ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
31 березня 2015 року Справа № 813/272/15
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючий суддя Грень Н.М.
секретар судового засідання Кіщак К.В.
прокурор в інтересах держави Панькевич Р.В.,
представник позивача Ганущин Р.В.,
відповідач не з'явився,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Сихівського району м. Львова в інтересах держави в особі Інспекції з питань захисту прав споживачів у Львівській області про стягнення штрафних санкцій з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3, -
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Прокурора Сихівського району м. Львова в інтересах держави в особі Інспекції з питань захисту прав споживачів у Львівській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 з вимогою стягнути з відповідача до бюджету Галицькогго району м. Львова (р/р 31118106700004, ЗКПО 38007573, банк: ГУДКСУ у Львівській області, МФО 825014, код платежу 21081100) штрафні фінансові санкції у сумі 1700,00 грн. згідно рішення Інспекції з питань захисту прав споживачів у Львівській області №0270 від 28.10.2014 року про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу.
В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що в порушення ч.1 ст.16 Закону України "Про рекламу" відповідачем самовільно розміщено зовнішню рекламу за адресою: АДРЕСА_1, тобто, без погодження з органамии місцевого самоврядування. В порушення вимог ч. 6 ст.27 Закону України "Про рекламу", відповідачем не подано інформацію щодо вартості розповсюдженої реклами або виготовлення реклами. Вказує на те, що згідно з рішенням в.о. начальника Інспекції з питань захисту прав споживачів у Львівській області №0270 від 28 жовтня 2014 року за порушення законодавства про рекламу на ФО-П ОСОБА_3 накладено штраф в розмірі 1700,00 грн. В передбачений законом строк, сума штрафу відповідачем не сплачена, що зумовило звернення прокурора до суду з адміністративним позовом в інтересах держави.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, пояснення надав аналогічні до викладеного у позовній заяві. Просив позов задовольнити повністю.
Відповідач явки уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив, про дату, час і місце судових засідань повідомлений належним чином, заперечень проти позову, клопотань про відкладення розгляду справи чи іншого змісту не подавав.
Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, перевіривши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
28.10.2014 року на підставі подання Департаменту економічної політики Львівської міської ради №23/Р-9-2151 від 04.07.2014 р. про порушення Закону України "Про рекламу" Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Львівській області складено протокол №0270 "Про порушення законодавства про рекламу". З вказаного протоколу слідує, що відповідачем, в порушення п. 1 ст. 16 Закону України "Про рекламу", самовільно розміщено зовнішню рекламу за адресою: АДРЕСА_1, без дозволу органів місцевого самоврядування.
Відповідно до ст.ст. 26, 27 Закону України "Про рекламу" Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Львівській області на адресу відповідача скеровано запит від 01.09.2014 року №2372 про надання інформації про вартість розповсюдження реклами, розміщеної з порушенням вимог рекламного законодавства та пояснення по факту розповсюдження зовнішньої реклами з долученням підтверджуючих документів. Проте ФО-П ОСОБА_3 не надав вказаної вище інформації.
28.10.2014 року в.о. начальником інспекції з питань захисту прав споживачів у Львівській області Ріпка В.С., завідувачем сектору - Штибель О.Б. та головним спеціалістом - Стецька О.С. проведено засідання стосовно справи про порушення законодавства про рекламу. За результатами розгляду справи встановлено, що в порушення п. 1 ст. 16 Закону України "Про рекламу" ФО-П ОСОБА_3 прийнято рішення про самовільне розміщення зовнішньої реклами на рекламоносії на фасаді будинку за адресою: АДРЕСА_1 без дозволу органів місцевого самоврядування. В порушення вимог ст.27 Закону України "Про рекламу" не подано інформацію щодо вартості розповсюдження реклами. За результати розгляду справи складено протокол №0270 від 28.10.2014 року.
На підставі матеріалів справи та протоколу засідання від 28.10.2014 року №0270 Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Львівській області прийнято рішення №0270 від 28.10.2014 року "Про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу", згідно з яким, за неподання інформації щодо вартості розповсюдження реклами, розповсюдженої з порушенням встановленого законодавством порядку (самовільне розміщення зовнішньої реклами у населеному пункті без дозволу органів місцевого самоврядування) на ФО-П ОСОБА_3 накладено штраф у розмірі 1700 грн.
Виходячи з характеру спірних правовідносин, суд зазначає, що базовим законом, який визначає засади рекламної діяльності, регулює відносини, що виникають у процесі виробництва, розповсюдження та споживання реклами є Закон України "Про рекламу".
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про рекламу", визначення терміну зовнішня реклама, в цьому Законі, дається в наступному розумінні: це реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг.
Як слідує зі змісту ч. 1 ст. 16 вказаного Закону, розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах провадиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, та в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України. Контроль за дотриманням законодавства про рекламу, відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону України "Про рекламу", здійснює у межах своїх повноважень, зокрема, спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів реклами.
Відповідальність за порушення законодавства про рекламу передбачена положеннями ст. 27 Закону України "Про рекламу".
Так, згідно з ч. 6 вказаної статті, за неподання або подання завідомо недостовірної інформації щодо вартості розповсюдженої реклами та/або виготовлення реклами та/або вартості розповсюдження реклами спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальним органам, необхідної для здійснення ними передбачених цим Законом повноважень, на рекламодавців, виробників реклами та розповсюджувачів реклами накладається штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З матеріалів справи встановлено, що ФО-П ОСОБА_3 самовільно, тобто, без відповідного дозволу виконавчого органу місцевого самоврядування, розмістив зовнішню рекламу. Окрім цього, не надав інформацію про вартість розповсюдженої реклами.
Наведені обставини свідчать про порушення ФО-П ОСОБА_3 вимог Закону України "Про рекламу".
Враховуючи вищенаведене та те, що станом на день розгляду справи в суду відсутні відомості щодо оскарження відповідачем Рішення Інспекції з питань захисту прав споживачів у Львівській області про накладення штрафу №0270 від 28.10.2014 року, вказане рішення є чинним та таким, що підлягає до виконання.
За наведених обставин, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
З урахуванням положень ст.94 КАС України судові витрати у формі судового збору у даній справі з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 4, 7-11, 14, 69-71, 72, 86, 87, 94, 159, 160-163 КАС України, суд, -
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (АДРЕСА_2; ЄДРПОУ НОМЕР_1) до бюджету Галицького району м. Львова (р/р 31118106700004, ЗКПО 38007573, банк: ГУДКСУ у Львівській області, МФО 825014, код платежу 21081100) штрафні фінансові санкції в сумі 1700 (одну тисячу сімсот) грн. 00 коп.
3.Судові витрати стягненню не підлягають.
Постанова може бути оскаржена, згідно зі ст. 186 КАС України, протягом 10 днів з дня її проголошення чи отримання копії постанови, шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили, згідно зі ст. 254 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Суддя Грень Н.М.
Повний текст постанови складено та підписано 01.04.2015 року.