Постанова від 21.04.2015 по справі 489/7321/14-а

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 квітня 2015 р.м.ОдесаСправа № 489/7321/14-а

Категорія: 6.1 Головуючий в 1 інстанції: Кокорєв В.В.

Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду

у складі:

головуючого - Ступакової І.Г.

суддів - Бітова А.І.

- Милосердного М.М.

(у зв'язку з неприбуттям у судове засідання сторін, справа

розглядається в порядку п.2 ч.1 ст.197 КАС України)

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на постанову Ленінського районного суду міста Миколаєва від 25 лютого 2015 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання незаконною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, -

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання незаконною та скасування постанови Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Миколаївській області від 08 жовтня 2014 року за №284 про адміністративне правопорушення.

Постановою Ленінського районного суду міста Миколаєва від 25 лютого 2015 року у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання незаконною та скасування постанови Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Миколаївській області від 08 жовтня 2014 року за №284 про адміністративне правопорушення - відмовлено.

В апеляційній скарзі ОСОБА_2 ставиться питання про скасування судового рішення в зв'язку з тим, що воно постановлено з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги ОСОБА_2, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.2 ст. 10 Закону України "Про архітектурну діяльність" - державний контроль та нагляд у системі центрального органу виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція України та її територіальні органи.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 року №553 затверджено Порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється за територіальним принципом (у межах областей) у порядку проведення планових та позапланових перевірок.

Згідно з вимогами ст. 41 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час перевірки мають право видавати обов'язкові для виконання приписи щодо, зокрема, зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема будівельних норм, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт.

Відповідно до п.4 вищевказаного Положення Інспекція має право здійснювати контроль за виконанням приписів про усунення порушень вимог; проводити перевірки відповідності виконання підготовчих та будівельних робіт, будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, що застосовуються при будівництві об'єктів, вимогам державним стандартам, будівельних норм і правил, технічним умовам, затвердженим проектним вимогам (рішенням); зупиняти підготовчі та будівельні роботи, які виконуються без реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт.

Як вбачається з матеріалів справи, 25 вересня 2014 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в Миколаївській області була проведена позапланова перевірка дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил ОСОБА_2 при здійсненні будівельних робіт з реконструкції житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1.

За результатом перевірки 25 вересня 2014 року головним державним інспектором Приморського інспекційного відділу Південного інспекційного управління Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Миколаївській області Поляковим Євгеном Юрійовичем складено акт перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.

В ході перевірки встановлено, що позивачем по вулиці Маршала Василевського, 30, місто Миколаїв не зупинено будівельних робіт та на момент перевірки виконано такі будівельні роботи: влаштовано покрівлі житлового будинку з метало-профілю, виконано роботи з заповнення дверних та віконних прорізів, проведено зовнішні опоряджувальні роботи, на момент перевірки ОСОБА_2 не оформлені, у порядку встановленому чинним законодавством, відповідні документи, що дозволяють виконання будівельних робіт з реконструкції житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1.

У вказаному акті перевірки зазначено, що ОСОБА_2 не виконано вимоги приписів, виданих Інспекцією ДАБК у Миколаївській області від 31 серпня 2013 року №343 та №345, чим порушено вимоги п.14 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 року №553 (а.с.7).

25 вересня 2014 року відповідачем було складено протокол про адміністративне правопорушення, в якому зазначено про виявлене порушення з боку ОСОБА_2 п.14 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 року №553, а саме: не виконання вимог приписів, виданих Інспекцією ДАБК у Миколаївській області від 31 серпня 2013 року №343 та №345 (а.с.5).

Крім того, 25 вересня 2014 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Миколаївській області було винесено припис №314 про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, відповідно до якого ОСОБА_2 зобов'язано в строк до 25 травня 2015 року усунути порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності шляхом оформлення відповідних документів на об'єкт "Реконструкція житлового будинку АДРЕСА_1" (а.с.6).

08 жовтня 2014 року за результатами розгляду матеріалів перевірки, а саме вище вказаних акту перевірки від 25 вересня 2014 року, протоколу про адміністративне правопорушення від 25 вересня 2014 року та припису від 25 вересня 2014 року, інспекцією прийнята постанова №284 про накладення на позивача адміністративного стягнення у вигляді штрафу у сфері містобудівної діяльності в розмірі 6 800 грн. (а.с.4).

В свою чергу, як вбачається з матеріалів справи (а.с.20-21), 16 січня 2013 року, Ленінським районним судом м. Миколаєва було винесено постанову по справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Інспекції ДБК у Миколаївській області про скасування постанови про адміністративне правопорушення, предметом розгляду якої була правомірність винесення відповідачем постанови №785 від 14 вересня 2012 року.

Як вбачається з вказаної вище постанови №785 від 14 вересня 2012 року (а.с.10), її винесено за результатами розгляду матеріалів справи про адміністративне правопорушення, а саме акту перевірки від 31 серпня 2012 року, протоколу про адміністративне правопорушення від 31 серпня 2012 року та приписів від 31 серпня 2013 року №343 та №345.

Натомість як зазначено вище, на підставі перевірки позивача відповідно до акту від 25 вересня 2014 року, строк для усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності шляхом оформлення відповідних документів на об'єкт "Реконструкція житлового будинку АДРЕСА_1", встановлений позивачу відповідачем відповідно до припису №314 від 25 вересня 2014 року (до 25 травня 2015 року), ще не сплинув.

Таким чином, колегія суддів приходить до висновку, що постанова по справі про адміністративне правопорушення №284 від 08 жовтня 2014 року є незаконною та підлягає скасуванню, оскільки позивача двічі притягнуто до адміністративної відповідальності у сфері містобудівної діяльності за невиконання приписів від 31 серпня 2013 року №343 та №345, а саме відповідно до постанови №785 від 14 вересня 2012 року та оскаржуваної постанови №284 від 08 жовтня 2014 року.

На підставі вищевикладеного, керуючись п.4 ч.1 ст. 202 КАС України колегія суддів вважає необхідним, скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги ОСОБА_2 у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 195, 197, п.3 ч.1 ст. 198, п.4 ч.1 ст. 202, ч.2 ст. 205, ст. 207, ч.5 ст. 254 КАС України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити.

Постанову Ленінського районного суду міста Миколаєва від 25 лютого 2015 року скасувати.

Прийняти по справі нову постанову, якою адміністративний позов ОСОБА_2 задовольнити. Визнати незаконною та скасувати постанову Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Миколаївській області від 08 жовтня 2014 року за №284 по справі про адміністративне правопорушення.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Головуючий: І.Г.Ступакова

Судді: А.І.Бітов

М.М.Милосердний