Постанова від 21.04.2015 по справі 826/2188/15

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

21 квітня 2015 року 12:16 № 826/2188/15

Окружний адміністративний суд м. Києва, у складі судді Добрянської Я.І., секретаря судового засідання Корніюк А.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу:

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління юстиції Державної міграційної служби в м. Києві

про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії

за участю представників сторін:

від позивача: ОСОБА_2 (договір про надання правової допомоги від 06.04.2015 № 6/04/15

від відповідача: Писла І.К. (довіреність від 17.01.2015 № 1-13/164)

Відповідно до п. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, в судовому засіданні 07.04.2015 проголошено вступну та резолютивну частину постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Державної міграційної служби України в м. Києві в якій просила:

- зобов'язати Головне управління Державної міграційної служби України в м. Києві провести перевірку законності дій Дарницького районного відділу ГУ Державної міграційної служби в м. Києві з приводу зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_4, 1980 р.н., за адресою: АДРЕСА_1, на підставі списку паспортів, паспортних документів, пільгових посвідчень та військових документів, зданих у зв'язку з державною реєстрацією смерті за період 16.12.2013 до 22.12.2013.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 16.02.2015 суддею Добрянською Я.І. відкрито провадження в адміністративній справі № та призначено справу до судового розгляду.

У судовому засіданні представник позивача заявлені у позовній заяві позовні вимоги підтримав повністю. В свою чергу представник відповідача надав суду заперечення на позов та просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Державної міграційної служби в місті Києві поінформувало листом від 28.11.2014№ 1/К-1783 адвоката позивача проте, що Дарницьким РВ ГУДМС України в м. Києві ОСОБА_4, 1980 року народження знято з реєстраційного обліку за адресою: АДРЕСА_1 на підставі списків паспортів, паспортних документів, пільгових посвідчень та військово - облікових документів, зданих у зв'язку з державною реєстрацією смерті за період з 16.12.2013 до 22.12.2013.

Вважаючи такі дії органу владних повноважень такими, що порушують права позивача, ОСОБА_1 через свого представника звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва.

Дослідивши наявні у справі докази, проаналізувавши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, суд дійшов до висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог позивача, зважаючи зокрема на наступне.

Відповідно до Статті 11 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» реєстрація місця проживання та місця перебування осіб здійснюється органом реєстрації. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері реєстрації фізичних осіб, затверджує відповідно до закону порядок реєстрації місця проживання та місця перебування осіб в Україні, зразки документів, необхідних для реєстрації і зняття з реєстрації місця проживання та місця перебування.

Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 22.11.2012 № 1077 «Про затвердження порядку реєстрації місця проживання та місця перебування осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів».

Відповідно до абз.2 п.21 «Положення про паспорт громадянина України», затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26.06.1991 паспорт померлого здається до органу державної реєстрації актів цивільного стану, який після реєстрації смерті громадянина надсилає паспорт до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства. На виконання вищевказаної норми

Як наголошує відповідач у своєму запереченні, відділ реєстрації смерті у м. Києві листом від 23.12.2013 № 512/01-27-1 (Список паспортів, паспортних документів, пільгових посвідчень та військових документів, тих у зв'язку з державною реєстрацією смерті за період 16.12.2013 до 22.12.2013) повідомив Дарницький районний відділ ГУДВС України у місті Києві (19-й рядок списку) про те, що громадянка ОСОБА_4, 1980 р.н., що зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 № 21049, копія списку наявна в матеріалах справи.

Відповідно до третього та четвертого абзацу п.3.1. «Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів» затвердженого Наказом МВС України від 22.11.2012 № 1077 - Зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється підставі: свідоцтва про смерть; паспорта або паспортного документа, що надійшов з органу державної реєстрації актів цивільного стану, або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку. Поряд з цим, відповідно до п.3.8. вказаного Порядку Зняття з реєстрації місця проживання в разі смерті особи здійснюється датою надходження до територіального підрозділу Державної міграційної служби України документів, визначених в абзацах четвертому та п'ятому пункту 3.1 цього порядку.

Позивач (мама померлої ОСОБА_4, 1980) не погодившись з рішенням Дарницького районного відділу Головного управління ДМС України в місті Києві про зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_4 на підставі списку паспортів, паспортних документів, пільгових посвідчень військових документів, зданих у зв'язку з державної реєстрацією смерті за період 16.12.2013 до 22.12.2013 звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про визнання противоправним рішення Дарницького районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в місті Києві. Так, за наслідками розгляду адміністративного позову позивачки про визнання рішення Дарницького РВ ГУДМС України в м. Києві протиправним, Окружний адміністративний суд міста Києва постановою від 29.07.2014 у справі №826/10017/14 у задоволені позову відмов повністю. Також, позивач з цього ж приводу повторно звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва за наслідками розгляду якого ухвалою від 02.10.2014 провадження у справі №826/12201/14 закрито.

Разом з тим, адвокат Невмержицький Віталій Іванович діючі інтересах позивача звернувся до Головного управління ДМС України в м. Києві із скаргою від 14.11.2014 щодо проведення перевірки правомірності рішення Дарницького районного відділу ГУДМС України в місті Києві з приводу зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_6, 1980 р.н., за адресою: АДРЕСА_1 на підставі списків паспортів, паспортних документів, пільгових посвідчень та військово - облікових документів, зданих у зв'язку з державною реєстрацією смерті за період з 16.12.2013 до 22.12.2013.

За наслідками розгляду скарги адвокату Невмержицькому В.І. роз'яснено, що згідно постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 29.07.2014 по справі №826/10017/14 за позовом ОСОБА_1 до Дарницького районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в м. Києві з приводу зняття з реєстрації ОСОБА_4, 1980 р.н., за адресою; АДРЕСА_1, згідно списків паспортів, паспортних документів, пільгових посвідчень та військово-облікових документів, зданих у зв'язку з державною реєстрацією смерті за період з 16.12.2013 по 22.12.2013, позивачу відмовлено в задоволенні адміністративного позову повністю, постанова суду набрала законної сили 15.08.2014.

Отже, суд приходить до висновку, що Дарницький районний відділ Головного управління Державної міграційної служби України в місті Києві під час зняття з реєстрації померлої ОСОБА_4 діяв в порядку та в межах визначених: ст. 11 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання Україні»; абз.2 п.21 «Положення паспорт громадянина України», затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26.06.1991 № 2503-ХІІ; п.3, пп.24 п.4 «Положення про Державну міграційну службу України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 360; п.п. 3.1., 3.8. «Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів» затвердженого Наказом МВС України від 22.11.2012 № 1077.

Зважаючи на вищезазначене, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

Згідно з вимогами ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Також, згідно з ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

У даному випадку, відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, доведено суду безпідставність та необґрунтованість заявлених позивачем позовних вимог, а тому суд приходить до висновку щодо відсутності підстав для задоволення позову.

Зважаючи на викладене вище та керуючись ст.ст. 2, 71, 86, 94-97, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволені адміністративного позову відмовити.

Постанова набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст. 254 КАС України. Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги в порядку і строки, встановлені ст.186 КАС України.

Суддя Я.І. Добрянська

Дата складання та підписання постанови в повному обсязі - 21.04.2015