Ухвала від 16.03.2015 по справі 809/3222/13-а

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

"16" березня 2015 р. Справа № 809/3222/13-a

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді Боброва Ю.О.,

за участю секретаря судового засідання Дмитрашко О.М.,

розглянувши у письмовому провадженні в приміщенні суду заяви заступника начальника відділу Держземагентства у місті Яремчому Івано-Франківської області - державного кадастрового реєстратора та громадянина ОСОБА_1 про роз'яснення постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2013 року в адміністративній справі №809/3222/13-а

за позовом ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_1, ОСОБА_6

до Державного кадастрового реєстратора відділу Держземагентства у м.Яремчому Івано-Франківської області

про зобов'язання до вчинення дій,-

ВСТАНОВИВ:

12.03.2015 року громадянин ОСОБА_1 та 13.03.2015 року заступник начальника відділу Держземагентства у місті Яремчому Івано-Франківської області - державний кадастровий реєстратор звернулися до Івано-Франківського окружного адміністративного суду із заявами про роз'яснення постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2013 року в адміністративній справі № 809/3222/13-а за позовом ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_1, ОСОБА_5, ОСОБА_6 до державного кадастрового реєстратора відділу Держземагентства у місті Яремчому Івано-Франківської області про зобов'язання вчинення дій.

У поданих заявах заявники вказали на необхідність роз'яснення постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2013 року через її незрозумілість та відсутність технічної можливості її виконання.

Представники сторін в судове засідання не з'явилися, хоча про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином. На адресу суду заявники направили клопотання про розгляд справи без участі їх представників.

Згідно частини 3 статті 170 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суд розглядає заяву про роз'яснення судового рішення протягом десяти днів із повідомленням заявника (особи, яка бере участь у справі, державного виконавця, які звернулися із заявою про роз'яснення судового рішення) та осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розглядові заяви про роз'яснення рішення.

За таких обставин, суд розглянув заяви про розяснення судового рішення без участі представників сторін.

Розглянувши заяви про роз'яснення судового рішення в адміністративній справі №809/3222/13-а, дослідивши матеріали справи, судом установлено наступне.

У відповідності до частини 1 статті 170 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення є незрозумілим, суд який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.

Частиною 2 цієї є статті КАС України встановлено, що подання заяви про розяснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.

Судом установлено, що постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2013 року в даній адміністративній справі зобов'язано Державного кадастрового реєстратора відділу Держземагентства у м. Яремче Івано-Франківської області внести до Державного земельного кадастру відомості про земельні ділянки, які належать громадянам: ОСОБА_6, кадастровий номер НОМЕР_1, площею 0,2500 га; ОСОБА_3, кадастровий номер НОМЕР_2, площею 0,1000 га; ОСОБА_5, кадастровий номер НОМЕР_3 площею 0,2500 га; ОСОБА_4, кадастровий номер НОМЕР_4 площею 0,2500 га; ОСОБА_1, кадастровий номер НОМЕР_5 площею 0,2500 га та внести обмінні файли на земельні ділянки.

Ухвалою Вищого адміністративного суду від 18 листопада 2014 року постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.11.2013 року залишено без змін.

27 лютого 2015 року позивачі звернулися до Державного кадастрового реєстратора із заявою про виконання судового рішення та внесення відомостей про земельні ділянки до Державного земельного кадастру.

05 березня 2015 року відділ Держземагентства у місті Яремчому Івано-Франківської області надав відповідь за №120/05-05/20 про відсутність технічної можливості внесення відомостей про земельні ділянки до Державного земельного кадастру без пред'явлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) на зазначені земельні ділянки.

Як вбачається з матеріалів справи в Національній кадастровій системі України (у відповідності до відомостей Державного земельного кадастру ) відсутні відомості про зазначені у постанові Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2013 року земельні ділянки громадянин: ОСОБА_6 - кадастровий номер НОМЕР_1, площею 0,2500 га; ОСОБА_3 - кадастровий номер НОМЕР_2, площею 0,100 га; ОСОБА_5 - кадастровий номер НОМЕР_3, площею 0,2500 га; ОСОБА_4 - кадастровий номер НОМЕР_4, площею 0,2500 га; ОСОБА_1 - кадастровий номер НОМЕР_5, площею 0,2500 га.

Відповідно до вимог абзацу другого пункту другого Прикінцевих та Перехідних положень Закону України «Про Державний земельний кадастр» у разі, якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності).

