Постанова від 21.04.2015 по справі 826/2229/15

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

21 квітня 2015 року № 826/2229/15

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі: судді Добрянської Я.І., розглянув відповідно до вимог ч. 4 ст. 122 КАС України, в порядку письмового провадження адміністративну справу:

за позовом Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі міста Києва

до Державного підприємства "Науково-дослідний і проектний інститут містобудування"

про стягнення заборгованості

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва до Державного підприємства «Науково - дослідний і проектний інститут містобудування» про стягнення заборгованості в розмірі 7 678,93 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 14.02.2015 відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 183-2 КАС України, суддею Добрянською Я.І. відкрито скорочене провадження в адміністративній справі та запропоновано відповідачу у строк до 27.02.2015, або у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали про відкриття скороченого провадження, надати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.

24.02.2015 відповідач надав письмові заперечення на адміністративний позов та просив у задоволенні позову відмовити з підстав зазначених у запереченнях.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.02.2015, суддею Добрянською Я.І. призначено судове засідання з розгляду зазначеної адміністративної справи.

19.03.2015 позивач надав додаткові пояснення до позову.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала в повнову обсязі та просила позов задовольнити повністю, в свою чергу представник відповідача проти позову заперечила з підстав викладених у запереченнях на позов. Також представник позивача заявила клопотання про перехід до розгляду справи у порядку письмового провадження. Суд клопотання позивач задовольнив та відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України оголосив про перехід до розгляду справи у порядку письмового провадження.

Станом на час розгляду справи по суті інших документів чи клопотань від сторін по справі не надходило.

Таким чином, розглянувши подані позивачем та відповідачем документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство «Науково - дослідний і проектний інститут містобудування»

зареєстровано в управлінні Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва (надалі - Пенсійний фонд) як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

У відповідача працювали громадяни на посадах, перебування на яких дає право на призначення (перерахунок) пенсій як науковим працівникам, за переліком посад, затверджених Постановою Кабінету Міністрів «Про затвердження переліку посад наукових працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсій та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до статті 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» від 04.03.2004 № 257 (далі - Постанова № 257), та які перебувають на обліку в Управліннях Пенсійного фонду України та отримують пенсію відповідно до ст. 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» (далі - Закон № 1977).

Відповідно до п. 1 ст. 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсія виплачується щомісяця організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України або перераховується на визначений цією особою банківський рахунок у порядку, передбаченому законодавством.

З матеріалів справи вбачається, що науковим працівникам, які працювали у відповідача було призначено пенсію відповідно до Закону № 1977.

Відповідно до ст.24 Закону № 1977 пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам призначаються в розмірі 60 відсотків від сум заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, яка визначається відповідно до статті 23 цього Закону та частини другої статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та на яку відповідно до законодавства нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування (внески). Згідно із Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 до 01.01.2015 пенсії науковим працівникам призначались у розмірі 80% від суми заробітної плати, яка визначається відповідно до ст. 23 Закону № 1977 та ч.2 ст.40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та на яку відповідно до законодавства нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до ч. 5 ст. 24 Закону 1977 різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:

- для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів - за рахунок коштів державного бюджету;

- для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;

- для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.

Відповідно до п.2 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 № 372 (далі - Порядок) за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.

Згідно з п.3 Порядку фінансування різниці у розмірі пенсії осіб, які мають науковий стаж роботи на кількох підприємствах, в установах, організаціях та вищих навчальних закладах III - IV рівнів акредитації незалежно від форми власності та фінансування, здійснюється пропорційно зарахованому для призначення пенсії науковому стажу роботи за рахунок джерел фінансування, визначених законодавством для відповідних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації.

Відповідно до п.5 Порядку розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається.

Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.

Згідно з п.8 Порядку у разі порушення строку сплати коштів, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсії, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми у порядку, визначеному законодавством.

Як підтверджується наявними матеріалами справи, а саме розрахунками, визначені суми виплаченої науковим працівникам з Пенсійного фонду України пенсії за період з 25.11.2014 по 26.01.2015.

Станом на час розгляду справи по суті фактична сума невідшкодованої різниці фактичних витрат на виплату пенсій, призначених відповідно до Закону № 1977 і сумою пенсій, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів за період з 25.11.2014 по 26.01.2015 складає 7 678, 93 грн., що також підтверджується витягом з картки особового рахунку відповідача.

В запереченнях на адміністративний позов відповідач посилається на відсутність у ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 довідки про підтвердження стажу наукової роботи посилаючись на Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637 проте суд наголошує, що зазначений порядок застосовується при відсутності трудової книжки або відсутності відповідних записів у ній.

Підтвердженням наявності трудового стажу для призначення пенсій як науковим працівникам для вищезгаданих осіб є копії трудових книжок, які наявні у матеріалах справи.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог позивача.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Оскільки позивач, як суб'єкт владних повноважень, довів правомірність заявлених позовних вимог, а заперечення відповідача були спростовані наявними доказами у справі, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі шляхом стягнення з Державного підприємства «Науково - дослідний і проектний інститут містобудування» заборгованості в розмірі 7 678,93 грн.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 69-71, 158-163, ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Державного підприємства «Науково - дослідний і проектний інститут містобудування» (бул. Лесі Українки, 26 А, м. Київ, 01133, ЄДРПОУ 01422832) на користь Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва 7 678,93 грн.

Стягувач - Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва вул. Крутий узвіз, 4, 01601 м. Київ код ЄДРПОУ 22870173 р/р 256053012609 ГУ Ощадбанку по м. Києву та Київській обл. МФО 322669).

Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.

Суддя Я.І.Добрянська