про залишення позовної заяви без розгляду
11 березня 2015 року м. Ужгород№ 807/3836/14
Закарпатський окружний адміністративний суд в особі:
головуючого - судді Микуляк П.П.
при секретарі судового засіданні - Лумей В.Г.,
за участю:
позивача: ОСОБА_2 - не з'явився,
відповідача: Управління Укртрансінспекції у Закарпатській області, представник - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Ужгороді адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до Управління Укртрансінспекції у Закарпатській області про скасування постанови,-
ОСОБА_2 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Управління Укртрансінспекції у Закарпатській області про скасування постанови № 030381 про застосування адміністративно - господарського штрафу у розмірі 1700 грн.
23 лютого 2015 року до канцелярії Закарпатського окружного адміністративного суду було подано клопотання про залишення позовної заяви без розгляду, у зв'язку з пропущенням місячного строку звернення до адміністративного суду, передбаченого ст. 99 КАС України.
В судове засідання позивач не з'явився, явку свого представника не забезпечив, але подав до суду заяву про розгляд справи без його участі.
В судове засідання представник відповідач не з'явився, явку свого представника не забезпечив, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Згідно до ч. 1 ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, всебічно та повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються клопотання про залишення позовної заяви без розгляду, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що позивач звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом, в якому просить визнати дії заступника начальника Управління Укртрансінспекції у Закарпатській області Кейс С.Г. щодо складання постанови № 030381 про застосування адміністративно - господарського штрафу у розмірі 1700 грн. відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт"; визнати протиправною та скасувати постанову № 030381 про застосування адміністративно - господарського штрафу.
Постанову № 030381 про застосування адміністративно - господарського штрафу у розмірі 1700 грн. позивач отримав 21 серпня 2014 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Позивач не погоджуючись з вищевказаною постановою звернувся до Виноградівського районного суду Закарпатської області.
12.11.2014 року Ухвалою Виноградівського районного суду Закарпатської області позовну заяву було повернуто позивачеві, у зв'язку з непідсудністю (а.с.8). Вказана ухвала оскаржена не була.
08.12.2014 року позивач звернувся із окремою позовною заявою до Закарпатського окружного адміністративного суду про скасування постанови № 030381, якою до нього застосовано адміністративно - господарський штраф у розмірі 1700 грн.
Клопотання про поновлення пропущеного строку із зазначенням поважності причин його пропуску позивачем не заявлялось, в той час як відповідач наполягав на застосуванні наслідків пропуску вказаного строку в своєму клопотанні від 23.02.2015р.
Згідно ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Відповідно до ч.5 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що адміністративно-господарські штрафи стягуються відповідно до закону центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), і зараховуються до Державного бюджету України.
Відповідно до ч. 5 ст. 99 КАС України передбачено, що для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
Таким чином позивач звернувся до суду із даним адміністративним позовом з пропущенням місячного строку звернення до адміністративного суду, передбаченого ст. 99 КАС України.
Відповідно до п.9 ч. ст.155 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо, позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
На підставі наведеного та керуючись статтями 99, 100, 121, 165 КАС України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_2 до Управління Укртрансінспекції у Закарпатській області про скасування постанови № 030381 про застосування адміністративно - господарського штрафу у розмірі 1700 грн., у зв'язку з пропущенням місячного строку звернення до адміністративного суду, передбаченого ст. 99 КАС України - залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).
Суддя П.П. Микуляк