої інстанції Позивачем не заперечувались факти зльоту/посадки на аеродром Сімферополь 31 травня 2014 року, 27 травня 2014 року, 28 травня 2014 року, 22 травня 2014 року, 23 травня 2014 року, 30 травня 2014 року, 25 травня 2014 року, 29 травня 2014 року, 05 червня 2014 року, 04 червня 2014 року, 10 червня 2014 року, 06 червня 2014 року, 08 червня 2014 року, 13 червня 2014 року, 09 червня 2014 року, 11 червня 2014 року, 14 червня 2014 року, 18 червня 2014 року, 02 червня 2014 року, 01 червня 2014 року, 17 червня 2014 року.
Згідно зі ст. 126 Повітряного кодексу України, за протиправні дії юридичні і фізичні особи, діяльність яких пов'язана з використанням повітряного простору України, розробленням, виготовленням, ремонтом та експлуатацією авіаційної техніки, здійсненням господарської діяльності в галузі цивільної авіації, обслуговуванням повітряного руху, забезпеченням безпеки авіації, несуть відповідальність згідно із законом.
Відповідно до п. 1 частини першої ст. 127 Повітряного кодексу України, за правопорушення в галузі цивільної авіації до юридичних осіб - суб'єктів авіаційної діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу: від п'яти до восьми тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі, зокрема порушення правил та порядку використання повітряного простору України.
Згідно з частиною першою ст. 129 Повітряного кодексу України, підставою для розгляду справи про правопорушення в галузі цивільної авіації, які зазначені в статті 127 цього Кодексу, є протокол.
На підставі викладеного та з урахуванням того, що у період дії NOTAM А0482/14 та А0520/14, повітряними суднами Позивача, незважаючи на заборону використання повітряного простору, здійснювались зльоти та посадки на закритому аеродромі «Сімферополь», колегія суддів дійшла висновку щодо правомірності та обґрунтованості прийняття Відповідачем оскаржуваних Постанов «Про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації».
Відповідно до частини другої ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову, вимоги якої Відповідачем виконано.
Згідно зі ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, за таких підстав, апеляційна скарга залишається без задоволення, а Постанова суду першої інстанції - без змін.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів
Апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства «Аерофлот - російські авіалінії» в особі Представництва Відкритого акціонерного товариства «Аерофлот - російські авіалінії» залишити без задоволення, а Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 березня 2015 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складення її в повному обсязі безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Ухвалу складено у повному обсязі 30.04.2015 року.
Головуючий суддя Бабенко К.А.
Судді: Кузьменко В.В.
Степанюк А.Г.
.
Головуючий суддя Бабенко К.А
Судді: Кузьменко В. В.
Степанюк А.Г.