Згідно статті 198 Земельного кодексу України для визначення та відновлення меж земельних ділянок проводиться комплекс робіт (кадастрові зйомки), які включають: геодезичне встановлення меж земельної ділянки; погодження меж земельної ділянки із суміжними власниками та землекористувачами; відновлення меж земельної ділянки на місцевості; встановлення меж частин земельної ділянки, які містять обтяження та обмеження використання землі; виготовлення кадастрового плану.

Відповідно до статті 55 Закону України «Про землеустрій» встановлення меж земельної ділянки в натурі проводиться відповідно до топографо-геодезичних і картографічних матеріалів. Встановлення меж земельної ділянки в натурі на місцевості здійснюється на основі технічної документації із землеустрою, якою визначається місцеположення поворотних точок меж земельної ділянки в натурі. Межі земельної ділянки в натурі закріплюються межовими знаками встановленого зразка.

Механізм встановлення меж земельних ділянок в натурі визначено Інструкцією про встановлення меж земельних ділянок в натурі та їх закріплення межовими знаками, затвердженої Наказом Держкомзему від 18.05.2010 року №376, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16 червня 2010 року за №391/17686 (надалі - Інструкція). Згідно з пунктом 1.3 Інструкції межовий знак - це спеціальний знак встановленого зразка, яким закріплюється місцеположення поворотних точок меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Відповідно до пункту 2.3 Інструкції комплекс робіт із встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) включає в себе: підготовчі робити, топографо-геодезичні, картографічні роботи та роботи із землеустрою, камеральні роботи, складання і оформлення матеріалів технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), а також встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та закріплення їх межовими знаками. Закріплення межовими знаками земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється виконавцем у присутності власника (користувача) земельної ділянки, власників (користувачів) суміжних земельних ділянок або уповноваженою ним (ними)особою (п. 3.12 Інструкції).

Зважаючи на вищевикладене, реєстрація земельної ділянки відбувається виключно після перенесення в натурі на місцевості меж земельної ділянки та закріплення їх довгостроковими межовими знаками встановленого зразка. Дотримання відповідного обов'язку, пояснюється уникненням в подальшому випадків, коли при проектуванні координати поворотних точок земельної ділянки вони не стикуються з раніше виготовленими проектами.

Як вбачається з матеріалів справи та було зазначено вище, відомості про земельні ділянки позивачів не внесено до Державного реєстру земель.

При зверненні до відповідача із заявою про виконання судового рішення позивачами не представлено технічну документацію на земельні ділянки, що їм належать для оформлення обмінних файлів, що технічно унеможливлює визначення меж земельних ділянок та їх координат в натурі (на місцевості).

Таким чином, враховуючи те, що на даний час судове рішення в адміністративній справі не виконане та не закінчився строк, протягом якого воно може бути подане для примусового виконання, суд вважає, що заяви про роз'яснення судового рішення слід задовольнити.

Приймаючи до уваги викладене, суд зазначає, що для виконання постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2013 року в даній адміністративній справі, позивачам необхідно виготовити та подати Державному кадастровому реєстратору відділу Держземагентства у місті Яремчому Івано-Франківської області технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості), погодити межі земельних ділянок із суміжними землекористувачами та власниками, закріпити межовими знаками межі земельних ділянок в натурі (на місцевості).

На підставі наведеного та керуючись статтями 158-160, 165, 170 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяви громадянина ОСОБА_1 від 12.03.2015 року та заступника начальника відділу Держземагентства у місті Яремчому Івано-Франківської області - державного кадастрового реєстратора від 13.03.2015 року про роз'яснення постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2013 року в адміністративній справі № 809/3222/13-а - задовольнити.

Роз'яснити громадянину ОСОБА_1 та заступнику начальника відділу Держземагентства у місті Яремчому Івано-Франківської області - державному кадастровому реєстратору, що для виконання постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2013 року в адміністративній справі №809/3222/13-а громадянам: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_1, ОСОБА_5, ОСОБА_6 необхідно виготовити та подати Державному кадастровому реєстратору Відділу Держземагентства у місті Яремчому Івано-Франківської області технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок з кадастровими номерами НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5 в натурі (на місцевості), погодити межі вказаних земельних ділянок із суміжними землекористувачами та власниками, закріпити межовими знаками межі земельних ділянок в натурі (на місцевості), у відповідності до вимог закону.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, установлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя /підпис/ Ю.О. Бобров

Повний текст ухвали виготовлений о 16:45 год. 16.03.2015 року.