Ухвала від 07.04.2015 по справі 328/4584/14-а

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"07" квітня 2015 р.справа № 328/4584/14-а (2-а/328/8/15)

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Щербака А.А. суддів: Баранник Н.П. Головко О.В. розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління соціального захисту населення Токмацької міської ради на постанову Токмацького районного суду Запорізької області від 17 січня 2015 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Токмацької міської ради про визнання дій неправомірними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату допомоги,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Управління соціального захисту населення Токмацької міської ради про визнання дій неправомірними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату допомоги.

Постановою Токмацького районного суду Запорізької області від 17 січня 2015 року позов задоволено.

Суд постановив визнати неправомірними дії Управління соціального захисту населення Токмацької міської ради щодо припинення нарахування та виплати ОСОБА_1 допомоги при народженні дитини та допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 01.07.2014, передбачених ст. 3 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».

Зобов'язати Управління соціального захисту населення Токмацької міської ради здійснити перерахунок, нарахувати та виплатити ОСОБА_1 допомогу при народженні дитини та допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 01.07.2014.

Постанова обґрунтована тим, що відповідачем не надані належні та допустимі докази того, що позивач допустила нецільове використання коштів і не забезпечила належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини.

Відповідачем подана апеляційна скарга, просить оскаржену постанову скасувати.

Апеляційна скарга мотивована тим, що постанова винесена судом з невідповідністю висновків суду обставинам справи та неправильним застосуванням норм матеріального та процесуального права.

В силу пункту 3 частини 1 статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції розглядає справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на такі підстави.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено матеріалами справи, що ОСОБА_1 має малолітню дитину - ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, у зв'язку з чим вона перебуває на обліку в Управлінні соціального захисту населення Токмацької міської ради та отримувала допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та допомогу при народженні дитини.

З 01 липня 2014 року позивачу вищезазначені виплати були припинені, у зв'язку з тим, що місце проживанні сім'ї ОСОБА_2 управлінню не відоме, засоби зв'язку з одержувачем відсутні, прохання соціальних інспекторів, які залишили у дверях за місцем реєстрації ОСОБА_1, з'явитися до органів соціального захисту проігноровано, і як наслідок виконати вимоги Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1751 від 27.12.2001 (далі - Порядок) щодо контролю цільового використання державної допомоги не можливо.

Відповідно до преамбули Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» цей Закон відповідно до Конституції України встановлює гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної грошової допомоги з урахуванням складу сім'ї, її доходів та віку дітей і спрямований на забезпечення пріоритету державної допомоги сім'ям з дітьми у загальній системі соціального захисту населення.

Відповідно до статті 1 цього Закону порядок призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми та перелік документів, необхідних для призначення допомоги за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 10 Порядку, в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини, опікуну, які постійно проживають разом з дитиною, з метою створення належних умов для її повноцінного утримання та виховання.

Відповідно до пункту 13 цього Порядку виплата допомоги припиняється у разі: позбавлення отримувача допомоги батьківських прав; відмови отримувача допомоги від виховання дитини; нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини; відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав; тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання, крім дітей, які народилися під час перебування матері в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань за умови перебування дитини разом з матір'ю; припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень; перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду; усиновлення дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування; смерті дитини; смерті отримувача допомоги; виникнення інших обставин.

Згідно пункту 23 Порядку виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку припиняється у разі: позбавлення отримувача допомоги батьківських прав; відмови отримувача допомоги від виховання дитини; тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання; відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав; припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень; перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду; скасування рішення про усиновлення дитини або визнання його недійсним; смерті дитини; смерті отримувача допомоги; виникнення інших обставин.

Оскільки до переліку підстав припинення виплати допомоги при народженні дитини та допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, визначеного пунктами 13 та 23 Порядку тимчасове перебування особи за кордоном не відноситься, суд першої прийшов до обґрунтованого висновку про задоволення позову.

Також, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що припинення виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у зв'язку з тим, що відповідний розділ з 01.07.2014 виключений із Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» на підставі Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» може застосовуватися до осіб, які звернулися за призначенням цього виду допомоги з 01.07.2014. Особам, яким допомога призначена за правовою нормою, яка діяла до 01.07.2014, допомога повинна виплачуватися до закінчення строку її виплати, визначеного досягненням дитини трирічного віку.

У відповідності до ч. 1 ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

В межах апеляційної скарги підстави для скасування або зміни рішення суду першої інстанції відсутні.

Керуючись ст.ст. 198, 200, 205, 206 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління соціального захисту населення Токмацької міської ради - залишити без задоволення.

Постанову Токмацького районного суду Запорізької області від 17 січня 2015 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Токмацької міської ради про визнання дій неправомірними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату допомоги - залишити без змін.

Ухвала Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Головуючий: А.А. Щербак

Суддя: Н.П. Баранник

Суддя: О.В. Головко