Кіровоградської області
17 квітня 2015 року Справа № 2/86
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Деревінської Л.В., розглянув справу № 2/86 від 22.12.2009 року за заявою
кредитора І - управління Пенсійного фонду України в Новоукраїнському районі, м. Новоукраїнка Кіровоградської області
кредитора ІІ - державної податкової інспекції в Новоукраїнському районі, м. Новоукраїнка Кіровоградської області
до боржника - Новоукраїнського житлово - комунального підприємства (далі - Новоукраїнського ЖКП), м. Новоукраїнка Кіровоградської області
про банкрутство,
за участю представників:
від кредитора - участі не брали;
від боржника - керуючий санацією Огородній І.В. виписка з ЄДР від 10.12.2013 року;
від боржника - Змеул Л.П., довіреність № б/н від 13.01.10.
В судовому засіданні присутній розпорядник майна, арбітражний керуючий - Доценко П.Ю.
Господарський суд ВСТАНОВИВ наступне.
Ухвалою від 12.09.2011 року господарський суд ввів процедуру санації боржника Новоукраїнського житлово - комунального підприємства на строк до 12.09.12 р. Продовжив повноваження розпорядника майна боржника, арбітражного керуючого Доценка П.Ю. Призначив керуючим санацією боржника керівника Новоукраїнського житлово - комунального підприємства Третякова В.А. та зобов'язав керуючого санацією в строк до 12.03.2012 року подати господарському суду на затвердження схвалений комітетом кредиторів план санації боржника, що має відповідати вимогам частин 1, 2 ст. 18 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", та протокол засідання комітету кредиторів, на якому розглядався план санації.
Господарський суд ухвалою від 14.02.13 р. затвердив план санації Новоукраїнського житлово - комунального підприємства, схвалений зборами кредиторів 10.01.13 р. Продовжив строк санації Новоукраїнського житлово - комунального підприємства до 01.01.2015 р. та зобов'язав керуючого санацією Третякова В.А. подати господарському суду звіт керуючого санацією, що має відповідати вимогам ст. 21 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції до набрання чинності Законом України від 22.12.2011 року № 4212-VI (далі - Закон), та примірник протоколу зборів комітету кредиторів про результати розгляду звіту керуючого санацією.
Господарський суд ухвалою від 10.01.14 р. звільнив Третякова В.А. від виконання повноважень керуючого санацією Новоукраїнського житлово - комунального підприємства. Призначив керуючим санацією боржника керівника Новоукраїнського житлово - комунального підприємства Огороднього Ігоря Валентиновича (пров. Ковальський, 20, м. Новоукраїнка, Кіровоградська область, 27100). Зобов'язав керуючого санацією Огороднього І.В. подати господарському суду звіт керуючого санацією, що має відповідати вимогам ст. 21 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції до набрання чинності Законом України від 22.12.2011 року № 4212-VI (далі - Закон), та примірник протоколу зборів комітету кредиторів про результати розгляду звіту керуючого санацією.
До господарського суду 17.03.15 р. надійшло клопотання комітету кредиторів боржника про припинення процедури санації в зв'язку з виконанням плану санації і відновленням платоспроможності Новоукраїнського ЖКП. Надійшов також звіт керуючого санацією Новоукраїнського ЖКП Огороднього І.В. про виконання плану санації боржника та протокол зборів комітету кредиторів від 13.03.2015р. з результатами розгляду такого звіту.
Господарський суд призначив даний звіт керуючого санацією до розгляду та витребував необхідні документи.
Розглядаючи звіт керуючого санацією, суд виходить із наступного.
Згідно вимог ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ( далі - Закон ) санація - система заходів, що здійснюються під час провадження у справі про банкрутство з метою запобігання визнання боржника банкрутом та його ліквідації, спрямована на оздоровлення фінансово-господарського становища боржника, а також задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів шляхом кредитування, реструктуризації підприємства, боргів і капіталу та (або) зміну організаційно-правової та виробничої структури боржника.
