Справа № 820/3220/15
Україна
про відмову у відкритті провадження
30 березня 2015 р. м.Харків
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Мар'єнко Л.М., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Прокурора Фрунзенського району міста Харкова ОСОБА_6, Прокурора Фрунзенського району міста Харкова ОСОБА_7, Прокурора Фрунзенського району міста Харкова ОСОБА_8, Прокурора Фрунзенського району міста Харкова ОСОБА_9 про притягнення до адміністративної відповідальності,-
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Прокурора Фрунзенського району міста Харкова ОСОБА_6, Прокурора Фрунзенського району міста Харкова ОСОБА_7, Прокурора Фрунзенського району міста Харкова ОСОБА_8, Прокурора Фрунзенського району міста Харкова ОСОБА_9 , в якому просить суд притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 на підставі ст.ст.128, 129 КАС України.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Згідно із ч. 2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень
Згідно зі ст.104 КАС України, до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.
Згідно з ч.1 та 2 ст.17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; 6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму; 7) спори фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації.
Частиною 2 ст. 4 КАС України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
ОСОБА_1 просить суд у позовній заяві притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9
Суд зазначає, що адміністративна відповідальність - це самостійний вид юридичної відповідальності осіб, встановлений чинним законодавством, що реалізується шляхом застосування уповноваженим органом або посадовою особою адміністративних стягнень до осіб, які вчинили адміністративні правопорушення.
Визначення поняття "адміністративне правопорушення" міститься у ст. 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а види адміністративних стягнень, які є мірою адміністративної відповідальності, наведені у ст. 24 цього Кодексу.
Відповідно до п.3 ч.3 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи про накладення адміністративних стягнень.
Таким чином, юрисдикція адміністративних судів не поширюється на справи щодо притягнення до адміністративної відповідальності, що розглядаються в порядку, передбаченому Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до вимог п.1 ч.1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, оскільки зазначену заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Таким чином, позовна заява ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності не може бути розглянута в порядку адміністративного судочинства.
Роз'яснити ОСОБА_1, що правовідносини у сфері притягнення до адміністративної відповідальності врегульовано нормами Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Керуючись ст. ст. 2, 3, 4, 6, 17, 104, 109, 165, 186 КАС України, -
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Прокурора Фрунзенського району міста Харкова ОСОБА_6, Прокурора Фрунзенського району міста Харкова ОСОБА_7, Прокурора Фрунзенського району міста Харкова ОСОБА_8, Прокурора Фрунзенського району міста Харкова ОСОБА_9 про притягнення до адміністративної відповідальності.
Роз'яснити позивачу, що правовідносини у сфері притягнення до адміністративної відповідальності врегульовано нормами Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження..
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу постановлено у письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Мар'єнко Л.М.