ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
17 квітня 2015 року м. Київ № 826/6699/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кротюк О.В., ознайомившись з позовною заявою
за позовом ОСОБА_1
до Міністерства охорони здоров"я України Кабінету Міністрів України Генеральної прокуратури України Прокуратури м. Києва
про скасування Наказу МОЗ №397 від 08.10.2001 року,
Позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Статтею 106 КАС України встановлено вимоги до позовної заяви. До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб та копій всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Окрім того, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вивчивши матеріали позовної заяви, суд встановив, що позивачем не виконано вимоги ст.106 КАС України, оскільки:
- до позовної заяви не додано її копій та копій всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів;
- не надано документу про сплату судового збору у розмірі, встановленому ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Поряд з цим, суд звертає увагу позивача на пункт 1 позовних вимог, в яких останній просить суд зобов'язати Кабінет Міністрів України та Міністерство охорони здоров'я України привести законодавчі акти України у відповідність з Законом України «Про судову експертизу», та привести Кабінетом Міністрів України та Міністерством охорони здоров'я України нормативно - правових актів у відповідності з Законом України «Про судову експертизу» згідно вимогами ч. 3 Перехідних положень Закону України №1992-IV від 09.09.2014 «Про внесення змін до Закону України «Про судову експертизу», проте не зазначає, які саме законодавчі акти необхідно привести у відповідності.
Зазначені недоліки можуть бути виправлені шляхом внесення доповнень до позовної заяви із:
- наданням копії позовної заяви та копій всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів;
- наданням документу про сплату судового збору у розмірі, встановленому ст. 4 Закону України «Про судовий збір»;
- уточненням пункту 1 позовних вимог шляхом зазначення, які саме законодавчі акти України необхідно привести у відповідність
Керуючись ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
2.Встановити позивачу дводенний строк з моменту отримання даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України та набирає законної сили у порядку та строки, встановлені статтею 254 КАС України.
Суддя О.В. Кротюк