Відповідно до ч. ч. 1, 2, 3 статті 21 спеціального Закону, за п'ятнадцять днів до закінчення санації, а також за наявності підстав для дострокового припинення санації керуючий санацією зобов'язаний надати комітету кредиторів письмовий звіт і повідомити членів комітету кредиторів про час і місце проведення засідання комітету кредиторів.
Звіт керуючого санацією має містити: баланс боржника на останню звітну дату; рахунок прибутків і збитків боржника; відомості про наявність у боржника грошових коштів, які можуть бути спрямовані на задоволення вимог кредиторів боржника; відомості про дебіторську заборгованість боржника на дату подання звіту та про нереалізовані права вимоги боржника; відомості про стан кредиторської заборгованості боржника на дату подання звіту.
До звіту керуючого санацією додаються докази задоволення вимог конкурсних кредиторів згідно з реєстром.
Частинами 9, 10 статті 21 Закону передбачено, що якщо комітет кредиторів прийняв рішення про припинення процедури санації у зв'язку з виконанням плану санації і відновленням платоспроможності боржника, звіт керуючого санацією підлягає затвердженню господарським судом, якщо інше не передбачено цим Законом. Про затвердження звіту керуючого санацією або про відмову в затвердженні зазначеного звіту, чи про продовження санації, або про затвердження мирової угоди виноситься ухвала, яка може бути оскаржена у встановленому порядку.
Згідно частини 1 статті 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо, зокрема, затверджено звіт керуючого санацією боржника в порядку, передбаченому цим Законом.
Поданий до суду звіт керуючого санацією Новоукраїнського ЖКП відповідає вимогам статті 21 Закону.
Судом встановлено, що на виконання плану санації керуючим санацією, зокрема: прийнято в господарське відання майно боржника; проведено його інвентаризацію; організовано ведення бухгалтерського і статистичного обліку та фінансової звітності, відкрито спеціальний рахунок для проведення санації та розрахунків з кредиторами.
В результаті здійснення заходів, передбачених планом санації, проведено відновлення платоспроможності боржника шляхом узгодження та виділення з міського бюджету коштів для погашення заборгованості зі сплати перед кредиторами - Новоукраїнським РЦЗ, відділенням виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Новоукраїнському районі, Новоукраїнською ОДПІ, ВАТ "Кіровоградобленерго", судових витрат, пов'язаних з провадженням у справі про банкрутство, страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, як заборгованості так і поточних платежів.
Укладено з кредиторами договори про взаєморозрахунки, розстрочення заборгованості, списання штрафних санкцій. Вжито заходи щодо зменшення дебіторської заборгованості, оптимізації витрат підприємства, надання послуг згідно договорів з рентабельністю 15 %.
Заплановане проведення відчуження основних засобів, не задіяних для виробничих потреб, не відбулося в зв'язку з відсутністю учасників аукціону. Разом з тим, погашення кредиторської заборгованості відбулося за рахунок коштів засновника - Новоукраїнської міської ради, стягнення дебіторської заборгованості, інших заходів згідно плану санації, зазначених вище.
Господарським судом встановлено, що вказані обставини підтверджуються звітом керуючого санацією та додатками до звіту, довідкою банку про залишок коштів станом на 01.12.2014р., балансом боржника станом на 01.12.2014р., реєстром вимог кредиторів, що свідчить про погашення вимог кредиторів повністю, платіжними документами про погашення кредиторам боргу та витрат, пов'язаних з провадженням у справі про банкрутство, звітом про витрати, виписками банку про рух коштів на рахунку боржника за період санації, актами взаємозвірки, про перерахування коштів.( а.с. 15-85, 98-154 т. 8).
А також звітом про фінансові результати за 2014р., довідкою про доходи та витрати за 2014р., згідно яких чистий фінансовий результат становить 157 тис. грн. (прибуток). ( а.с. 109 т.8).
При цьому, господарським судом встановлено, що керуючим санацією у звіті відображено всі дії по виконанню плану санації та до звіту, зокрема, додано банківські виписки про рух коштів на рахунку боржника за період санації, з якої вбачається, як надходження коштів, так і їх використання, у тому числі, і на погашення кредиторської заборгованості.
Вказані обставини свідчать про виконання плану санації боржника та погашення вимог кредитора у повному розмірі.
Наявність коштів у боржника після повного задоволення вимог кредиторів, наявність чистого фінансового результату в вигляді 157 тис. грн. прибутку за останній звітний період свідчить про відновлення платоспроможності боржника Новоукраїнського ЖКП.
Із матеріалів справи вбачається також щоквартальний звіт керуючого санацією боржника Новоукраїнського ЖКП перед комітетом кредиторів щодо послідовної реалізації плану санації, що передбачено вимогами ст. 17 Закону.
Господарським судом встановлено, що звіт керуючого санацією розглянуто комітетом кредиторів. Прийнято рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про припинення процедури санації у зв'язку з виконанням плану санації і відновленням платоспроможності боржника, - протокол засідання комітету кредиторів № 28 від 13.03.2015. Відповідне клопотання комітетом кредиторів подано до господарського суду.
30.03.2015р. Новоукраїнська міська рада повідомила суд про згоду на задоволення клопотання керуючого санацією боржника про припинення процедури санації у зв'язку з виконанням плану санації і відновленням платоспроможності боржника Новоукраїнського ЖКП.
До господарського суду надійшов лист № 02-21/428/03 від 09.04.15 р. Новоукраїнського районного центру зайнятості, в якому центр не заперечує проти задоволення клопотання керуючого санацією боржника Новоукраїнського ЖКП.
17.04.2015р. кредитори Новоукраїнська ОДПІ та Управління Пенсійного Фонду України у Новоукраїнському районі повідомили суду про те, що не заперечують проти задоволення клопотання керуючого санацією про затвердження звіту керуючого санацією.
Відповідно до вимог ст.21 Закону звіт керуючого санацією Новоукраїнського ЖКП разом з додатками до нього направлений відділу з питань банкрутства ГУ юстиції в Кіровоградській області.
Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку про необхідність затвердження звіту керуючого санацією Новоукраїнського ЖКП та про припинення, в зв'язку з цим, відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", провадження у справі.
Враховуючи викладене, керуючись п. 1-1 розділу Х "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції після набрання чинності Законом України від 22.12.2011 року № 4212-VI, ст.ст. 3-1, 5, 17, 21, 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції до набрання чинності Законом України від 22.12.2011 року № 4212-VI, ст. ст. 4-1, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-
1. Звіт керуючого санацією боржника Новоукраїнського ЖКП Огороднього І.В. затвердити.
2. Провадження у справі про банкрутство Новоукраїнського ЖКП (код ЄДРПОУ 23221436) припинити.
3. Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного господарського суду в установленому законом порядку.
4. Примірники цієї ухвали надіслати кредиторам, включеним до реєстру вимог кредиторів (п. 1 ухвали суду від 08.06.10 р., а.с. 63-65, т. 4, крім: відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Новоукраїнському районі, для якого направити правонаступнику відділенню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Маловисківському районі - 26200, м. Мала Виска вул. Шевченка, 1) та Новоукраїнській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області, для якої направити її правонаступнику Новоукраїнській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Кіровоградській області (вул. Леніна, буд. 52/1, м. Новоукраїнка, Кіровоградська область, 27100), боржнику (вул. Воровського, 83/14, м. Новоукраїнка, Кіровоградська область, 27100), керуючому санацією Огородньому І.В. (пров. Ковальський, 20, м. Новоукраїнка, Кіровоградська область, 27100), розпоряднику майна боржника - арбітражному керуючому Доценку П.Ю. (вул. Поповича, д. 3, кв. 2, м. Новоукраїнка, Кіровоградська область, 27100), Новоукраїнській міській раді (вул. Воровського, 70, м. Новоукраїнка, Кіровоградська область, 27100), відділу з питань банкрутства ГУ юстиції в Кіровоградській області (25022, м. Кіровоград, вул. Дворцова, 6/7), реєстраційній службі Новоукраїнського районного управління юстиції ( 27100, м. Новоукраїнка, вул. Леніна, 52/1).
Суддя Л. В. Деревінська